Kindergeld

Több
9 éve 8 hónapja #37042 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kindergeld

Ha a kindergeld is bele van kalkulálva a tervbe (általában bele van) akkor arra sem árt felkészülni, hogy csúszik néhány hónapot (a megközelítőleg egy év sem ritka) a folyósítása!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37045 Írta: tcsaba
tcsaba válaszolt a következő témában: Kindergeld

Meg kell cáfoljalak, ha a gyerekek lakcíme rendezett Németországban akkor 3 hét alatt meg van a Kindergeld. Üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37048 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kindergeld

tcsaba írta: Meg kell cáfoljalak, ha a gyerekek lakcíme rendezett Németországban akkor 3 hét alatt meg van a Kindergeld. Üdv.

Ne engem cáfolj hanem azokat akik (valószínűleg rendezett címmel) így jártak. (Bár ez tök értelmetlen :laugh: )
Itt a fórumon is találsz "horror történeteket", nem is keveset. :hyper:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37051 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Kindergeld

Nem kell túl nagy rizikót vállalni ahhoz, hogy kijelentsem: aki mostanában beadja a Kindergeld igényét, és három héten belül pénzt kap, annak teszek hozzá egy százast......

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: jotty75, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37055 Írta: tcsaba
tcsaba válaszolt a következő témában: Kindergeld

Akkor már készítheted is. Nem egy családnak segítettem már és nem tavaly ugyhogy tudom mit beszélek. Sajnos az a tapasztalat, hogy csak az kommentel akinek valami oknál fogva nem jött össze időben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37080 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Kindergeld

tcsaba írta: Akkor már készítheted is. Nem egy családnak segítettem már és nem tavaly ugyhogy tudom mit beszélek. Sajnos az a tapasztalat, hogy csak az kommentel akinek valami oknál fogva nem jött össze időben.

Barátom, már írtam róla, hogy nálam egyszerűbben nem sokan intéztek Kindergeldet (mondjuk nem az én érdemem volt, inkább az ő amatőrségük....), de még úgy is volt egy pár hét, mire pénz lett belőle, és nem ma volt (értsd: nem volt ilyen tömeg). Most viszont kérdezd meg a Familienkasse-t , milyen lemaradásuk van amiatt, hogy özönlenek a románok/bolgárok és immár akkor is jár a Kindergeld-különbözet, ha a gyerek nem is itt él... Most bővítik a létszámot, mert vannak olyan hivatalok, ahol már egy éves a lemaradásuk. Nyilván most is vannak olyan környékek (gondolom keleten nincs akkora tömeg), ahol nem ilyen tragikus a helyzet, de hogy most sehol nem jutsz az igénylés leadásától számított 3 héten belül pénzhez, az tuti. Vagy van valaki, aki az elmúlt hónapokban adta be és ilyen gyorsan megkapta?

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!