Kindergeld

Több
11 éve 2 hónapja #28675 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Kindergeld

Elvileg kaptok 25 éves korig, sőt talán pár hónapra visszamenőleg is. Igényeljétek meg, csak nyerhettek vele.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28695 Írta: steve77
steve77 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Kedves fórumozók.
Egy hozzáértő segítségét szeretném kérni.
Azt szeretném tudni, hogy ha én Németországban dolgozok, a feleségem pedig Magyarországon dolgozik, a 3 és fél éves kislányunk is otthon jár oviba, akkor én itt kint tudom-e igényelni a családi pótlékot (kindergeld), vagy ahhoz mindkét szülőnek németben kellene dolgoznia és a gyereknek is kint kellene lennie?
Előre is köszönöm a választ.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28697 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Kindergeld

steve77 írta: Kedves fórumozók.
Egy hozzáértő segítségét szeretném kérni.
Azt szeretném tudni, hogy ha én Németországban dolgozok, a feleségem pedig Magyarországon dolgozik, a 3 és fél éves kislányunk is otthon jár oviba, akkor én itt kint tudom-e igényelni a családi pótlékot (kindergeld), vagy ahhoz mindkét szülőnek németben kellene dolgoznia és a gyereknek is kint kellene lennie?
Előre is köszönöm a választ.


Nekem csak attól a naptól folyósították amikor a gyerekek bejelentkeztek a német címünkre (hiába mondtam le már 4 hónappal előtte az otthoni családi pótlékot). Indoklás nem volt, illetve annyi hogy ez a szabály. Mástól viszont hallottam az ellenkezőjéről is, tehát csak az apa tartózkodott Németországban, és mégis kaptak. Majd talán még valaki kisegít egy jogszabályidézettel a hozzáértők közül :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28704 Írta: MRSNIPER
MRSNIPER válaszolt a következő témában: Kindergeld

Sziasztok
Ha az egyik szülő dolgozik Németbe, a gyerek otthon van Magyarországon a másik szülővel, akkor családi pótlék különbözetet lehet igényelni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: AiRLAC

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28788 Írta: STunde67
STunde67 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Szia! Olvasd vissza az előzőeket. Írtam,hogy én itthon vagyok Mo-on a lányaimmal és a párom kinn dolgozik 1,5éve. Igen, igényelheted! Jó ügyintézést. Tündi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28797 Írta: koelle
koelle válaszolt a következő témában: Kindergeld

MRSNIPER írta: Sziasztok
Ha az egyik szülő dolgozik Németbe, a gyerek otthon van Magyarországon a másik szülővel, akkor családi pótlék különbözetet lehet igényelni.


Szia,

az, hogy a különbözetet kapjatok e meg, vagy a teljes összeget nemetorszagban, nem igenyles kerdese. A jogosultsagot a Familienkasse fogja eldönteni.
Ha a magyarorszagon elö szülönek van biztositasi jogviszonya (pl.: munkaviszony vagy GYED), akkor a különbözet jar.
Ha a magyarorszagon elö szülönek nincs biztositasi jogviszonya (pl.: GYES) akkor a teljes összeg jar. (ilyenkor a GYES-t is megszünetetik)
Mindket esetben az "Antrag auf Kindergeld - AUSLAND" nyomtatvanyt kell kitölteni, mivel a csaladtagok magyarorszagon elnek.
(Familienkasse altal adott info szerint)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: AiRLAC

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!