Kindergeld

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29768 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kindergeld

maryann írta: Akkor ha kijelentkezek a jelenlegi német lakcímemről azt a Familienkasse-nak jelezni fogja valaki?

Elvileg mindenhova jelzik! Mi sok éve költöztünk falóról ide a várrosba. Az
elején nem volt időnk mindent elintézni, de a postát mégis megkaptuk.
Legkésőbb a bérbeadó informálja a hatóságot, (mint nálunk) ha már nem laksz
ott mert ez neki adó szempontól nem lényegtelen! Természetesen ez csak akkor
műxik ha legálsian laktál valahol és be is voltál oda jelentkezve! Nálunk
a gyerkek iskolája már tudta, hogy beköltöztünk, amikor a gyerek szólt
a cimváltozás miatt, s ez így van rendjén, mert rengeteg a "hamis játékos",
akik kaszirozni akarnak az adófizetők kárára! Én is adófizető vagyok!
Az én pénzemből ne élősködjön senki!


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29774 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Kindergeld

maryann írta: Akkor ha kijelentkezek a jelenlegi német lakcímemről azt a Familienkasse-nak jelezni fogja valaki?


Igen, Te. A változásokat Neked kell jelezned.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31960 Írta: szabina8
szabina8 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Szia!
Bocsánat,hogy ilyen későn válaszolok.Ha jól emlékszem 3 hónap volt,mire elintéztem,ez is rettentően dühített,mert igazából minden rendben volt már csak arra vártunk,hogy a Mo.-i csp.-t megszüntessék. Nekem a kecskeméti MÁK-hoz kellett nyomtatványt küldeni,hogy nem igénylem tovább a csp.-t.. A nemzetközi referens Budapestről kétszer kérte a megszüntetést,miután én minden hónapban szóltam neki,hogy még mindig kapom a csp.-t :thinking: .Egyáltalán nem értettem. Kinek kell szólnia,hogy "szót fogadjanak"? Végül azt mondta a referens,hogy hívjam fel én őket,hátha történik valami. Én?? Gondolja,hogy nagyobb hatással leszek(varrónő vagyok egy kisvárosban),mint egy nemzetközi referens? Na hát fel is hívtam rögtön és elmondtam amiket gondoltam az egész ügymenetről; 20 perc múlva visszahívtak,hogy alá van írva a papírom :clap: .Tanulság: ha valamit el kell intézned, legalább hetente 1x zaklatnod kell az ügyintézőt,hogy ne felejtsenek rád. Remélem segítettem.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kata83

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31969 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Kindergeld

Már itt vagyunk mi is, nem aktuális. Nekünk viszont 3 hét alatt kiállították és postázták. Hála Istennek minden sikerült :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32205 Írta: easyrider81
easyrider81 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Sziasztok új Fórumozó lévén olvasgattam. Most kerültem ki németbe dolgozni van már mindenem.Szeretném kérdezni 3 gyermkem után szeretném kinn igényelni a kindergeld különbözetét. Amit olvastam és összeszedtem :-Kindergeld antrag ausland, - bankszámla, -munkáltatói, -lakcím kártya, -gyerekek anyakönyvi kivonata, -E411 nyomtatvány. Baden Würtenberg tartományban vagyok. Érdekelne ezek így rendben vannak vagy még kellhet valami , illetve az E411 nyomtatvány kell németül illetve magyarul is? Köszönöm a válaszotokat! Üdv!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32235 Írta: Kata83
Kata83 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Szia Szabina8!

Érdeklődnék,hogy amikor Te otthon a MÁK-nál bejelentetted,hogy leakarod mondani a családi pótlékot kaptál valamiféle levelet?Nekem Budapestről küldtek egy levelet,hogy nem fogadják el a lemondást mert igazolnom,hogy kell én vagy a férjem kiküldetésben van/volt.Illetve küldjek albérleti szerződés másolatot,külföldi lakcímbejelentő másolatot/jövedelem igazolást/3 havi bankszámlakivonatot és igazolást az iskolából/gyámügytől,hogy a gyerek rendesen jár iskolába és úgymond nem az utcán él.És pontos külföldi címem, telefonszámom és elérhetőségemre is szükségük van.
Minek????????????????

Ezzel kapcsolatban valakinek esetleg valami tapasztalata van?

Segítségetek előre is köszönöm

Üdv

Kata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!