Kindergeld

Több
10 éve 9 hónapja #32244 Írta: szabina8
szabina8 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Szia Kata83!

Nem emlékszem már egészen pontosan,hogy milyen papírokat adtunk be,mert akkor még a férjem alkalmazotti viszonyban volt és volt egy nagyon jó fej, segítőkész könyvelője kint,ő minden kintről szükséges papírt elintézett,így nekem csak az itthoni része maradt. Amiket leírsz,hogy miket kérnek,az teljesen természetes,mert valamivel igazolni kell,hogy életvitelszerűen él a férjed,vagy az egész család Németországban. Amikor Mo.-on a MÁK-hoz benyújtottam az E411-es nyomtatványt,csak a 8.számú mellékletet hiányolták,de megkaptam email-ben;kitöltöttem és visszaküldtem. Arra azért figyelj,hogy amikor intézed ezeket a dolgokat, mindenről legyen másolatod amiket postáztál és tértivevénnyel adj fel mindent. Remélem segítettem valamicskét. Üdv: Szabina

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32262 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Kindergeld

Kata83 írta: Szia Szabina8!

Érdeklődnék,hogy amikor Te otthon a MÁK-nál bejelentetted,hogy leakarod mondani a családi pótlékot kaptál valamiféle levelet?Nekem Budapestről küldtek egy levelet,hogy nem fogadják el a lemondást mert igazolnom,hogy kell én vagy a férjem kiküldetésben van/volt.Illetve küldjek albérleti szerződés másolatot,külföldi lakcímbejelentő másolatot/jövedelem igazolást/3 havi bankszámlakivonatot és igazolást az iskolából/gyámügytől,hogy a gyerek rendesen jár iskolába és úgymond nem az utcán él.És pontos külföldi címem, telefonszámom és elérhetőségemre is szükségük van.
Minek????????????????

Ezzel kapcsolatban valakinek esetleg valami tapasztalata van?

Segítségetek előre is köszönöm

Üdv

Kata


Szia,

ez elég furcsa nekem, mivel lemondasz valamit és kb. semmi közük hozzá hogy miért teszed. Én írtam kézzel (azért kézzel mert még nyomtatványuk sem volt erre rendszeresítve 2011 decemberében) egy papírt hogy alulírott ezúton kívánom a családi pótlék folyosítását 2011 december 31-től lemondani, gyerekek adatai dátum aláírás. Nem írtam bele indokot, jött két hét múlva egy határozat hogy megszüntetik a folyosítást.

Furcsa hogy indokolni kell a lemondást, éljen és virágozzék a bürokrácia :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32268 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Kindergeld

Akkor egy kis gyorshír: meggátolni igyekeznek minden kifelé igyekvőt, menjen az bárhová (No., Anglia, Stb.) Első lépcső az iskola, nem engedik magántanulói státuszba a gyereket mondván, illetve indok: "nem szolgálja a fejlődését" , gyámügyes vizsgálat és tanulmányt készíttetés. A jegyző is beleszólhat, mert ő is kell már ehhez. A bejelentésnél is gondod lehet. Most akkor elhagyod az országot vagy nem? Most akkor a gyerek csak vagy te is? Vagy mindenki? Akkor nem is lehet személyid, hogy is van a lakcímed? stb.stb.stb. belegabalyítanak. Ergo, ha nem megy a gyerek, a szülő is nehezebben tud. Itt akasztják meg most a dolgot. Ez februárban még nem így volt, de mikor csak a mi iskolánkból egy fél osztályra való gyerek (szólóban,testvérestől) ment el 2 hónap alatt "külföldre költözés" miatt. Nos, akkor megkapták az instrukciókat az igazgatók. Tudom. Szóval, aki tud most intézkedjen. A magántanulói státusz azért kell, mert akkor folyamatos csak a tanulói jogviszony. Ha itt kiveszed, ott még nem írattad be, akkor törvényt szegsz - mindkét országban. Szóval tuuuuudják ott fent a nagyok ezt!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32271 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Kindergeld

Kata83 írta: Szia Szabina8!

