Családi pótlék Németországban

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4986 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

GYES ügyben ennyit tudok segíteni:

A német megfelelője az Elterngeld:

"Az a szülő jogosult rá, aki németországi lakóhellyel, illetve tartózkodási hellyel rendelkezik, vele egy háztartásban élő gyermekét saját maga neveli, és legfeljebb heti 30 órában, részmunkaidőben foglalkoztatott. A juttatást a szülő minimum 2, maximum 12 hónapig veheti igénybe (A két szülő összesen 12 hónapra jogosult, ezt megoszthatják). A szülői támogatás maximum a gyermek 14 hónapos koráig vehető igénybe. Speciális esetekben a jogosultsági hónap 14 hónapra meghosszabbítható. A 12 hónapra járó összeg kifizetését lehet hosszabb időszakra elosztva (24 hónap) is kérni.

A juttatás összege a szülési hónap előtti tizenkét naptári hónap munkavégzésből származó átlagkeresetének 67 százaléka, minimum 300, maximum 1800 euró havonta (munkanélküliek a minimum anyasági támogatást (300 euró) kapják). Amennyiben a munkavégzésből származó átlagos jövedelem nem éri el az 1000 eurót, a 67 százalékos érték 2 eurós „különbözetenként” 0,1 százalékponttal emelkedik."

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4989 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Perszike, Szilvi, köszi! Az Elterngeldről már olvastam, de ez sajna engem nem érint. Szilvi nem semmi a sztorid!
Nem hittem volna, hogy ott nagyobb a káosz, mint az itthoni hivatalokban. Pedig azt überelni :blink: ...De ez tényleg hihetetlen, hogy valami agyatlan macán múljon, hogy nem halad az ügy. Az biztos, hogy ha valamit el akarsz érni itthon is, akkor neked kell ezerrel nyomulni, különben várhatsz türelmesen a semmire! Azért úgy sejtettem, hogy a pedáns németeknél aztán rend van és megy minden flottul. Hát úgy tűnik mégsem :S ...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #5001 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves Németországban élő anyukák!

Az eddig szerzett információim alapján felmerült bennem egy kérdés. Nem pont a témával kapcsolatos, de azt a topikot gyerekesek olvassák, ezért itt teszem fel, ha nem bánjátok.
Javítsatok ki, ha rosszul tudom a dolgokat!
Tehát van két gyermekem: egy kicsi (bölcsis korú) és egy kisiskolás. Ha én odakint dolgozni szeretnék, mik a lehetőségeim, hogy a gyerekeimért időben menni tudjak az oviba, suliba? Mert azt olvasom, hogy ovi csak kora délutánig van, ebédet nem adnak (gondolom reggelit, tízórait sem, csak ha viszek), suliban nincs napközi, ott sincs kaja. Vagyis teljesen más a rendszer, mint itthon. Ezek alapján azt feltételezem, hogy ott az anyák kizárólag délelőtt dolgoznak 4 vagy 6 órában, vagy van egy állandó segítségük, aki mindig el tud menni a gyerekekért. Vagy nem is dolgoznak, mert apa vígan eltartja a családot egy keresetből. Nálatok hogy van ez?
Ráadásul úgy informáltak, hogy az én szakmámban nagyjából reggeltől-estig dolgoznak, ami alapján én vagy nem tudok elhelyezkedni, vagy a gyerekeim tök egyedül jönnek haza oviból-suliból és látják el magukat. (Ez kissé ironikus megjegyzés volt, hiszen 2 éves a kicsi:P .)
Segítsetek, mire készüljek? Minden választ köszönök!

Szép napot mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #5003 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves Márti!

Félve írom le a véleményemet, hiszen egy másik témában már vita alakult ki a nézőpontommal kapcsolatban.
Szerintem két verzió van:
1., az egyik az, hogy apuka nagyon jól keres és anyukának nincs szüksége arra hogy dolgozzon, vagy dolgozik anyuka is 8 órában, viszont így már futi bébycsőszre.

2. Amennyiben apuka nem keres olyan jól, akkor anyuka valóban 4-6 órában dolgozik, és ezekre az esetekre találták ki a szociális támogatásokat, mint pl. wohngeld, kinderzuschlag, stb.

Erre mondja némely ember azt, hogy minek jön ki, aki segélyből akar élni. Szerintem ez nem segélyből élés, ez egy jól felépített rendszer által kínálta lehetőség. Hiszen amennyi segélyt kiosztanak pl. emiatt, kb. annyiba kerülne a napköziotthonos ellátást kiépíteni, konyhával felszerelni plusz személyzettel az iskolákat. Viszont ebben az esetben NEM ANYA NEVELI fel a gyerekeket!

Jól van ez így, szerintem!

Eleinte én is ki voltam akadva, hiszen nekem is 2 gyerekem van, és úgy jöttem ki, hogy ezerrel dolgozni akarok, aztán szembesültem vele, hogy ez itt szinte lehetetlen. Köztes megoldásként kevesebbet dolgozom, a gyerekek pedig önállóbbak (1. és 3. osztály), egyedül jönnek haza, de nem sokat vannak egyedül. Viszont Magyarországon elképzelni nem tudtam volna, hogy egyedül jöjjenek haza. Itt biztonságban érzem őket, látom, hogy mindenki egyedül jár. Akik buszosok, azokat felteszik a buszra, a többiek sétálva hazaindulnak, a bicikliseknek kijelölt útvonal van hazáig(kék, sárga, zöld, lila vonal).

Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #5005 Írta: junikoletta
junikoletta válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban.

Segítséget szeretnék kérni!A férjem 2009.augusztus.3.tól dolgozik Németországban kiküldetésben magyar cégtől.2011.április.3.-án kiköltöztem én is a két gyermekünkkel.Itt járnak iskolába-óvodába van bejelentett lakcímük is.Én nem dolgozom.Azt szeretném kérdezni jár e nekünk a kindergeld és hogy lehet elintézni.Köszönettel.Niki.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #5007 Írta: atina88
atina88 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni pár dologban!Röviden leírom,hogy mi a helyzetem.
A férjem 6 éve dolgozik kint egy magyar cégen keresztül.Ideiglenes lakcímkártyája van.Itthon én kapom a nevemre a családi pótlékot.Az előző hozzászólásokban úgy olvastam,hogy ő igényelhetné kint a különbözetet.Ez így van?Ha igen ,akkor visszamenőleg is lehet igényelni?És mennyi időre?Pár hónap és mi is kiköltözünk.Mondjam le az itthoni cs.p. és ott kérjem az egészet?Milyen papírok szükségesek az elintézéséhez és hová kell menni?
Előre is köszi a válaszokat! Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!