Kindergeld

Több
9 éve 8 hónapja #37122 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kindergeld

gejza írta: Na de ez mikor volt,mahlzeit mester ? Sztem nem idén, mert ha jól rémlik te sem a múlt hónap óta vagy itt...

Hat nem 2 honapja jottunk:), de az eset bizony most volt marciusban, de inkabb mar aprilis elejen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37251 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Kindergeld

Cégünk folyamatosan végez ilyen szolgáltatást. A két legutolsó ügyünk: mind a kettö család gyerekestül Németországban él. Az elsö család megkapta 4 héten belül visszamenöleg ( férjek mar 1-2 éve itt vannak) másodig csaladnak már 8 hónapja semmi, de semmi válasz. Persze igeret , hogy majd küldenek valami van. Azoknál a családoknál ahol pedig a feleség és a gyerekek magyarban élnek, ott 1-1,5 év mire pénzt latnak, igaz akkor egyösszegben megkapják visszamenöleg. De jó kis ideg játék...Aki birja nyer, aki nem az feladja és nincs lóvé.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37252 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kindergeld

Firma írta: mind a kettö család gyerekestül Németországban él.

Gondolom más városban, illetve tartományban élnek, igaz?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37769 Írta: eszķes
eszķes válaszolt a következő témában: Kindergeld

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy mi a véleményetek arról, hogy a párom (bejelentett munkája van, kicsit beszél németül) egy Hannoverben dolgozó magyar ügyvédnővel intézteti a hivatalos ügyeket és most nagy nehezen el jutottak odáig a családi pótlékkal kapcsolatban, hogy az ügyvéd elküldte a papírokat a familienkasseba (azt hiszem így hívják). Azt mondta kb 6 hét múlva kap a párom tőle infót ezzel kapcsolatban! Tényleg ilyen sok idő? Valakinél olvastam hogy ők 2 hét alatt el tudták intézni! Akkor az ügyvédnek miért kell 6 hét!! Esetleg egyénileg nem tudnánk gyorsabban elintézni??

Előre is köszönöm a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37770 Írta: eszkoz
eszkoz válaszolt a következő témában: Kindergeld

Szia !Mi most intézük a családi pótlék különbözetett március óta.Most jutotunk el odáig hogy minden papír kint van .Értem az államkincstári és a népesség nyilvántarási igazolások is.Már csak utalásra várunk.De nem lehet előre tudni meddig! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37771 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kindergeld

eszķes írta: Azt mondta kb 6 hét múlva kap a párom tőle infót ezzel kapcsolatban! Tényleg ilyen sok idő?

Szerintem még optimista is volt az ügyvédnő. Különbözetnél én simán borítékolom a 8-10 hónapot. A két hét az kb. amikor azt olvasod, hogy volt ötös a lottón! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!