Családi pótlék különbözet

Több
11 éve 2 hónapja #28382 Írta: Neonhal3
Családi pótlék különbözet téma létrehozva Neonhal3 által

Sziasztok fórumozók!
Hosszú és gyötrelmes hazai munkavégzések után végre-szinte az utolsó pillanatban-lehetőséget kaptam, hogy itt vállaljak munkát, amivel talán kihúzhatom a családomat abból az anyagi helyzetből, amibe nem csak önhibámból kerültünk.(gondolom, szinte mindenki így van ezzel, aki külföldön kényszerült munkát vállalni. Tehát éltem a lehetőséggel, és meg is álltam a helyem. Ugyan ez most csak dec-márciusig tart, de május 1.el jöhetek vissza, és újra teljes bejelentéssel dolgozom majd tovább.A munkahelyemen lakosként is be vagyok jelentkezve, az első naptól.. Otthon a család. 3 gyermek, ketten 6-6 évesek, és egy cseppség, aki 7hónapos.
Jó pár kérdésem lenne-bár sok oldalt végigolvastam, de valószínűleg mindenkinek specifikus az esete ugye és teljes egészében nem biztos hogy a legmegnyugtatóbb választ látja. A feleségem gyesen van..jelenleg a hatévesekkel-dec 31ig-utána kapja majd a kicsi után. A Családi pótlékot eddig is ő kapta, bár nekem is volt rendes, bejelentett munkahelyem.
Az itteni fizetésem nem a csúcs.(de még így is a kétszerese az otthoninak)Tehát nagyon érdekelne, hogy azt a sokat olvasott különbözetet, ami a családi pótlékhoz jár, nyugodtan megkérvényezhetem májustól-vagy ha megteszem, otthon szépen lenyúlják , amit eddig folyósítottak.. Gondolom, majd visszamenőleg pótolnák ezt a három-négy hónapot is, ha beindulna a dolog..csak azt nem szeretném, ha otthon elapadna az a csekélyke kis pénzforrás...
Továbbra is árgus szemekkel fogom követni majd a fórum összes hozzászólásait, és témáit. És természetesen várom az én esetemhez a hozzáfűzéseket, javaslatokat, észrevételeket. Köszönöm mindenkinek, aki bármiben segíteni tud.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28397 Írta: Mandula
Mandula válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

A családi pótlék esetében, ha egy családapa vagy családanya egy EU tagországban dolgozik, és az egész család kiköltözik, megszűnik a magyarországi jogosultság, és az ottani családi pótlékra lesznek jogosultak. A juttatásra vonatkozó igényt a kinti illetékes hatóságoknak kell benyújtani.
Amennyiben nem az egész család költözik, és az itthoni családi pótlék továbbra is jár a gyermek(ek) után, a kinti illetékes szerv megkeresi a magyarországi folyósítót, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a család Magyarországról kap-e családi pótlékot. Ha igen, és az ottani juttatás magasabb összegű, az adott tagállam hatóságai kötelezettek a különbözet kifizetésére.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba, Neonhal3, gabbog, szizsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28414 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!
Nem sokat számít de azért leírom...ahol mi lakunk, ( Rheinland-Pfalz) ott nem lehet családi pótlék különbözetet igényelni, törvény ide vagy oda... itt kell legyen bejelentett lakcíme a gyereknek, tehát minimum egyszer ki kell hozni a kölköt amikor bemutatom a hivatalban, hogy milyen szép gyerek! :cheer:
Aztán el lehet indítani a dolgokat a Familienkassénál, ahol el kezdik kérdezgetni, h : "mijé magyariba tanul az a büdös kölök" ? :whistle:
Szóval, függetlenül attól, hogy a férjem július óta itt van, nem tudtuk beadni a papírokat, előbb be kell mutatnom a csemetémet, hogy igen, létezik és aztán "los" a hivatalba a papírokkal! :clap:
Mi ráérünk, az élet hosszú, az idő szép, jön a tavasz, hamarosan csicseregnek a madarak! :lol:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tzsv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28419 Írta: Mandula
Mandula válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Heditta írta: Sziasztok!
Nem sokat számít de azért leírom...ahol mi lakunk, ( Rheinland-Pfalz) ott nem lehet családi pótlék különbözetet igényelni, törvény ide vagy oda... itt kell legyen bejelentett lakcíme a gyereknek, tehát minimum egyszer ki kell hozni a kölköt amikor bemutatom a hivatalban, hogy milyen szép gyerek! :cheer:
Aztán el lehet indítani a dolgokat a Familienkassénál, ahol el kezdik kérdezgetni, h : "mijé magyariba tanul az a büdös kölök" ? :whistle:
Szóval, függetlenül attól, hogy a férjem július óta itt van, nem tudtuk beadni a papírokat, előbb be kell mutatnom a csemetémet, hogy igen, létezik és aztán "los" a hivatalba a papírokkal! :clap:
Mi ráérünk, az élet hosszú, az idő szép, jön a tavasz, hamarosan csicseregnek a madarak! :lol:

