Kindergeld

Több
11 éve 2 hónapja #28990 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kindergeld

Maradjunk abban és zárjuk is le ezt a vitát, hogy fdori1-nek is szánta DECOTEXT. ;) Már egyszer kigyűjtöttem, szóval nem fogom ismét de a topikok olvasottságából látható, hogy valahol igaza van!
A (nagy) többség (részben) a támogatásokra alapozza németországi életét! :woohoo:
Szóval, vita lezárva! Nem jelentetek meg ezzel kepcsolatos hozzászólásokat mostantól!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: rbert

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #28993 Írta: szabina8
szabina8 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Szia!
Én eddig nem írtam egy topikba sem,csak olvasgattam.Nekem is van tapasztalatom így megosztom veletek,hátha segít.Az én férjem már 5 éve dolgozik kint ő is kint kapja a kindregeld-et. Amikor intéztem az itthoni részét akkor megkérdezték van-e munkahelyem,mert ha van munkahelyed,akkor valószínűleg felesben kapjátok majd a csp-t(itthon kapod az itteni összeget,a fennmaradó részt pedig kint utalják a férjednek.Legalábbis amikor mi intéztük volt ilyen lehetőség is.) Nekem nincs munkahelyem,így itthon meg kellett szüntetnem a csp-t,ami egyáltalán nem ment egyszerűen,pedig azt gondoltam,ha vissza akarok adni pénzt akkor majd pikk-pakk kész lesz. Amikor meg lett a határozat és megkaptuk visszamenőleg a kindergeld-et azzal egy időben jött egy levél a MÁK-tól,hogy jogtalanul vettem fel a családi pótlékot a kislányra,mert németországban kapja és vissza kell fizetni ...hó,...napig. :confused: Magával a visszafizetéssel semmi probléma,hiszen kint megkaptuk visszamenőleg,csak a stílus volt enyhén visszataszító,ahogy a levél megíródott. Szóval visszafizettük. A férjem tavaly ősszel könyvelőt és lakcímet váltott és nem jutott el hozzá egy nyomtatvány amit minden évben küldenek a kindregeld-el kapcsolatban,hogy van-e változás, jogosult vagy-e még rá.November óta nem utalták a kindregeld-et,mert nem küldte vissza kitöltve a papírt. Úgyhogy erre is oda kell figyelni.Ennyi az én tapasztalatom.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Szilvi, AiRLAC, Melak1969

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29002 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Kindergeld

Mennyi időre született meg a MÁK határozata? Megkérdezhetem? Ez most fontos lenne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29752 Írta: maryann
maryann válaszolt a következő témában: Kindergeld

Sziasztok!

Németországban szültem és itt is élünk jelenleg a férjemmel. Szülés előtt nem sokkal jöttem ki a férjem után és kapom jelenleg az Elterngeldet (1 évig 300 €) . Ha hazaköltözöm mielőtt letelik az egy év megszüntetik a juttatást? Volt valaki esetleg ilyen helyzetben?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • flox
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29757 Írta: flox
flox válaszolt a következő témában: Kindergeld

Ilyen helyzetben ugyan nem voltam, de szerintem erre is igaz az, amit nekem is mondtak a Famielienkassenál, hogy ha nincs Németországban bejelentett lakcím, akkor nem járnak a juttatások. Kvázi ha elköltözöl más országba, akkor nem járnak a juttatások. De lehet, hogy tévedek. :dry:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hete #29763 Írta: maryann
maryann válaszolt a következő témában: Kindergeld

Akkor ha kijelentkezek a jelenlegi német lakcímemről azt a Familienkasse-nak jelezni fogja valaki?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!