Kindergeld

Több
8 éve 4 hónapja - 8 éve 4 hónapja #39787 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Kindergeld

Te májsztró,
de, van olyan hogy "kettőt" kapnak, ill. nem mondják le a magyart és itt csak a különbözetet kapjak hozzá. De ma már el sem kezdik az ügyintézést, az otthonról hozott igazolás nélkül, amiből ez kiderül.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 4 hónapja - 8 éve 4 hónapja #39788 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kindergeld

Az akkor is csak egy. A különbözettel csak az EGY-ből hiányzó részt pótolják ki az itteni szintre! Két forrásból egy családipótlék, az itteni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 1 hónapja #40003 Írta: Geotech
Geotech válaszolt a következő témában: Kindergeld

Sziasztok.

Szeretném megosztani veletek a történetemet, hátha valamelyikőtök átlátja hol hibáztam.
2014-ben megigényeltem a Kgd (Kindergeldet). Ekkor még a feleségem és a gyerkőc HU-ba volt.
Majd 2014 August, feleségem is kijött, a gyerkőc meg a szüleimmel maradt, mivel a sulit be kellett fejeznie.
Minden dokumentumot kitöltöttünk ahogy azt kell, mikor a párom kijött előtte odahaza pedig lemondtuk a HU-Kgd.
7-hónap várakozás után, kiküldtek még egy dokumentumot, amit természetesen újra kitöltöttünk, leigazoltattunk odahaza, és visszaküldtünk.
6-hónap várakozás után felhívtuk őket, és azt ígérték hogy SOS-be intézkednek. Ez már 2015 November.
Decemberbe kaptunk egy részleges határozatot, amibe elfogadják azt az idöt amitöl a párom itt van velem és ki is fizették az elsö 4 hónap különbözetét! ez 2015. Sept-Dec.
Na de itt a csavar.
Kértek egy olyan dokumentumot amivel igazoljam le hogy a gyerkőc kivel volt odahaza.
ès ezt a helyi önkormányzat is igazolja le! és küldjük el a gyerkőc beiskolázási papírjait.
Oké semmi gond ezt is megcsináltuk.
Ez idő közbe 2015 Juli a fiam is kijött végleg, és beírattuk iskolába, és ezzel párhuzamba nyelvsuliba is!
Tehát itt van.
Ismét telefon 2016 Február.
Válasz : Mivel dokumentumot küldtek, ismét várjak 6 hónapot!!!
Na itt durrant ki a lufi nálam!
Válasz: ha ez a hat hónap is letelik, akkor ismét kapok egy dokumentumot, amit már 2x beküldtem, és újra várja 6 hónapot?, vagy küldjem a gyerkőc költségeit az önök címére, mivel az a 190€ nem fedezi a havi kiadását?

Beszélgettem a főnökömmel aki Ekt DE, és azonnal felhívta őket, de egy az egybe azzal a szöveggel, hogy sajna sok az elbírálás sajna várnom kell, öt is lerázták!

Na ennyit a Bürokratákról. Ja és nem is a teljes összeget igényeltem, mert az első évet, nem írtam be!
ezek után Már bánom!

A barátomnak van egy jó ügyvédje, aki ezt 1 nap alatt elrendezte, persze személyesen a hivatalba, 10% fejébe. Nem tartom korrekt dolognak, Bar már hajlok -e felé.
ha nem megy hivatalosan akkor majd megy "okmánybélyeggel!"

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 3 hete - 8 éve 3 hete #40020 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kindergeld

Az ügyvéd eredményes intézkedésért a 10%-ot azért nem tartod valószínűleg korrektnek, mert van elég pénzetek és nem nagyon sürgős! Akiknek valóban igényük van és szükségük van a családi pótlékra, azok nem sajnálják az "inkorrekt", de gyors ügyintézést! :wait:
Egyébként nem derül ki, hogy a párod a házastársad e?? Nem mindegy!

Ha rendeződik nálatok is akkor, visszamenőleg is kifizetik! :finger:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 3 hete #40021 Írta: Geotech
Geotech válaszolt a következő témában: Kindergeld

Ezek szerint félreértettél egy dologba, bocsi érte. Nem az ügyvéd 10%at sokallom, hanem az eljárását bírálom az egésznek.
Más ingyenélö............. elsö szóra megkap mindent, én aki betartja a játékszabályokat, pedig csak halogatnak.
A párom= Feleségem.
Csak hogy nyilvánvaló legyen: az egész család itt van ( Feleségem, Fiam.) Dolgozunk a gyerek suliba jár.
én 2012 óta, vagyok kint, a Feleségem, és a gyerek 2014. ès innentől igényeltem a Kindergeldet!, Nem 2012!
Mivel azt akartuk hogy fejezze be a sulit a gyerköc!
Nem életbevágó a pénz, de nem esne rosszul, mert van tervünk vele.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 3 hete - 8 éve 1 hete #40022 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kindergeld

Igen, minden iratpótlás után hónapok telnek el ezért érdemes (lehet) megbízni céget akik éves szinten több száz esetleg ezer kérelmet intéznek. Amúgy az alábbiakat kell csatolni a kérelemhez:

Munkáltatói igazolás
Identifikationsnummer
E401
Lohnsteuerbescheinigung
Bescheid (adóhivatali határozat)
Tb kártyád adatai
születési-, anyakönyvi kivonat
iskolalátogatási igazolás

;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!