Szia ....... de ha már egyszer "bemutattad" a gyerkőcöt ,akkor már igényelheted a különbözetet ..... nem ? Vagy ha már van bejelentett lakcíme akkor ?
Mindenesetre nagyon sajnálatos ez a ...nevezzük bizalmatlanságnak ........ de viszont érthető is ...... csak az a baj hogy mindig a becsületes emberek elé gördítenek akadályokat .
Remélem sikerrel jársz és találsz egy olyan lehetőséget ami megadja ,hogy esetleg visszamenőleg pótolják.
Szép napot .
Su.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Heditta, kekkati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28423 Írta: csibike
csibike válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!
Nekem 2012. júliusától van hivatalos német bejelentett munkahelyem. Családom többi tagja (Anya + gyerek) egyenlőre Magyarországon élnek. Egyéb okok miatt a családi pótlék különbözet igénylést novemberben kezdtem el. Rengeteget próbáltam tájékozódni, hogy hogyan is fogjak hozzá. Röviden leírom, hogy mit csináltam és most hol tartok.
1. Személyes tájékozódás az Ansbach-i Famillienkasse-nál (területileg odatartozom kb. 130 km-re lakom tőle ): az ügyintéző közölte, hogy nem jár csak ha a gyerekek itt élnek életvitelszerűen! ( magyarul: nem csak bejelentve vannak német lakcímre, hanem itt is járnak iskolába. :(
2. Helyi önkormányzatnál érdeklődés (ahol a saját lakcím bejelentésemet is intéztem): Kétféle szempontból lehet igényelni Kindergeld-et az egyik, amikor a gyerekek is Németországban élnek életvitelszerűen, akkor szociális alapon jár és az "Antrag auf deutsches Kindergeld" című forma nyomtatványt kell kitölteni és beküldeni, a másik, amikor (mint pl. én is) csak az egyik szülő él Németországban (és van bejelentett német munkahelye, ahonnan fizetést kap, amiből személyi jövedelemadót fizet) a család többi tagja pedig Magyarországon él, ilyenkor a személyi jövedelemadó törvény alapján jár a KÜLÖNBÖZET és az "Antrag auf deutsches Kindergeld - Ausland" nevű nyomtatványt kell benyújtani. Mindezt 3 perc alatt sikerült kiderítenem hivatalos, de nem illetékes helyről.
3. Kitöltöttem "Antrag auf deutsches Kindergeld - Ausland" nevű nyomtatványt, aminek az utolsó oldala munkáltatói igazolás is egyben (ezt értelemszerűen a munkáltató tölti ki), hozzá tettem még az összes (gyerekek + házassági) anyakönyvi kivonataink másolatát és postára adtam.
4. Két hónap múlva kaptam egy levelet amiben tájékoztattak, hogy a személyi jövedelemadó törvény alapján jár nekem a különbözet csak néhány dokumentumra és igazolásra (lakásra vonatkozó adatok, német lakcím bejelentő fénymásolata, E401, E411) szükség van, amiket a levél mellékleteként el is küldtek és kérték, hogy 1,5 hónapon belül nyújtsam be azokat.
5. E401kitöltettem a polgármesteri hivatalban Magyarországon.
6. E411 kitöltettem a MÁK Bp. Váci úti Nemzetközi Kapcsolatok ügyfélszolgálatán, ahol legnagyobb meglepődésemre azonnal (!) készségesen meg is csinálták.
7. A hiánypótlásban felsoroltakat postára adtam, kb. 1 hete.
Most várok.
A fentiekből kiindulva látszik, hogy mindegyik hivatal teszi a dolgát csak ki kell várnunk türelemmel. Természetesen mindegyik eset más és más nekem ez úgy néz ki bejön.
Amit még tudok az egészről: szociális alapon az egész család német lakcímre történő bejelentkezésétől van jogosultságunk igényelni az teljes összegű német Kindergeld-et, adó törvény alapján a német munkaviszony kezdetétől vagyunk jogosultak a különbözetre.
Remélem sikerült segítenem.
Szép napot.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: janos71, Heditta, Zoli83, Neonhal3, atomtuning, kekkati, gabika755, eszge, rékbar

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28454 Írta: Neonhal3
Neonhal3 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

sziasztok, szia csibike. Nagyon körültekintően jártál el, és nagyon köszönöm-azt hiszem sokaknak segítesz azzal hogy ezt ilyen részletesen megosztottad velünk.
Én jelenleg csak március közepéig vagyok bejelentve, utána legközelebb május 1től..(sajnos a munkáltatóm csak így tudja megoldani, amikor ezen a helyen kevesebb a munka..addig pause, és irány haza). Akkor májusban fogok majd megpróbálni intézkedni szintén ez ügyben. Azért nem mindegy, hogy ha már van három csemete, akkor legyen már egy kis +pénz is.. Visszamenőleg is kifizetik vajon?
Azért majd érdekelne, hogy hogyan alakul a továbbiakban az ügyed, (szerintem ez is mindenkit érdekel), hogy ilyen esetben a beadástól-elfogadástól-mennyi idő múlva számolnak el először kindergeldet.
még egyszer köszönöm.ezzel már el lehet indulni :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!