Kindergeld

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38478 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kindergeld

brikád írta: Azt nem mondták,hogy én igényelhetném...


Szerintem Te a német "Kindergeldet" nem igényelheted! Az elvált feleséggel, Mo-on élő gyerekek erre így nem jogosultak!
Meglepne ha megkapnád, de próbálkozz! Szerintem neked csak a magyarországi családipótlék jár, mint a gyerekek hivatalos gyámja!
Az, hogy az elvált apa tartásdijra köteles, az más tészta!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38479 Írta: brikád
brikád válaszolt a következő témában: Kindergeld

DECOTEXT írta:

brikád írta: Azt nem mondták,hogy én igényelhetném...


Szerintem Te a német "Kindergeldet" nem igényelheted! Az elvált feleséggel, Mo-on élő gyerekek erre így nem jogosultak!
Meglepne ha megkapnád, de próbálkozz! Szerintem neked csak a magyarországi családipótlék jár, mint a gyerekek hivatalos gyámja!
Az, hogy az elvált apa tartásdijra köteles, az más tészta!

De Firma is azt írt az előző oldalon,hogy a férje volt felesége is kapja a közös gyerekekre. Apuka nincs tartásdíjra kötelezve,nem voltunk házasok. A gyámsági papír is csak azért kellett a bíróságról,mert a rendszeres gyermekvédelmihez be kellett adni. Nem volt elég egy nyilatkozat amit apukával mindketten aláírtunk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38480 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Kedves Brikád! Ilyen esetben szerintem mindenképpen keressetek meg egy kifejezetten Kindergeld megigénylésével foglalkozó szakembert, mivel ők jártasak és nem először igényelnek hasonló szituban lévő embereknek, mint ti. Ha javasolhatok, én őt kérném meg:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: brikád

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38484 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kindergeld

brikád írta: Apuka nincs tartásdíjra kötelezve, nem voltunk házasok. A gyámsági papír is csak azért kellett a bíróságról, mert a rendszeres gyermekvédelmihez be kellett adni. Nem volt elég egy nyilatkozat amit apukával mindketten aláírtunk.


Hát, szerintem nehéz lesz, pláne ha még házasok sem voltak. A német jog nem ismeri el az "együttélést" mint csaladi formát!
Meglepne ha sikerülne. Gondolj bele hány pasinak van az EU-ban valahol egy gyermeke, s ezek mind kernének "Kindergeld"-et......
Még a volt (elvált) házasoknál is irgalmatlan sokan vannak! Valóban az a megoldás amit Athena irt!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38488 Írta: brikád
brikád válaszolt a következő témában: Kindergeld

DECOTEXT írta:

brikád írta: Apuka nincs tartásdíjra kötelezve, nem voltunk házasok. A gyámsági papír is csak azért kellett a bíróságról, mert a rendszeres gyermekvédelmihez be kellett adni. Nem volt elég egy nyilatkozat amit apukával mindketten aláírtunk.


Hát, szerintem nehéz lesz, pláne ha még házasok sem voltak. A német jog nem ismeri el az "együttélést" mint csaladi formát!
Meglepne ha sikerülne. Gondolj bele hány pasinak van az EU-ban valahol egy gyermeke, s ezek mind kernének "Kindergeld"-et......
Még a volt (elvált) házasoknál is irgalmatlan sokan vannak! Valóban az a megoldás amit Athena irt!

Írtam két különböző irodának is. Azt a választ kaptam,hogy igen jár nekem is . Kicsivel több a kitölteni való,de megoldható. ;) :cheer: Egyébként abban igazad van,hogy sokan vannak,de sokan nem tudnak róla! Sőt,van olyan irodai is ahol azt mondták,hogy még az hagyján,hogy nem vagyunk házasok,de a lakcímünk sem egyezik,így esély sincs rá.... Ha jutunk valamire,majd jelentkezem egy "élménybeszámolóval" :) Köszönöm szépen a válaszokat!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38490 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Kindergeld

Miért van az az érzésem, hogy ilyen Kindergeld (és egyéb szociális) igénylések "akasztják ki" a német embereket? :angry:

És aztán csodálkozhatunk, ha a németek le fogják húzni a redőnyt, és közlik, hogy már pedig nincs több szociális pénz azoknak akik nem német állampolgárok.

Őszintén, meddig tűrik, hogy "fejős tehénnek" nézzük őket?

A baj csak az, hogy azok isszák majd meg az egésznek a levét, akik valóban Németországban élnek, gyermekeik idejárnak iskolába, itt dolgoznak, itt fizetnek adót, csak éppen nem német állampolgárok.

Gondolkodjatok el azon, hova sorolnátok, ha én kétszer elváltam, mindkét helyen van 3-3 gyermekem, fele Szlovákiában, másik fele Magyarországon, de itt élek egy harmadik nővel, aki nem a feleségem, de van két szép gyermekünk. Akkor mekkora összeget "zsebelhetnék be"? Már dolgoznom sem kéne.

A véleményem, hogy legalább ezen az oldalon (fórumon) ne a szociális "csalásokra" keressük a lehetőséget.

Kindergeld azoknak jár, akik házasok, együtt élnek, van gyermek, a gyermek is a családdal Németországban él, és iskolába jár.
Ez az én véleményem.
... és szerintem sok német embernek is. (a hivatalokban is).

Talán ezért húzódnak a "jogos" kifizetések is.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!