Kindergeld

Több
9 éve 3 hónapja #38449 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Kindergeld

vbela64 írta:
A "Kindergeld" (magyarul családi pótlék) természetesen csak csak CSALÁDoknak "jár".

A párod elvált, te írod. Tehát nincs családban. Neked párod, nem azt írod, hogy a férjed, tehát ti sem vagytok család, még akkor sem, ha van közös gyermeketek, és együtt éltek. Német jogszabályok szerint.
Így nincs semmi jogalapja semmilyen családi pótlékra (családira ahogy te nevezed). Nem is tudom, hogy milyen "könyvelő" az, aki ilyen igénylést adott be.


Lehet hogy csaladi potlekra nem jogosult mivel elvalt, de gyerekei vannak es feltehetoen tartasdijat is fizet, ezert ugy tudom jogosult a kedvezobb, gyerekeseknek jaro Steuerklasse-t hasznalni. Esetleg egy adotanacsado tudna megmondani hogy van-e meg valamilyen adokedvezmeny amit igenybe vehet ebben a helyzetben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #38450 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kindergeld

Kanga írta: Lehet hogy csaladi potlekra nem jogosult mivel elvalt, de gyerekei vannak es feltehetoen tartasdijat is fizet, ezert ugy tudom jogosult a kedvezobb, gyerekeseknek jaro Steuerklasse-t hasznalni. Esetleg egy adotanacsado tudna megmondani hogy van-e meg valamilyen adokedvezmeny amit igenybe vehet ebben a helyzetben.


Ez nagyon keményen a magánügye! Ha elvált semmi jogi alapja nincs! A tartásdij az teljesen más cubák!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #38455 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Sziasztok!

A Kindergeld-et törvény szerint (Einkommensteuergesetz, Bundeskindergeldgesetz) az a szülő igényelheti, akinek háztartásában él a gyermek. Tehát, ha apuka elvált és van németországi jogszerű tartózkodási helye (gewöhnlicher Aufenthalt), amit ugye külföldieknél a munkaviszony/biztosítási jogviszony alapján bírálnak el, és nála vannak a gyermekek, akkor Ő jogosult a Kindergeld-re, ha nem, akkor ÁLTALA AZ ANYUKA jogosult a Kindergeld-re. Itteni családi jog szerint a gyakorlatban ez úgy működik, ha a gyermekek az anyukánál vannak elhelyezve és apuka tartásdíjra van kötelezve, amit az ún. Düsseldorfer Tabelle szerint állapítanak meg, akkor bár az anya jogosult a Kindergeld-re, de apuka a felét levonhatja a fizetendő tartásdíjból. Mivel ez a rendszer Magyarországon feltehetőleg másképp funkcionál, marad ez esetben a bizalmi elv, azaz apuka és anyuka megegyeznek, hogy a Kohle:) felét átadja apukának. Tehát a javaslatom a következő: Anyuka igényelje meg apukával kooperálva a Kindergeld-et (apuka adatai, munkáltatói igazolása, egyéb nyalánkságok) és egyezzenek meg...
Amira apuka jogosult itt, az a Kinderfreibetrag-ra, amit kérvényezhet a lakóhely szerinti adóhivatalnál. Az adóosztály azonban nem módosul, mert apuka elvált, gyermekeit nem egyedül nevelő szülői státusszal nem rendelkezik, ezért marad számára az 1-es adóosztály.

Itt egy bírósági döntés az ügyben. Érdemes mindenképpen elolvasni:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38458 Írta: szilva69
szilva69 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Azóta természetesen kiderült(hála kedvenc adótündéreinknek),hogy 2015-ben módosult a Kindergeld kifizetési rendje,így néhány nap csúszással kaptuk meg.
Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38465 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Kindergeld

akkor legyen az igenylö a volt feleseg mert jár neki. Az én férjem is evált a feleség és a két gyerek magyarországon él és kapják a mai napig a gyerekpénzt 25 éves korukig, mert nappali egyetemisták.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38476 Írta: brikád
brikád válaszolt a következő témában: Kindergeld

Athena1985 írta: Sziasztok!
Tehát a javaslatom a következő: Anyuka igényelje meg apukával kooperálva a Kindergeld-et (apuka adatai, munkáltatói igazolása, egyéb nyalánkságok) és egyezzenek meg...


Szia! Abban esetleg tudnál segíteni,hogy ilyen esetben milyen nyomtatványokat kell letölteni,kitölteni,beadni? :blush: Apuka felhívta az egyik irodát akik ügyintézéssel foglalkoznak,de ott azt mondták,hogy nincs túl sok esély,hogy megkapjuk a különbözetet,mivel nem vagyunk házasok,nem élünk egy lakcímen. Hivatalosan én vagyok a kisfiunk gyámja,ezért ő nem igényelheti. Azt nem mondták,hogy én igényelhetném... Köszönöm! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!