Kindergeld

Több
9 éve 3 hónapja #38493 Írta: szabina8
szabina8 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Sziasztok!
Írtam már korábban ebbe a fórumba és azóta is kapom az értesítőt,ha valaki ír. Elolvasgattam és leírom,hogy mi hogyan is állunk a családi pótlékkal. A férjem 6 éve dolgozik kint, van bejelentett lakcíme is,mi a lányommal Mo.-on vagyunk(még). Amikor kiment, talált egy Magyarországról "elszakadt" könyvelőt, mindenben nagyon sokat segített. Mi akkor nem voltunk házasok,csak élettársak és a férjem kapta a teljes összegű kindergeldet, plusz még adókedvezményt(ezáltal visszatérítést) is minden évben ránk is. (Az adóbevallásnál mindig töltöttünk és azóta is töltünk ki olyan nyomtatványt,ami arra vonatkozik,hogy eltart minket a férjem.) Két éve munkahelyet váltott és ez miatt könyvelőt is és attól kezdve elég döcögős lett a kindergeld érkezése. Másfél éve egyáltalán nem kap kindergeldet. Folyamatosan érdeklődik a könyvelőnél, minden adat rendben van, meg is igényelte( úgy tudom minden évben ki kell tölteni egy nyomtatványt erre vonatkozóan,ugyanúgy,mint itthon az iskolalátogatási). Tulajdonképp sok mindent lehet hallani,hogy létszámcsökkentés volt a hivatalban;meg direkt visszatartják a sok kamu igénylő miatt akik csak ez miatt mennek ki. Nem tudom az igazi okot,ha jogosultak leszünk,akkor úgyis fizetnek majd.Szerencsére nem a kindergeld a fő bevételünk. A férjem különben a bajor részen dolgozik és egy-két hete mondta,hogy valamelyik magyar kollégája megkapta,aki szintén másfél éve nem kapott. Csak ennyit szerettem volna leírni. Egyébként egyetértek vbela64-el! Sok a megélhetési szülő Mo-on is akik csak a csp. és a plusz juttatások miatt szülnek 3-4-5 gyereket,akik csak felnőnek,nem nevelik. Két éve ezeknek az embereknek szabad lett az út Németországba; sokkal több pénzért csinálják ott ugyanezt.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38494 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Kindergeld

Nem feltétlenül minden mondatoddal, de alapjában véve nagyon egyetértek... :-)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38498 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kindergeld

vbela64 írta: A véleményem, hogy legalább ezen az oldalon (fórumon) ne a szociális "csalásokra" keressük a lehetőséget.

Bár csak ki lehetne szűrni az ingyenélőket! Nem csak innen a fórumról hanem Németországból is, az összeset! Ha rajtam múlna az összes repülne, hogy a lába sem érné a földet!!!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, vbela64

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38503 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Kindergeld

szabina8 írta: Sziasztok!
... Folyamatosan érdeklődik a könyvelőnél, minden adat rendben van, meg is igényelte( úgy tudom minden évben ki kell tölteni egy nyomtatványt erre vonatkozóan,ugyanúgy,mint itthon az iskolalátogatási). Tulajdonképp sok mindent lehet hallani,hogy létszámcsökkentés volt a hivatalban;meg direkt visszatartják a sok kamu igénylő miatt akik csak ez miatt mennek ki. ...


Amennyiben egyszer már folyósították, akkor nem kell újra igényelni. Esetleg, ha államot vált (pl: Saarlandból Hessenbe) akkor csak be kell jelenteni a "családügyi" hivatalba. Egyéb esetben államon belül folyamatosan fizetik tovább.
Bár nem tudom, ha a munkáltatón keresztül kapja a pénzt, akkor lehet, hogy az új munkáltató mikor benyújtotta az igényt, akkor nem a folyamatosságot jelentette, hanem újabb igénylést.

De a véleményem; tessék költözni, a gyerekeket iskolába járatni Németországban. És nem kell semmilyen "iskolalátogatási" igazolás.
Igazából ezt Németországban nem is ismerik. (Egyszer próbáltunk kérni, mert Mo.-n kellett.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 4 hónapja #39779 Írta: kawkaw
kawkaw válaszolt a következő témában: Kindergeld

Üdvözletem több mint egy éve beadtuk a kérelmet minden írat rendben volt. Napokban telefonáltunk hogy áll az ügyünk azt mondták 2hét múlva küldenek levelet. Akkor abban már az szerepel mikor utalják az összeget? Levéltől számítva mennyi idő? Választ köszönöm üdv Mária

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 4 hónapja #39781 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kindergeld

Elvileg abban benne lesz, hogy mennyi és mikortól! Nem gond ám ez!
Rendszerint visszamenőlegesen kifizetik mert a beadási kérelemtől
számítják illetve attól a dátumtól amikor regisztráltak! Akkor lehet
gond, ha a magyar CSP-ot még nem mondtátok le, mert kettőt nem
kaptok!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!