Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 11 hónapja #4972 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia!

Én sem értem igazán,hol azt olvasom,hogy 2 országból egyszerre nem kaphat az ember,hol meg azt,hogy kaphat,de amelyik országból több jár,abból levonják a kevesebbiket és a különbözetet adják. :S
Sok kitartást kívánok ,hetek óta én is napi órákat olvasok mindenfelé,de alig találok anyagot :( nehéz :( Volt itt előttem szóló akitől szintén megvontak mindent :S
Igaz mi hamar megyünk a párom után,jobb is ha csak egy oldalról kapom majd egyszer nagyon sokára......ahogy itt írják szegény sorstársaim:S
Kellemes estét! :kiss:

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4973 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Szilvia!

1 év :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: addig kaptál valami előleget vagy akármit ?
Iszonyatosan sok idő :blink:
Nagyon ügyes vagy,hogy odaléptél nekik ;)
Én is így tettem anno igaz a helyi gázszolgáltatónal,de nem akarok offolni ;)
Nem térek magamhoz 1 év :(
Kellemes hétvégét! :kiss:

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4974 Írta: topp200
topp200 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Hali.
A következő van. Abban az országban kell idényelni a gyest, ahol kedvezőbb.
Amennyiben a gyerekek nem aban az országban élnek, akkor a nagyobb összegből levonják a MO.-n kapott összeget, így kapsz két helyrl is. Tehát otthon ugyan úgy kapod, mint eddíg, csak a kifizető hely változik, mert amunkahely nem lehet tovább kifizető.
Topp.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4977 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Jó reggelt!

Arra már írtam példát, hogy milyen lassúak a magyarok, de ha valaki gyorsítani akarja az ügyét, akkor mindkét oldalon oda kell lépni. Én azt ajánlom, hogy Németországban is ha valakinek van lehetősége, akkor mindig menjen be személyesen.
Egy-két példa a gyorsaságra:
Elég bonyolult az ügyem, és amikor a legelején beküldtem az igénylést a németeknek, küldtek is gyorsan egy papírt, hogy mit kéne még pótolnom. Mikor azokat beküldtem türelmesen vártam, és vártam és csak vártam. 2 hónap után meguntam, és bementem személyesen (sajna 100 km tőlünk) akkor nagy nehezen előkaparta egy hölgy valahonnan az anyagot és közölte, hogy ő nem nagyon érti hogy mi van és ezért nem foglakozott még vele. MIkor elmagyaráztam, akkor lassan derengett neki, de ő igazán nem is tudja, hogy ilyenkor mit kell csinálni. Én magyaráztam el neki, hogy a két országnak fel kell vennie egymással a kapcsolatot. Akkor hazaküldött, hogy még valami papírt küldjek be, és majd utána meglátja.
Miután beküldtem neki a papírt, amit kért, akkor szépen vártam 2 hetet és megpróbáltam felhívni, hogy megkapta-e , és ahogy akkor mi van most. Persze a call-centeres nem tudta megmondani, ők meg szintén nem hívnak vissza, úgyhogy 3 hét után nagy mérgesen megint bekocsikáztam. Erre közli velem, hogy ő még nem kapta meg amit beküldtem sajnos, akkor lehet, hogy talán mégegyszer be kéne küldjem.
Na itt elborított a lila köd és 15 perc erőlködés után, nagy nehezen eszébe jutott, és lehajolt az asztala mellé, ahonnan elővett egy fél méter magas mappa kupacot, és azt mondta, hogy hát akkor megnézi itt a beérkezett levelek között, amit még nem iktatott. Hát persze, hogy ott volt benne!!!!!!!!!!
15 perc után jutot eszébe megnézni a levelek között!!!!!!! Olyan látványosan le akart rázni előtte, hogy félelmetes.
Szóval közel 8 hónapig tartott, míg egyáltalán a németek eljutottak odáig, hogy kérjék a magyaroktól az E 411-et.
Mindenkinek azt ajánlom személyesen vigye be a papírokat mindig és beszélje meg, hogy mit is akar. Egyébként teljesen hülyére vesznek.
Persze az is igaz, hogy nálam azért voltak ilyen értetlenek, mert egy visszamenőleges időszakról van szó, ahol a gyerekeim nem voltak még itt. Amikortól a gyerekeim itt vannak, az onnantól való pénzt 2 hét alatt kiutalták, csak a visszamenőlegessel küzdünk még!

A Gyesről, Gyedről sajna nem sokmindent tudok, de javaslom a személyes ügyintézést itt is!

Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4978 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Most akkor hogy van ez a GYES? Nekem még 9 hónapig jár, de időközben elmennénk itthonról. A MÁK-nál pedig le kell jelenteni, ha 3 hónapnál hosszabb ideig nem tartózkodsz otthon. Most akkor jár vagy nem jár?

"Abban az országban kell idényelni a gyest, ahol kedvezőbb."

Németországban is igényelhetem???
Köszi a választ!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4985 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok ! :)

Topp!

Köszönjük a tájékoztatást :kiss: ,nagyon kedvesek vagytok,hogy foglalkoztok más ügyes-bajos dolgával is hála érte B)

Szilvia! :)

Húúúú akkor én most nagyon megnyugodtam :silly: nekünk hála´égnek visszamenlőlegesen csak egy hónapunk lesz,azzal tökörészhetnek :evil: ,de a lényeg ha kimegyünk majd a párom után a lurkókkal,onnantól nem lesz sok akadékoskodás az ügyintézésben :lol: húúú el sem hiszed mekkora kő esett le a szívemről,hisz olvastam,hogy sokan 6-8 hónapokat vártak,mire megkapták a gyerekek a támogatásukat ,igaz többnyire komplikált esetek voltak :dry:

Gymárti!

Korábban nekem azt írta itt egy anyuka,hogy tőle megvonták a gyest,de szerintem tök mindegy,mert ha nem vonnák meg valószínűleg a N.o-i Kindergeldből vonnák le a difit és ugyan ott vagy.De ez nekem sem világos még 100%-ig :silly: Őszintén fogalmazva ,én jobban örülök,hogy csak egy helyről jön,legalább nem lesz túlkomplikálva ;)

Szép napot mindenkinek! :kiss: :kiss: :kiss:

Perszike
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gymarti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!