Kindergeld

Több
9 éve 8 hónapja #37081 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Kindergeld

gejza írta:

tcsaba írta: Akkor már készítheted is. Nem egy családnak segítettem már és nem tavaly ugyhogy tudom mit beszélek. Sajnos az a tapasztalat, hogy csak az kommentel akinek valami oknál fogva nem jött össze időben.

Barátom ...
Nyilván most is vannak olyan környékek (gondolom keleten nincs akkora tömeg), ahol nem ilyen tragikus a helyzet, de hogy most sehol nem jutsz az igénylés leadásától számított 3 héten belül pénzhez, az tuti. Vagy van valaki, aki az elmúlt hónapokban adta be és ilyen gyorsan megkapta?

Most tudok jelentkezni, hogy nekünk szerencsénk volt.
Nem az én érdekem!
Feleségem első német munkahelyén intézték a dolgot, a gazdasági/személyzeti "kapcsolat tartó". A lényeg, hogy március 1-én lépett be a munkába, és már április 10-én meg is jött az első Kindergeld a bankszámlára. Azóta nincs elmaradás. Hogy pontos legyek ez 2013-ban volt Saarlandban. Azóta költöztünk, mlst Hessenben vagyunk. Egy kicsit izgultunk, hogy mi lesz a költözéskor, de simán semmi gond (késedelem) nem volt, a másik aggódás pedig bankváltásnál volt, de az (új) bank mindent elintézett, megírta a leveleket, a kérvényeket.
Talán az is egy megoldás, hogy nem kell mindent erőszakosan nekünk intézni. Ha van lehetőség, akkor hagyni kell hogy a megfelelő "szakemberek" intézzék. Jobb a "stílusuk" ismerik a "bejáratokat".
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37082 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kindergeld

gejza írta: Vagy van valaki, aki az elmúlt hónapokban adta be és ilyen gyorsan megkapta?

Facebook-on (nem tudom miért nem itt) éppen most írt nekünk Gabi, hogy 10 hónapja híre nincs a Kindergeld-nek. (München) Hol máshol. :D
A következő felhasználók mondtak köszönetet: jotty75

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37083 Írta: jotty75
jotty75 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Mi tavaly februárban adtuk be, 2012.novemberig visszamenőleg járna! Tavaly szeptember 10-től már kint él az egész család ! MINDEN papíruk rendben van! Ovi, isi rendben. Április óta hallgattuk azt, hogy 10 nap múlva határozat meg pénz. Most ott tartunk,hogy a Külügy minisztériumba működő Solvit céghez írtunk egy levelet, bekértek mindent ami az igényléssel kapcsolatos és csütörtökön átadták a német solvitnak az ügyet. Elvileg a német solvit kézhezvételtő számítva 10 héten belül eredményt tud mutatni. Sajnos sokan nem tudnak róla, mint ahogy mi se és olyanoktól tudtuk meg, akik ehhez a dologhoz közelebb állnak. Érdemes megpróbálni ! Ja! És ingyenes!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37095 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Nem lehet ténylegesen az a baj, hogy nem az illetékesek intézik az ügyeket?
Gondolok itt arra, hogy mindenki saját maga intézi (írogatja a leveleket, kérvényeket, bizonyításokat), és nem jut előrébb. Ha a munkáltató "személyzeti", Bér- vagy Adócsoportja akkor megvan pillanatok alatt.
Lehet, hogy egy ügyintéző kezébe kerül, elolvassa, gondolja: megint egy "bevándorló".
Biztos nem úgy kezeli az ügyet, mintha egy adófizető cégtől jön a megfelelő nyomtatvány, helyesírási hiba nélkül (itt a nyelvhelyességre, szó használatra is gondolok), akár elektronikus úton.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37098 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kindergeld

vbela64 írta: Biztos nem úgy kezeli az ügyet, mintha egy adófizető cégtől jön a megfelelő nyomtatvány, helyesírási hiba nélkül (itt a nyelvhelyességre, szó használatra is gondolok), akár elektronikus úton.

Simán. ;) Nem ritkán a "magyarul" itt írt hozzászólásokat, kérdéseket sem érteni. :chuckle:
Ettől függetlenül még a sajtóban is írtak már róla, hogy tartományonként eltérő átfutási idővel de jellemzően el vannak csúszva az ügyintézésben. Ezért is írtam, hogy nem kéne már a hónap végére kalkulálni vele!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37101 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Kindergeld

Kedves Béla, a munkáltató nem a te Ügyintéző Kft.-d, ha neked, vagy másnak ezt elintézik, az rohadt nagy kivétel és a mázli kategóriába sorolandó, becsüljétek is meg kellőképpen. Az "adófizető cégtől jön" meg egy jó szöveg, de az igénylő ugyanolyan adófizető (általában...) . Mellesleg a kérvényeket a kutya nem szortírozza előre, a hiányosan, rosszul kitöltött kérvények intézése természetesen tovább tart, de jellemzően a hiánypótlásra való felszólítás, ill. bármilyen reakció is sokszor csak hetek, hónapok múltán jön. Ne gondold azért, hogy itt mindenki hülye, csak te vagy a helikopter....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: jotty75

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!