Családi pótlék különbözet

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33707 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Nagyon aranyosak ezek a "mennyi idö alatt..." típusú kérdések. Határozottan állíthatom, hogy az esettöl, ügyintézötöl, hivataltól, az idöjárástól, a számítógépes rendszer "kedvétöl" és a szváziföldi lilangeni (nem vicc, ez az ottani pénz :laugh: ) árfolyamától függöen kb. 1 és 12 hónap közé tehetö az idötartam.
Most sokat segítettem, ugye???
Ha fórumon egy kicsit is utánanéztek, láthatjátok, hogy szinte minden véglet elöfordul.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33752 Írta: barbar
barbar válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Jó napot kívánok!
Érdeklődni szeretnék, mert már sok információt kaptunk, de nem tudjuk mi a helyes.
Tehát a páromnak van két gyermeke magyarországon az anyánál. elváltak, hivatalosan.mi nem vagyunk házasok. őt az 1 steuerkasseba jelentettük be még 1 éve mert nem tudtuk h milyenek vannak, de valószínű h át kellene őt is jelenteni akkor.1 éve vagyunk itt, folyamatos a munkaviszonyunk.olyat hallottunk, h a az otthoni illetve az itteni kindergeld különbözetét meg tudjuk igényelni. mit gondoltok erről? jogosult lehet e rá?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33792 Írta: nikibagi
nikibagi válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok! Nekünk eléggé gyötrelmes volt a Kindergeld igénylése. 1 éves hosszú procedúra után végre megkaptuk. higgyétek el ,hogy megéri mert a Kindergeld mellett kiszámolták a különböztetet is ( amit nem is kértünk) . Szóval kitartást kívánok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33794 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Ezt hogy érted ?
"...a Kindergeld mellett kiszámolták a különböztetet is ( amit nem is kértünk).."

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34293 Írta: 21Erika21
21Erika21 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!
Szeretnék érdeklödni,hogy a családi különbözethez mi mindent kell lefordittatni? A párom Berlinben dolgozik,én itthon vagyok 3 gyerekkel. A könyvelö kért tölünk születési anyakönyvi kivonatot és ami még itthonrol kell az az apehtól jövedelemigazolás mindkettönk részére 5évre visszamenöleg.Nos az apeh nem adja ki egy lapra,hanem minden évröl külön külön.Ez akkor 10 lap.forditásban nem kevés. Mástól is kértek már ilyet? Ami kintröl kell neki az már minden megvan,ezzel az apehos dologgal vagyunk még függöben.
Válaszotok elöre is köszönöm.
Erika!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34299 Írta: toto0217
toto0217 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!Már több fórumot nézegetek hetek óta és mindenhol más és más papírokat kértek az igényléshez.Mi beadtuk ügyintéző által szeptemberben,a múlthéten kérte a Német állam a Mák-tól a E411 nyomtatvány kitöltését ami vissza is küldtem nekik még az nap.
Van aki már ezen túl van fél éve is és még semmit sem kaptak.Van olyan akinek 3 hó várakozás után egyszer csak jött az sms :laugh:
Nem tudom miért ilyen hosszadalmas az ügyintézés némely esetekben!? :dry:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!