Kindergeld

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28932 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kindergeld

fdori1 írta: Magyarán mielőtt én a gyerekekkel kiutaznék szüntessem meg az itteni jogviszonyomat és aztán igényeljem meg kint a Kindergeldet és a GYED-t vagy ha kint ezeketmegigénylem,akkor az itthoni jogviszonyom megszűnik? (Bocs,ha butát kérd
eztem.)

GYED-et vagy GYES-t és egyéb szociális juttatást nem fogsz kapni, mert nem
dolgoztál itt a BRD-ben. Csak a családipótlékra lehetsz jogosúlt! (Kindergeld)

Ilyen mint GYES vagy GYED itt nincs is, csak hasonló megoldású rendszer! Pl "Elterngeld"

INFO:
Neu in 2013: Das Bruttoeinkommen zählt für das Elterngeld
Seit Januar 2013 wird das Elterngeld neu berechnet. Grundlage der Bemessung ist dann nicht mehr das Nettoeinkommen der letzten zwölf Monate vor der Geburt, sondern die Bruttoeinkünfte dieses Zeitraums. Abzüge für die Kranken-, Pflege-, Renten- und Arbeitslosenversicherung werden zwar berücksichtigt, aber nicht in ihrer tatsächlichen Höhe, sondern in Form eines Pauschalsatzes.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28936 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Kindergeld

Szia fdori!
Ami mindenképpen legyen meg:
-gyerekek születési anyakönyvi kivonata ( ha az új, akkor nem kell róla fordítás, legalábbis Rheinland-Pfalz tartományban nem kell)
-házassági anyakönyvi kivonat, (ha régi típusú akkor fordítással),
-kártyás személyi elég , nem kell feltétlenül útlevél ez vonatkozik a gyerkőcökre is,
- EU-s tb kártya mindenkinek...
ezek nélkül el se induljatok, mert ezeket kérik a biztosítónál...(is)
Jó ha van:
-a nagyobbnak iskola látogatási, ez letölthető az internetről már eleve németül, így nem kell a fordítással bajlódni, ( ez konkrétan a Kindergeldhez)
esetleg, de hangsúlyozom esetleg (!) a nagyobb gyermek bizonyítványának fordítása, de hallottam már olyat is akinek a suli elfogadta enélkül....
és jó ha van pár friss igazolványkép rólatok...
Legyen ügyfélkapus regisztrációtok és tudjátok a telefonszámokat a TB-nél, Apehnál, Mák-nál...
Mi nem mondtunk le otthon semmit, innen intéződik a dolog. Jah...és jó ha minél előbb lesz kint internetetek és nyomtatótok :lol:
Remélem segítettem! Sok sikert: Hédi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • fdori1
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28937 Írta: fdori1
fdori1 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Én nem tartozom a fent leírt csoportba, - mert azt gondolom,jogom van megköszönni Németországnak,hogy befogad és hogy ebben az országban normális életet adhatok a családomnak és jövőt a gyerekeimnek,ezért soha nem tudok majd elég hálás lenni - csak ezzel a juttatással szeretnék élni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • fdori1
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #28938 Írta: fdori1
fdori1 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Ez így logikus és érthető,hogy nem voltam dolgozó az országban ezért nem kaphatok,
köszönöm az infót.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #28945 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Kindergeld

fdori1 írta: Magyarán mielőtt én a gyerekekkel kiutaznék szüntessem meg az itteni jogviszonyomat és aztán igényeljem meg kint a Kindergeldet és a GYED-t vagy ha kint ezeket megigénylem
,akkor az itthoni jogviszonyom megszűnik? (Bocs,ha butát kérdeztem.)


Szia dori1,

GYES németországban nincs, tehát az nem tudod megigényelni. A Kindergeld az, amit igényelni tudsz, ennek összege két gyermek esetén 2 x 184 €. Akkor kaphatsz szülés után nem tudom pontosan milyen nevű ellátást, ha itt kint dolgoztál, de esetedben ez nem érvényes, hiszen a gyerekek már megszülettek, Te viszont még nem dolgoztál kint.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: fdori1

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #28946 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Kindergeld

"Még nincs kéró, nincs adószám, nincs bankszámla, nincs biztositás, nincs munkahely és nyelvtudás, de a jogokkal már tisztában lesznek amikor átlépik Passaunál a határt! "

DCT! Mindenkit ostorozol, hogy nem néznek, kérdeznek utána dolgoknak, most pedig azért vagy felháborodva, mert ezt megteszik? Néha nem értelek...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!