Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4568 Írta: Gitta80
Gitta80 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

Lenne nekem is egy pár kérdésem, ha tudna valaki segíteni. Három hete kijöttem nagynénémhez Németországba, nyelvet tanulni és munkát keresni. Be is jelentkeztem hozzá. Az 5 éves kislányom otthon vab a nagyszülökkel, mivel óvoda köteles, ha vége van az ovinak akkor jön ide, intézem neki is itt az ovodát. Otthon mikor kell lemondanom a csp.-t?

"Az ellátás folyósítását szüneteltetni kell:

a) az ügyfél távolléte alatt, ha az ügyfél 3 hónapot meghaladó időtartamra olyan államba távozik, amely nem az EU tagállama, nem EGT-tagállam, vagy nem olyan állam, amelynek állampolgára azonos jogállást élvez az Európai Közösség és tagállamai vagy az EGT-megállapodásban részes állam állampolgárával."

Találtam ugyanis egy ilyet ,ezek alapján amég nem találok munkát addig nem kell!

Itt amég nem dolgozok, ugyanis nem vagyok jogosult csp-re? Jól tudom?
Jó lenne tudni mikor vagyok kint jogosult Csp.-re?

Elöre is köszönöm a választ.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4580 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia!
Ha itt vagy bejelntve és nem dolgozol,akkor ugytudom nem jár családipotlék,viszont,ha a gyermek is ide lenne bejelentve akkor azonnal jár még munka nélkül is!
Én a te helyedbe nem szüntetném meg egyből,mert ennek az átfutási ideje a két ország között álltalában 4-6 hónap és visszamenőleg utalni foják azt a 6 hónapot,és majd ha végeztek kapni fogsz egy levelet az államkincstártól,hogy le állítják a családit!remélem érthető:)!
peti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4592 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Bea!

Köszi a választ, ennyit tudtam én is. Igazán az érdekelne, hogy ez a kiegészítő pótlék milyen esetben vehető igénybe? Erre vonatkozik az egy főre eső jövedelem mértéke? Esetleg a GYES-sel kapcs. nem tudsz valamit?
Meg ha még arra is tudnál válaszolni, hogy a Wohngeld kinek jár és milyen feltételekkel... Szeretnék minden információt begyűjteni a tisztánlátás érdekében. Nagyon köszönöm!

Márti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4593 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Pepe!

Engem kicsit megkavart, amit írtál:blush: .
Mondjunk egy példát: június 1-től az egész család Németországban lakik. Akkor már most jelezni kéne a MÁK-nak, hogy csak addig folyósítsanak. Kint meg majd visszamenőleg küldik a Kindergeldet június 1-től. De Te azt írod, hogy ne szüntesse meg azonnal, mert a hosszú átfutás miatt pénz nélkül marad. De ha Mo.-ról utalnak továbbra is, aztán meg majd a németek is fizetnek visszamenőleg, az gáz, nem?
Vagy ezt a két ország lerendezi egymás közt?
Vagy csak nekem nem világos:whistle: ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4594 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

No akkor példával!
Mi tavaly szeptemberben jöttünk ki a családdal németországba és egybőlbejelentkeztünk/ez fontos/!Októberben meg igényeltük a Kindergeldet itt küldtek egy listát,mikrt kell beszerezni és egy papírt amit kitöltöttünk!Decembertől jött a Mák-tól egy levél,hogy megkeresték őket a német familienkasse és ,hogy töltsük ki az E411-ES NYOMTATVÁNYT!
Ez megtörtént!Idén márciusba visszamenőleg küldték a németek a pénzt és a magyarok 2011 jan-1 el megszüntették a magyart és semmit nem fizrttünk vissza!
Remélem így érthető!
Ez a folymat legalább 6 hónap!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4595 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Köszi Pepe!
Ezek szerint Ti nem mondtátok le itthon, hanem a két ország lelevelezte egymás közt a dolgot és automatikusan megszűnt az itthoni családi pótlék.
Vagyis jan.1-től nem kaptatok Mo-ról semmit, viszont a németek csak innentől fizettek? Vagy az októberi igényléstől számítva (mert akkor van némi átfedés)? Bocsi, ha nehezen fogom fel, sokféle infót olvastam már.
És ez az ügyintézés nekem még hátra van...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!