Kindergeld

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28949 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kindergeld

Szilvi írta: DCT! Mindenkit ostorozol, hogy nem néznek, kérdeznek utána dolgoknak, most pedig azért vagy felháborodva, mert ezt megteszik? Néha nem értelek...

Nem figyeltél! Én is sokat segítettem a kérdezőnek! Ez csak egy általános megjegyzés, ami fedi a valóságot! Semmi ostor! Olvas el ezt, tőlem: #28932 Itt még be is idéztem az idevágó német szöveget! Miért baj ha teljes tényeket közök! Olvass vissza. 90%-ban az az első, hogy gyes, gyed, csp, stb. s nem az, hogy munka, számla, biztositás....! S nekem ez azért tűnik fel, mert amikor én kijöttem előre, majd a család fél év múlva, akkor adtuk be a kérelmet a családiótlékra. Már dolgoztunk javában, s a gyerköcök iskolába jártak. Mindent megkaptunk utólag s visszamenőleg is! A kérdező még azt sem tudja, hogy hol és hogyan lesznek a kölykök beiskolázva, lesz e ott buszjárat, vagy egyáltan hol fognak lakni, élni, dolgozni, de már tudja, hogy mi jár.....

Nem kell érzékenykedni, pláne nem ha tényekről van szó!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: porcica85

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • fdori1
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #28951 Írta: fdori1
fdori1 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Bocsánat még egyszer,én csak TÁJÉKOZÓDNI szerettem volna és ilyen dolgokat csak azután szeretnék intézni,miután már tisztában vagyunk a kinti élethez szükséges dolgokkal.
A legfontosabb dolgokban,mint lakás,bank,élet,munka már tájékozódtam,mert kint élő rokontól már meg kaptuk a szükséges infokat és majd a segítséget.
Mivel neki nincsen gyereke és nincs ezekben a dolgokban otthon,ezért gondoltam,hogy itt informálódom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28969 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Kindergeld

DECOTEXT írta:

Szilvi írta: DCT! Mindenkit ostorozol, hogy nem néznek, kérdeznek utána dolgoknak, most pedig azért vagy felháborodva, mert ezt megteszik? Néha nem értelek...

Nem figyeltél! Én is sokat segítettem a kérdezőnek! Ez csak egy általános megjegyzés, ami fedi a valóságot! Semmi ostor! Olvas el ezt, tőlem: #28932 Itt még be is idéztem az idevágó német szöveget! Miért baj ha teljes tényeket közök! Olvass vissza. 90%-ban az az első, hogy gyes, gyed, csp, stb. s nem az, hogy munka, számla, biztositás....! S nekem ez azért tűnik fel, mert amikor én kijöttem előre, majd a család fél év múlva, akkor adtuk be a kérelmet a családiótlékra. Már dolgoztunk javában, s a gyerköcök iskolába jártak. Mindent megkaptunk utólag s visszamenőleg is! A kérdező még azt sem tudja, hogy hol és hogyan lesznek a kölykök beiskolázva, lesz e ott buszjárat, vagy egyáltan hol fognak lakni, élni, dolgozni, de már tudja, hogy mi jár.....

Nem kell érzékenykedni, pláne nem ha tényekről van szó!


Dehogynem figyeltem, éppen ezért írtam. A kérdező leírta, hogy szeretné tudni, pontosan mit kell magával vinnie, hogy ha már kint lesz, hogy intézni tudja majd a Kindergeldet. Te nem olvastad el, amit írt.

Kérdése nem alap nélküli:
1.) Magyarországon átszervezték az önkormányzatot, és járási hivatalokhoz tartozik 2013 január 01-től a népességnyilvántartás. Mikor megkérdezte anyám, hogy milyen meghatalmazást fogadnak el , ha Ő vinné le a német családi pótlékhoz a papírt , közölték vele, hogy Nekem személyesen kell bemennem, és bemutatnom az okmányaimat, különben nem töltik ki. Érdekes, mikor ezt leírtam a járási hivatal vezetőjének, és megkérdeztem, ugyan mondja már meg, miért kellene Nekem 2000 km-t utaznom, hogy bemutassam azt a pár okmányt, amit amúgy Ők adtak ki, akkor már nem kellett hazautaznom, elég volt egy kéttanús meghatalmazás.

2.) A MÁK Nemzetközi Osztálya által feltett kérdés, miután megkapták a benyújtott anyagot:

Mely gyerek/gyermekek után igényli Németországban a Kindergeldet? :woohoo:

- Egy kiskorú gyermekem van, szerintem ha totóznak is eltalálták volna. :)
- A nyomtatványon feketén-fehéren rajta van, ki után igényeltem a támogatást.

Ezek az utolsó két hét szösszenetei a magyar bürokráciától.

