Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 11 hónapja #4803 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok kedves fórumozók! :)

Jó ideje olvasgatom ezt az oldalt és mindenkinek nagy köszönetet mondanék ,hihetetlen mekkora segítség,hogy vagytok :kiss:
Kérdésem a következő lenne,háátha valaki tudna nekünk segíteni ebben:
Ha a kiköltözésünk napjával lemondanám itt helyben a CSP-t és erről hivatalos papírt is kérnék a MÁK-tól azt leforíttatnám németre és ezzel mennék be igényelni a Kindergeldet :silly: -szerintetek ezek a több hónapos körök akkor is meglennének? ( a 2 ország között)
Még egy amire nem találtamválaszt:
Jelenleg Mo-on CSp-t és Gyet-et kapok ,az tiszta,hogy a Csp-ről le kell mondanom,de a Gyet továbbra is járna,ha Németországba vagyunk bejelentett lakcímen?
Előre is köszönöm a válaszokat :kiss:
Perszike

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • SNOOPY
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4807 Írta: SNOOPY
SNOOPY válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni. A férjem 2009 februárja dolgozik kint magyar cégtől kiküldetésben.Három gyerkőc van2010augusztusában járt le a gyes igényeltem a gyetet akkor mondta az ügyintéző ha a férj kint dolgozik jogosultak vagyunk a csp különbözetére.Megigényeltük Február 28-án tiltásra kerültünk a csp+gyettel innentől egy fillért nem kaptunk.Hívtam a nemzetközi kapcsolatok osztályát ott mondták hogy lejárt a két év ezért küldjem el a férjem munkáltatói igazolását hogy kint dolgozik-e még.Azt elküldtem Ápr 19-én, jött a telefon a nemzetközi kapcsolatok osztályáról egy pár adatot felvettek.Azóta se jött semmi.A máknál mondták hogy hosszadalmas de ennyire?Ha valaki tudja hogy honnan mennyit kaphatunk az nagyon jó lenne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4809 Írta: topp200
topp200 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Hali.
Ne kell semmi papír a MÁK-tól.
Elküldöd a lakcímbejelentőt a Familinenkasse-hoz, smegy mindden a maga útján.

Majd küldik a papirokat amik kellenek.
Sok türelem Topp.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4811 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Köszi Topp :kiss:
Igyekszem türelmes lenni B)

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4813 Írta: topp200
topp200 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Hali.
Én néha úgy éreztem, otthon direkt nem csinálnak semmit, s az sem segített ha bemenete személyesen.

Ha lassan is de meglesz minden papír, itt nem akadékoskodnak. Küldik a pénzt és kész. Nálunk most a 20 évet betöltött lánnyal va na probléma, de ott is a magyar oldal, MÁK a lassú.
Nem értem igazán miért a hosszadalmas ügyintézés.

Bezzeg amikor bejelentettük hajdanán, hogy itt szeretnénk igénybe venni a csp-t azonnal megszüntették a folyósítás. Az ment gyorsan. Aztán 10 hónapig semmit nem kaptunk. Persze utána egy összegben megkaptuk.
Azóta rendszeresen kell az E 401, vagy az E 411 de ez van. Amikor már mindannyian i lesztek bejelentve, s van német munkaszerzdés egy kicsit jobb lesz.
Szerintem idáig minden évben le kellett igazonunk, hogy együtt vagyunk még, (önkormányzat) plusz az otthon élő fél munkaviszonyát.

Itt is dívik a bürokrácia.

Topp.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4820 Írta: erdosi
erdosi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Én most intéztem el ezeket. Sajnos minden juttatást elvesznek Tőled Magyarországon. Ez van. :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!