Kindergeld

Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #33014 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Kindergeld

Hát nem mondom, jó sok mindenre elėg lehet a magyar családi pótlék, ha ennyi mindent meg lehet oldani belőle. Nem is tudom, hogy most sírjak, vagy nevessek? :angry:

Kata83 írta: Nekem Budapestről küldtek egy levelet,hogy nem fogadják el a lemondást mert igazolnom,hogy kell én vagy a férjem kiküldetésben van/volt.Illetve küldjek albérleti szerződés másolatot,külföldi lakcímbejelentő másolatot/jövedelem igazolást/3 havi bankszámlakivonatot és igazolást az iskolából/gyámügytől,hogy a gyerek rendesen jár iskolába és úgymond nem az utcán él.És pontos külföldi címem, telefonszámom és elérhetőségemre is szükségük van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #33018 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kindergeld

Kata83 beküldte:
Nekem Budapestről küldtek egy levelet,hogy nem fogadják el a lemondást mert igazolnom,hogy kell én vagy a férjem kiküldetésben van/volt. Illetve küldjek albérleti szerződés másolatot,külföldi lakcímbejelentő másolatot/jövedelem igazolást/3 havi bankszámlakivonatot és igazolást az iskolából/gyámügytől,hogy a gyerek rendesen jár iskolába és úgymond nem az utcán él.És pontos külföldi címem, telefonszámom és elérhetőségemre is szükségük van.

Tudod, én ilyen esetben azt írom nekik, hogy akkor ne fogadják el! Fizessék tovább ha akarják. (S közben egyszerűen megszüntetem a magyar bankszámlámat, így nem tudják utalni!) Ha meg mégis kell egy számla az otthoni dolgokhoz, létesitek újat, amit nem ismernek! Nem kérdezted véletlenül, hogy a bugyid szinére nem kiváncsiak még? Semmi közük, a külföldi adataidhoz, ahoz meg végképpen nem hogy ki mennyit keres és hol dolgozik! Mit ne küldjek még nekik? A röhej az az, hogy ebben az esetben fizetés megszüntetés van, s nem támogatás kérés! Nekem nem először van olyan érzésem, hogy ezekben a hivatalokban szellemi fogytékos emberek töltik el a napi munkaidejüket, az adófizetők milliárdjain!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34585 Írta: Judagy
Judagy válaszolt a következő témában: Kindergeld

Kedves Fórumozók!
Egy családi pótlék ügyben kérnék egy kis segítséget.Júliusban adtuk be az igényt,levélben(ajanlotti) küldtük a papírokat.Azóta sincs hír róla.Próbáltunk telefonon érdeklödni,de leráztak.Emailt is küldtünk nekik,de nem reagálnak rá.Hogyan lehetne infót szerezni?Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34586 Írta: denlak
denlak válaszolt a következő témában: Kindergeld

Nekem is családi-pótlékos gondom van,egy Magyarországon tanuló,otthoni lakcímmel rendelkező főiskolás gyermekről van szó.A férjem július óta dolgozik teljes állásban,én szeptemberben jöttem ki Hüffenhardt körzetében lakunk.Állítólag a gyereknek is itt kellene laknia ahhoz ,hogy megkapjuk a Kindergeldet.Tud erről vki bővebben???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34587 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Kindergeld

Csak be kell jelenteni a Meldeamton, ennyi. Az enyém is így kapja. Otthon jár egyetemre, ott is lakik.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985, denlak

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja #34588 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kindergeld

Judagy írta: Kedves Fórumozók!
Egy családi pótlék ügyben kérnék egy kis segítséget.Júliusban adtuk be az igényt, levélben(ajanlotti) küldtük a papírokat.Azóta sincs hír róla.Próbáltunk telefonon érdeklödni,de leráztak.Emailt is küldtünk nekik,de nem reagálnak rá.Hogyan lehetne infót szerezni?Köszönöm


Személyesen, s vigyetek minden szükséges papirt!
Hivatalosan 30 napon vbelül kellene válaszolniuk!
(Persze az is kérdés hogy hova küldted aleveled?)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!