A férjem is a munkahellyel volt első körben elfoglalva, utána a lakással, majd amikor mindez megvolt, akkor jöttünk mi ki utána a könyökkel. Neki is a suli intéztem elsőként, majd beszereztem a lakásba szükséges dolgokat.

Ami pedig az iskolai elhelyezést iránti előzetes érdeklődés illeti, velünk nem foglalkoztak addig, míg be nem jelentkeztünk a lakcímre a gyerekkel. Lehet, hogy a múlt évezredben, mikor a Te családod kijött, még előre lehetett kérdezni, hiszen akkor nem volt ekkora a bevándolók száma, de 2012 év vége felé itt, ahol mi most lakunk, nem lehetett. Két iskolát hívtam fel a kijövetelünk előtt, mindkettőben a dirivel beszéltem, de minkét diri azt mondta, ha kint lesz a gyerek, akkor menjünk, és akkor tudja megmondani fel tudják-e venni.

Nem tudom, kinek szól a "nem kell érzékenykedni" ha nekem, lyukra futottál, mert soha nem érzékenykedtem, igyekszem azokat az infókat amikkel rendelkezem, megosztani azokkal, akik kérdeznek.

Ugyanakkor ha feltűnik valami, azt éppúgy leírom, mint eddig. Ha ez valakinek nem tetszik, az nem az én problémám.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza, Heditta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28987 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Kindergeld

DCT beküldte:

A kérdező még azt sem tudja, hogy hol és hogyan lesznek a kölykök beiskolázva, lesz e ott buszjárat, vagy egyáltan hol fognak lakni, élni, dolgozni, de már tudja, hogy mi jár.....

ez egy felesleges és rosszindulatú megjegyzés volt, szerintem(!) :dry: .... melyik mondatából szűrted ezt le, hogy ezekre nem tudja a választ???
Nekem úgy tűnik téged az zavar, hogy nem úgy csinálja, ahogyan te intézted :blink: ... de ez miért baj? Ha nem jön össze az intézése, az neki probléma és nem neked.... :whistle:
Nem az a baj ha teljes tényeket közölsz...hanem az ha ítélkezel ismeretlenül ;) Nem tudod ki ez az "fdóri" nem tudod hová és milyen célból megy... és amíg csak a kérdéseivel "bombáz" minket ( engem nem zavar :cheer: ) addig milyen alapon állítod fel a személyiségét????
Segíts ha van kedved és ezt tedd kritika nélkül, ha nincs kedved akkor ne válaszolj senki nem fog ezért rád csúnyán nézni! De az eléggé bántó, ha ismeretlenül "jellemrajzot" készítesz :huh:
De rossz napjaim nekem is szoktak lenni amikor megbántok embereket pedig nem az volt a szándékom. Biztosan nálad is csak erről volt szó! :silly:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: fdori1

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28988 Írta: rbert
rbert válaszolt a következő témában: Kindergeld

Hogy itt mennyire erzekenyek egyesek :chuckle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • fdori1
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #28989 Írta: fdori1
fdori1 válaszolt a következő témában: Kindergeld

A kérdező még azt sem tudja, hogy hol és hogyan lesznek a kölykök beiskolázva, lesz e ott buszjárat, vagy egyáltan hol fognak lakni, élni, dolgozni, de már tudja, hogy mi jár.....

Igyekeztem nem Magamra venni DCT írását,de ha ezt kimondottan nekem szánta,akkor igen,ez nem kicsit sértő és elég durva általánosítás (és ez nem érzékenykedés).
Ha,mint 2x év óta kint élő,ilyen mértékben bírálsz egy éppen most kimenni szándékozót,akkor én is had fűzzek hozzá annyit,hogy a már kint élők egy része már nagy mellénnyel mondja,hogy ilyenek meg olyanok a mostani "menekülők".

1. Így kezdtem,hogy a párom most kezd kint dolgozni,tehát először dolgozni fogunk és nem tartani a markunkat.
2. Pont azért megy a párom előre,hogy felmérje az helyi adottságokat (suli,buszjárat stb.)
3. Az előzőekben írtam,hogy a többi hivatalos ügyben már tájékozódtunk,mivel az unokahúgom néhány éve már kint él,de neki nincsen gyereke és ezekben az ügyekben nincs jártassága és nem akartam ezzel is terhelni a minden napjait,
4. mert mi nem tartozunk azok közé az emberek közé akik csak a markukat tartják és csak arra várnak,hogy más segítsen rajtunk,sőt még dolgozni is tudunk és akarunk is.

Ha nem nekem lett célozva a bejegyzés akkor ne vegye magára az írója.
A jövőben ígérem nem kérdezősködöm,csak olvasok.
Köszönök minden segítő hozzászólást,még a kritikusét is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!