Kindergeld

Több
11 éve 6 hónapja #25244 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Kindergeld

Szia Tóthné!
Nincs szükséged útlevélre ha minimum fél évig érvényes kártya alapú személyid van. (természetesen ha tovább érvényes az még jobb :silly: ) Már a 14 év alatti gyermekeknek is lehet személyije, nem kell már ott sem útlevél. Az első mindenképpen illetékmentes, nálunk elég az egyik szülő jelenléte érvényes okmányokkal, a gyermek születési anyakönyvi kivonata természetesen kell. De a városotokban lévő okmányirodában szerintem teljes körű felvilágosítást adnak. Sehol nem kérik konkrétan az útlevelet, személyivel is mindent el tudsz intézni, bankot, lakcímet, biztosítást.... etc..etc...
Nem tudok róla, hogy létezik "ideiglenes lakcím" . Ha tartósan külföldön tartózkodsz, itthon az okmányirodánál ezt jelentened kell(-ene)!! Ezen folyik itt némi vita időnként a fórumon is, mert egyesek szerint szükségtelen.... ebbe én nem szólok bele, nekem teljesen mind1, hogy ki milyen döntést hoz meg, mert ha felelősségre vonják, akkor hiába mentegetőzik azzal, hogy XY neki ezt meg ezt mondta a fórumon, nem fogja a hatóságokat meghatni. Hivatalosan, törvényesen igenis, hogy be kell jelenteni! Olvasgasd a www.euvonal.hu oldalt, ott minden le van írva mit kell megtenni.... és majd te eldöntöd mit teszel meg belőle, mert a balhét is te viszed el érte :D .
Jó böngészést! Üdv. Hédi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya, tothne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25314 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Kindergeld

Németországban nincs ilyen fogalom, mint "ideiglenes" lakcím, mivel a lakosság több mint fele albérletben lakik Lakcím van és passz, erre jön minden papír, Kindergeld igénylést is lakosként adhatod be. Bejelentés, letelepedési papírok stb kell, olvass utána a fórumban.
A gyerekeknek praktikus egy személyi kiváltása, vagy az útlevél nekünk pont a suliba iratásnál és a Kindergeldnél, meg bérletvásárlásnál stb. kellett.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #25887 Írta: kalosigabica
kalosigabica válaszolt a következő témában: Kindergeld

Mi az a Kindergeld és ki igényelheti,hol,mi még nem dolgozunk,de van 2 gyerekünk akkor is jár?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27507 Írta: Evica007
Evica007 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Sziasztok!
Olvasgattam mar itt a forumon sokat, de nem talaltam meg ezzel kapcsolatban hozzaszolast. Igazabol lehet hogy csak en vagyok ilyen bena...
Kerdesem az lenne, hogy az "Antrag auf Kindergeld" nevü nyomtatvany 7. es 8. pontjat hogyan kell kitölteni, vagy mit irjak oda.
Ha jol ertettem, a 7. pontban azt kell beirni, hogy kaptam-e valamilyen juttatast a gyerek utan barhol Nemetorszagon kivül. Az nem vilagos, hogy a welche Geldleistung ala mit irjak, irjam be, hogy gyed, meg hogy csaladi potlek? Azt erteni fogjak itt kint? Vagy majd utananeznek? Es a bei welcher Stelle, Aktenzeichen ala mit kell irni? Magyar Allamkincstar? :(

A 8. pontot pedig meg ertelmezni sem tudtam igazan, hogy mit kerdez. :laugh:

Elöre is köszönöm a segitseget! :clap:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27515 Írta: bigzo01
bigzo01 válaszolt a következő témában: Kindergeld

A kérdésem a következő ha én kint dolgozom hivatalosan és a család itthon én kaphatok-e németbe kindergeldet természetesen hivatalos bejelentett munkaviszony mellett

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27626 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Kindergeld

Sziasztok,

csak egy gyors tanács mindenkinek, van már ilyen topic:
Családi pótlék Németországban

Itt minden eddigi kérdésre találtok választ!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!