Kindergeld

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #28923 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kindergeld

fdori1 írta: Nagyon szépen köszönöm,a választ.Addig míg mindannyian nem vagyunk kint nem szeretnék vele foglalkozni,csak előre tájékozódom,hogy amit csak lehet előre tudjak és ne akkor kelljen infókat be szereznem,hogy hol mit és mit hogyan?A gyerkőcök 11 éves és 17 hónaposak,tehát a korhatár elérése még nem érint bennünket.A nyomtatvány mellé gondolom még csatolni kell papírokat (születési anyakönyvi kivonat,munkáltatói igazolás,német bankszámláról papír)? Kell még valami?

Igen! A legjobb ha azonnal minden hivatalosan német forditással is el van látva! Lakcím (bejelnetett lakás) , bankszámla, s legalább a férjednek egy munkahelye legyen! Van két lehetőséged. Az egyik a "kettős" családipótlék ahol Mo.-on kapsz mindent továbbra is és itt a különbözetet, vagy otthon lemondod, és itt kapsz teljes összeget! (Én az utóbbit ajánlom!)
(Két helyről, teljes összeg az nem megy!) :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • fdori1
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #28925 Írta: fdori1
fdori1 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Mi is a kinti teljes összegű támogatásra gondoltuk.
Tehát,elmegyek a helyileg illetékes FamilieKasse-ba(hez) nyomtatvánnyal és a szükséges papírokkal -német fordításban- és ha mindent beadtam amit kell és oké minden akkor sínen leszünk?.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #28926 Írta: koelle
koelle válaszolt a következő témában: Kindergeld

DECOTEXT írta: "Van két lehetőséged. Az egyik a "kettős" családipótlék ahol Mo.-on kapsz mindent továbbra is és itt a különbözetet, vagy otthon lemondod, és itt kapsz teljes összeget! (Én az utóbbit ajánlom!)
(Két helyről, teljes összeg az nem megy!) :chuckle:


Ez nem így működik, ahogy DECOTEXT leírta, nincs semmilyen választási lehetőséged, nem egyéni döntésetek, hogy a teljes összeget vagy a különbözetet választjátok. Kb. 5 hozzászólással ezelőtt írtam, mi alapján dől el, hogy ki melyikre jogosult:

"Az, hogy a különbözetet kapjatok e meg, vagy a teljes összeget nemetorszagban, nem igenyles kerdese. A jogosultsagot a Familienkasse fogja eldönteni.
Ha a magyarorszagon elö szülönek van biztositasi jogviszonya (pl.: munkaviszony vagy GYED), akkor a különbözet jar.
Ha a magyarorszagon elö szülönek nincs biztositasi jogviszonya (pl.: GYES) akkor a teljes összeg jar. (ilyenkor a GYES-t is megszünetetik)
Mindket esetben az "Antrag auf Kindergeld - AUSLAND" nyomtatvanyt kell kitölteni, mivel a csaladtagok magyarorszagon elnek.
(Familienkasse altal adott info szerint)"


Mivel Dóri, a kiköltözésük után szeretné az egész igénylést megkezdeni, amikor is a teljes család németországba lesz bejelentve, SZVSZ a teljes összeget fogják nekik megítélni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: fdori1

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • fdori1
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #28927 Írta: fdori1
fdori1 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Magyarán mielőtt én a gyerekekkel kiutaznék szüntessem meg az itteni jogviszonyomat és aztán igényeljem meg kint a Kindergeldet és a GYED-t vagy ha kint ezeket megigénylem
,akkor az itthoni jogviszonyom megszűnik? (Bocs,ha butát kérdeztem.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #28928 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kindergeld

Nem "butát kérdeztél" hanem (sokadjára) feleslegesen! Már ajánlották korábban is, hogy olvass vissza légyszíves! Ezeket a dolgokat már kismilliószor átrágtuk! Jó olvasgatást! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #28931 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kindergeld

koelle írta: Ez nem így működik, ahogy DECOTEXT leírta, nincs semmilyen választási lehetőséged, nem egyéni döntésetek, hogy a teljes összeget vagy a különbözetet választjátok. Kb. 5 hozzászólással ezelőtt írtam, mi alapján dől el, hogy ki melyikre jogosult:

"Az, hogy a különbözetet kapjatok e meg, vagy a teljes összeget nemetorszagban, nem igenyles kerdese. A jogosultsagot a Familienkasse fogja eldönteni.Ha a magyarorszagon elö szülönek van biztositasi jogviszonya (pl.: munkaviszony vagy GYED), akkor a különbözet jar.
Ha a magyarorszagon elö szülönek nincs biztositasi jogviszonya (pl.: GYES) akkor a teljes összeg jar. (ilyenkor a GYES-t is megszünetetik) Mindket esetben az "Antrag auf Kindergeld - AUSLAND" nyomtatvanyt kell kitölteni, mivel a csaladtagok magyarorszagon elnek. (Familienkasse altal adott info szerint)"


Bocs' de pontosan azt irtad le, hogy tőlük, függ és igénylés kérdése!
"Ha a magyarorszagon elö szülönek van biztositasi jogviszonya (pl.: munkaviszony vagy GYED), akkor a különbözet jar"

Tehát: ha nem szünteti ezt meg, akkor a különbözet jár a BRD-ben, ha megszünteti akkor az egész összeg! Miért nincs akkor választási lehetősége szerinted, hiszen attól függ, hogy milyen helyzetben van amikor kimegy!! Ezt előre el tudja otthon intézni a kedve szerint! Szőrözünk, szőrözünk? Szerintem meg, igenis választási lehetőség ez! Ki fogja majd kalkulálni hogy hogyan jár jobban és úgy intézi a dolgokat! A magyar biztsoitási jogviszonyát felmondhatja! Ez is rajta múlik! Tudod hogy minden kijövőnek az az első, hogy kiszámolgatják, hogy mi jár és mit lehet kaszirozni, s mik a jogok!! Még nincs kéró, nincs adószám, nincs bankszámla, nincs biztositás, nincs munkahely és nyelvtudás, de a jogokkal már tisztában lesznek amikor átlépik Passaunál a határt!
:angry: :sick: :evil:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!