Családi pótlék különbözet

Több
10 éve 8 hónapja #32707 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

No, Sziasztok!

Az én igénylésem még tavaly áprilisban kezdődött azzal, hogy bereggeltem a német KG igénylős oldalon, aminek a linkjét most nem tudom hová, melyik topicban már beírtam...
Nem voltam azzal tisztában, hogy melyik nyomtatványt kell kitöltenem, ezért e-mailoztam a németeknek és választ is kaptam tőlük, hogy az Ausland-osra van nekem szükségem. Ezzel párhuzamosan ment a neten az igénylőlap kitöltése, ahol KGszámot is kaptam, mert levélben küldték a jelszómat. Majd ki is küldte az illetékes Familienkasse a nyomtatványt. A papírokat közben beszereztem, most már nem tudom, hogy miket, de a fiamnak aziskolalátogatásiját ispedig az nem volt kötelező, mert általánosba jár, de azért biztos, ami biztos alapon, kikértem a suliból. Férjem júniusban jött haza, a munkaadójának le kellett igazolnia, hogy németben dolgozik, adózik, lakik. A munkáltatójának megadtam a címet, hová lessz szíves már elküldeni, augusztusban kaptuk a határozatot és a 241 eurós különbözetet a számlára. Abban azt is írták, ha az összeg változik az egyeztetés után, akkor persze úgy változik a havi összeg is...
No, szeptemberben kérték az NKO-tól, mert a német hivatalnak kell még ez és ez a papír, hogy munkáltatói igazolást adjak magam részéről és az E nem tuodm milyenjelű nyomtatványt kitöltve küldjem Bp.-re vissza.
Azóta megy a magyar csp. és a német KGkülönbözet is.
Röviden ennyi.
Kb. az a hat hetes időintervallum az, ami alatt elrendeződött.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ravi79
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #32708 Írta: Ravi79
Ravi79 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Az adóbevallással semmi gondunk sincs, a férjem minden évben megcsinálja, leadja időben, ahogy kell. Csak nem értem mi köze van a csp különbözethez, hiszen a családipótlék nem attól függ,hogy ki mennyit keres és adózik.
A tövény nem ismerete nem ment fel? Nem véletlenül ment be személyesen a férjem a Familienkassehoz. Pont azért, hogy elkerüljük a több hónapos huzavonát és mindent egyben tudjunk leadni. De ezek szerint még ott sem tudják mi kell ennek intézéséhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32799 Írta: gabika755
gabika755 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!
Hamarosan Németországban fogok dolgozni,szeretném megkérdezni valakitől hogy milyen nyomtatványokat vigyek magammal,a családipótlék különbözet megigényléséhez?Természetesen a két gyerek itthon marad.Meg hogy ezt a különbözetet lehet azonnal igényelni,vagy el kell teljen valamennyi kint ledolgozott idő?Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #32800 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Ravi79 írta: Az adóbevallással semmi gondunk sincs, a férjem minden évben megcsinálja, leadja időben, ahogy kell. Csak nem értem mi köze van a csp különbözethez, hiszen a családipótlék nem attól függ, hogy ki mennyit keres és adózik. .

Látom nem érted. A NAGY helyzet az az, hogy nem arról van szó, hogy mennyit adóztok hanem arról, hogy adóztok e. Ennek bizonyitása a leghitelesebben az adóbevallás. Ha ilyen nincs, akkor vagy nem dolgoztok legálisan -nem jár semmilyen támogatás-, vagy egyáltalán nem dolgoztok, s igy sem jár semmi! Képzeld el, hogy minden turista beadná a kérvényét valamilyen különbözetre vagy támogatásra.....(Németország csödöt jelenthetne 480 millió EU polgár miatt!)
:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #32837 Írta: savaszig
savaszig válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Mi már ezen túl vagyunk. Férjem 2éve dolgozik Eichstatt-ban.2012.februártól kérvényeztük a különbözetet (19éves középisk.).Eichstatt-hoz tartozó családi pótlékosztálytól,kaptuk a 401 és 411es nyomtatványt,amit sehol nem tudtak értelmesen kitölteni. Más választás nem volt elküldtem Bpestre a csp.osztályra egy levéllel amiben mindet leírtam és kértem a segítségüket. Meg kaptam,felvették a kapcsolatot a kintiekkel. Ez kb:2012 júniusa volt.Itt felfüggesztették a csp-t júliustól,mert már átkerül a csp.nemzetközi osztályra(ha kéred meg keresem valamelyik fiókban van eltéve a cím) Levelet kapsz amiben minden igazolást kérnek.És ígérik,hogy később továbbítják ahová kell.Láss csodát,Ki
küldték.2012.december eleje újból kapom a csp-t vissza júniusig. Párom a bejelentéstől 2012.febrtól visszamenőleg 1évre meg kapta a különbözetet(ami 1gyerekre kb 130eu) A különbözetet te kapod a saját számládra azt nem küldik magyarba.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ravi79
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #32943 Írta: Ravi79
Ravi79 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Mi már 2012 augusztus óta családostul vagyunk kint. Decemberben adtuk le az igénylésünket 2011.03-2012. augusztusig. Augusztustól már itt kapjuk kint a teljes Kindergeldet.
Én már ott tartok,hogy nem érdekel ez az egész cécó, még a Familienkasse se tudja,hogy mi kell.
Elküldtük a bekért adóbevallásokat, erre jött egy 125. levél,hogy igazoljuk, hogy én az adott időintervallumban Mo-on dolgoztam. Ezt ma fogom elküldeni nekik, kiváncsi vagyok mi lesz a következő amit bekérnek.
KEDVES DECOTEX, én értem miről van szó és nem rágódok azon,hogy az adóbevallást is bekérték, csak éppen meglepődtünk, mert akikkel beszéltünk és már megkapták a pénzt, nem beszéletek adóbevallásról (és hozzátenném,hogy a legtöbbjüknek nincs is adóbevallása,mivel magyarnak dolgoznak itt kint), szóval nem értem,hogy ők hogy kaphatták meg?????
Az én férjem német cégnél alkalmazottként dolgozik, szóval nincs gond ezzel.
Te értsd meg légyszíves,hogy az a problémám, hogy nem egyben kérik be,ami még kell, hanem mindent külön levélben és ennek soha nem lesz vége. A férjem direkt személyesen ment be,hogy minden meglegyen és mindent megtudjon ami kell, meg hogy mit kell intézni. Kitöltöttük a papírokat, március végén érdeklődtünk, hogy mi van. Azt mondták minden rendben van, 2 héten belül a számlán lesz a pénz. Már augusztus van és a 4. levelet kaptuk 5 hét leforgása alatt,hogy még ez, hogy még az kell.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!