Kindergeld

Több
11 éve 2 hónapja #28017 Írta: Kgy19Rps
Kgy19Rps válaszolt a következő témában: Kindergeld

Új vagyok segítsetek!
Volt férjem felveheti kint a családi támogatásokat? Kiváltotta a gyerekeknek az eu-s tajkártyát, amin hamis adatokat adott meg, mert az ő itthoni állandó lakcímét írta a formanyomtatványra. Bírósági ügy van már belőle, tagadja, hogy felveszi a támogatásokat, mivel elvált. Kihez fordulhatok segítségért?
Segítsetek!!! Köszönöm!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28079 Írta: STunde67
STunde67 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Sziasztok! A férjem Memmingenben dolgozik 1,5 éve. Én itthon Érden két lányunkkal 14 és 22 évesek.
Tavaly júliusban kezdtem keresgélni és tudakozódni az interneten a Kindergeld-el kapcsolatban. Most részletesen leírnám az ügyintézést és a tapasztalataimat,hogy másnak is segítsek.
Családi pótlékra Németországi lakhellyel rendelkező szülő,szülők jogosultak. A pótlék a gyermek 18.életév betöltéséig,közép-és felsőfokú tanulmány folytatása esetén max.25 éves koráig jár.
1 gyermekre 184Euro/hó. A családi pótlékot a német személyi jövedelem adóról szóló törvény szabályozza.Az ellátást írásbeli kérelem alapján biztosítják.
Nekem a szomszédasszonyom segített a kitöltésben mert német tanár.
Folyt....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: brie, steve77

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28080 Írta: STunde67
STunde67 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Kindergeld (Családi pótlékhoz) szükséges benyújtani:
-Familienkasse Kindergeld adatlapot kitölteni
-Németországi Bankszámlát kell nyitni (adatlapra beírni a számlaszámot stb..)
-Férj vagy feleség aki igényli Munkáltatói igazolást kell csatolnia
-Lakcím bejelentő és ha van bérleti szerződés
-Gyerekek anyakönyvi kivonatának fénymásolata
-Ha 18 évesnél idősebb a gyermek és nappali tagozatos tanuló Iskolai igazolás is kell!!!!
-E411-es nyomtatvány (ez internetről letölthető) itt Magyarországon MÁK -nál kell beadni,az 1.2.3. pontokat kell kitölteni személyes adatokkal. Az 5. ponba be kell írni az illetékes német Familikasse
nevét és pontos címét. Be kell adni és a továbbiakat a MÁK intézi. Én Budapesten adtam be:
MÁK családtámogatások Uniós Ügyfélszolgálat Bp.XIII.ker. Váci út 71.

Én ezeket adtam be,még kértek egy-két hiánypótlást,amit elküldtem,és már úton van a dolog és bízom benne,hála Istennek,hogy visszamenőleg megkapjuk.
Jó ügyintézést mindenkinek! Sziasztok! Tündi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zena83, brie, steve77, HelgaL, juci3734, haihoa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28093 Írta: koelle
koelle válaszolt a következő témában: Kindergeld

STunde67 írta: Én ezeket adtam be,még kértek egy-két hiánypótlást,amit elküldtem,és már úton van a dolog


Szia Tündi,

elárulod, hogy milyen dokumentumokat kértek még Tőled, hiánypótlás néven?

Előre is köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28108 Írta: STunde67
STunde67 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Szia! Küldtek egy válasznyomtatvány amin megkérdezték miért most kérem a kindergeldet,ezt megindokoltuk németül, én akkor a E411-est sem küldtem be mert nem tudtam hogy kell,valamint a nagylányomnak egy speciális nyomtatványt német-angol nyelven amit az egyetem töltött ki.Nem volt elég nekik a sima iskolai igazolás.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: koelle

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28374 Írta: brie
brie válaszolt a következő témában: Kindergeld

Bocsi, hogy fogalmatlan vagyok, de még lenne egy kérdésem (nézegettem a korábbi topikokban, de nem találtam)
A gyerek után járó juttatást ki adja? ill. ez valójában a családi pótlék?
Ha a gyerek tanul (egyetem), akkor hány éves koráig jár?
Köszi előre is :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!