Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 11 hónapja #4596 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia!
Így van!!!
Én is kicsit értetlenebb voltam!:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gymarti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4598 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Köszönöm, így már világos:) !
Még egyre válaszolj kérlek, aztán békén hagylak: szóval volt átfedés októbertől-januárig, vagy januárig kaptátok a kemény magyar pótlékot és januártól a Kindergeldet? Csak azért kérdezem, mert amennyire precízek ezek a németek, nehezen tudom elképzelni, hogy egy ilyet elnézzenek...
Ezer bocsi a sok kérdésért:blush: !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4599 Írta: Gitta80
Gitta80 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Köszönöm a gyors választ!

Nekünk otthon is van állandó címünk. Szóval ha a lányom kijön Júliusban és én még nem találtam munkát attól függetlenül meginyélhetném az itteni Csp.-t?
Na de biztosításom sincsen itt, azt is otthon fizetem jobban mondva otthon jelenleg még álláskeresöin vagyok. Valahogy a napokban jár le! Gondoltam utánna fizetem az APEH-knál otthon magam után az 5100Ft-ot emég nem találok itt munkát.
Fogalmam sincsen hogy tudom pl. a lányom biztosítani itt vagy anélkül is mehet ovodába... :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4606 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves Gitta!

A családi pótlék alanyi jogon jár, vagyis nem kell hozzá munkaviszony. Ha itt van a lányod, akkor az első naptól jár, amikor itt van.
DE: ugyan abban a cipőben vagy mint én, de még én is küzdök a hivatallal. vagyis ha TE nem tartózkodsz Magyarországon, akkor neked nem jár a családi pótlék Magyarországon. Magyarországot nem érdekli hol van a gyerek. Németország viszont előírja, hogy a gyereknek itt kell lennie Németországban. Na ilyenkor áll elő az, hogy elvileg ha te Németországban vagy, a gyerek meg átmenetileg Magyarországon, akkor egyik országban sem vagy jogosult. Ilyenkor lép életbe az EU szabály, amely azt mondja, hogy ha nincs munkaviszonyod egyik országban sem, akkor a lakóhelyed szerinti állam lesz az illetékes kifizető, mert nem állhat elő olyan helyzet, hogy egyik ország sem fizet. Még én is küzdök velük, már 10 hónapja tart az ügy, ugyanis a németek elég nehezen nyelik le ezt a békát. De akkor is így van. Nekem már itt vannak a lányaim, de nekem azért kelett hamarabb kijönnöm, mert a volt férjem nem engedte ki őket, ezért nekem ki kelett jönni előkészíteni a terepet, igazolni a biróságnak, hogy van hol laknunk, stb.
Amit javaslok az az, hogy töltsd ki a nyomtatványt, csatold a születési anyakönyvi kivonatot a fordítással, nem tudom mi van apukával, de a válási, gyerekelhelyezési papírokat ha van, a te lakcímbejelentődet, személyi igazolvány másolatodat. Ők értesíteni fogják Magyarországot és a magyarok ki fogják küldeni a E411-es nyomtatványt. Előtte esetleg írd meg a Magyar Államkincstárnak, hogy adják át az anyagodat a Nemzetközi kapcsolatok osztálynak. Nekem most például azért húzódik megint az ügy, mert 2 hónapig hiába hívtam telefonon a Nemzetközi kapcsolatok osztályt, nem találták a németek megkeresését az E411-el kapcsolatban, erre a legutóbbi telefonálásom alkalmával az egyik ügyintéző volt olyan ritka értelmes, hogy rákeresett a számítógépben a volt férjem nevére, nem az enyémre, és csodák csodájára ott volt! Így megtudtam, hogy a megkeresés megérkezett az exem nevére, csak éppen őt nem érték el, mivel arról híres, hogy nem veszi át a leveleit. Na most akivel beszéltem, az elkérte a telefonszámomat, hogy majd az ügyintéző, akinél van az ügy visszahív engem. Na erre várok egy hete.
Szóval nem egyszerű, de minél előbb elkezded, annál hamarabb halad.
Egyébként ha itt a fórumon rákeresel a témára, többen is írták, hogy kb. 10 hónap ügyintézés után megkapták a pénzt az otthonmaradt gyermekeikre.
Üdv: Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Larabuci
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4609 Írta: Larabuci
Larabuci válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

szilagyisz írta: De akkor is így van. Nekem már itt vannak a lányaim, de nekem azért kelett hamarabb kijönnöm, mert a volt férjem nem engedte ki őket, ezért nekem ki kelett jönni előkészíteni a terepet, igazolni a biróságnak, hogy van hol laknunk, stb.


Szia
Tudnál nekem erről a részéről pontosabban is beszélni?
Nekem is meg kell harcolnom a nagyokért hogy kivihessem magammal őket.Párom pont ezért is megy ki előbb mint mi hogy megteremtse a feltételeket.De jó lenne valakitől hallani mire is számítsak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4612 Írta: Gitta80
Gitta80 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Köszönöm!

A válási papírok és a gyermekelhelyezés magyar nyelvü azt is le kell fordítatti?
Az anyakönyvi kivonata elvileg 3 nyelvü ha kérek egy újat az olcsóbb mint a fordíttás, és akkor azt nem kell fordíttatni. Jól gondolom?
Igaz még otthon van az is mint a lányom. :D

Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!