Érdeklődnék,hogy amikor Te otthon a MÁK-nál bejelentetted,hogy leakarod mondani a családi pótlékot kaptál valamiféle levelet?Nekem Budapestről küldtek egy levelet,hogy nem fogadják el a lemondást mert igazolnom,hogy kell én vagy a férjem kiküldetésben van/volt.Illetve küldjek albérleti szerződés másolatot,külföldi lakcímbejelentő másolatot/jövedelem igazolást/3 havi bankszámlakivonatot és igazolást az iskolából/gyámügytől,hogy a gyerek rendesen jár iskolába és úgymond nem az utcán él.És pontos külföldi címem, telefonszámom és elérhetőségemre is szükségük van.
Minek????????????????

Ezzel kapcsolatban valakinek esetleg valami tapasztalata van?

Segítségetek előre is köszönöm

Üdv

Kata


Szia Kata,

Te is elkövetted azt a hibát, hogy bevallottad a németországi tartózkodást, mint indokot a lemondásnál. Sajnos én is.
Az én ügyem ott tart, hogy márc. 1-től kértem a családi megszüntetését, egyszer kaptam egy végzést, hogy márc. 31-gyel megszüntetik a folyósítást, aztán nem történt semmi, jött tovább a pénz a számlámra.
Ezt követően írtam emailt a NKO-nak, amire azt a választ kaptam, hogy máj. 31-gyel megszüntetik a folyósítást, és töltsek ki egy nyomtatványt. Tőlem nem kértek olyan papírokat, mint tőled. Nincs is semmi közük hozzá, jövedelemigazoláshoz, bankszámlakivonathoz meg bérleti szerződéshez pláne nem. Max. munkáltatói igazolást kérhetnek szerintem. Tőlem csak a nyomtatványt kérték, amiben én adtam meg minden szükséges adatot, nem kellett hozzá csatolni semmit. Tőlem a német Familienkasse kért plusz igazolásokat pl. lakcímbejelentőt, munkáltatóit stb., de ez rendben is van.
Én sem értem, hogy hogy mennek Magyarországon a dolgok. A hasukra ütnek, és azt mondják, hogy nem szüntetjük meg a folyósítást csak máj. 31-gyel, hiába márc. 1-gyel kértem???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33004 Írta: padrienn
padrienn válaszolt a következő témában: Kindergeld

Sziasztok ! Érdeklődnék,hogy ki tud bővebb tájékoztatást adni nekem arról,hogy németországban mennyi idő után lehet megigényelni a kinder geldet, ugy hogy az apuka kint be van jelentve,a család még itthon van. Előre is köszi a választ! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #33005 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kindergeld

Milyen furcsa is a világ! Mi amikor 1989-ben a két (akkor még javában iskolás) 3-as és 5.-es gyerekünkkel kijöttünk, mi bejelentettük (!) -s csak- az iskolában, hogy külföldre megyünk, s a kölykök nem jönnek. Ennyi. A következő hónaptól egy fillért nem kaptunk CSP.-ot, pedig akkor még csak nem is álmodtunk az EU-ról, nem hogy tagok lettünk volna! (Autómatikusan megszünt állítólag, mert mi soha nem mondtuk le!!) Ma sokak még mindig elkövetik azt a hibát, hogy az állami szerveket mindenhatónak tekintik, s kérnek/könyörögnek/sirdogálnak stb. ahelyett, hogy megkövetelnék póstafordultával a munkájuk elvégzését! Kérlek ne feledjétek, hogy ők vannak értünk és a mi befizetett adónkból élnek! Ha valakinek indokolatlanul folyósítanak valamit, az írásos lemondás ellenére, az az állami szervezet/hatóság (vagy akármi) hibája és nem a minek! Nekik KELL korrigálniuk ezt, s nem nekünk kell ismételten irogatni! Nehogy már én végezzem el a lakkozott körmű hivatalnokok munkáját!
(Természetesen a számlánkra érkező pénzt nem szabad felhasználni mert ez nem jár a lemondás esetén!!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!