Családi pótlék különbözet

  • tomici76
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 4 hónapja #34678 Írta: tomici76
tomici76 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!Érdeklődnék hogy idén dolgoztam kint és szeretném visszamenőleg igényelni a családi pótlék különbözetet.De hallottam olyat hogy csak ez év dec. 31-ig lehetséges mert valami jogszabály változott.Igaz ez?Vagy tudtok mondani erről valamit hogy milyen módon lehet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35650 Írta: andvás
andvás válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Németországban mikor (a hónap melyik napján) utalják a családi pótlékot? Férjem kint dolgozik, lassan két éve megigényeltük a különbözetet, de még semmit nem kaptunk. Az utolsó telefonbeszélgetésnél is azt mondták, hogy minden rendben, márciusban kifizetik visszamenőleg.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35653 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok,

ha már megkaptátok a határozatot a Kindergeld fizetéséröl, akkor az azon szereplö Kindergeldnummer alapján az illetékes Familienkasse honlapján lekérdezhetö, hogy melyik napon fogjátok azt minden hónapban megkapni (ha az adott nap a hétvégére/ünnepre esik, akkor általában az elötte levö utolsó munkanapon). A visszamenöleges egy összegü utalás azonban ettöl független (de mindenképpen a határozat után történik csak), így azt "akármikor" is megkaphatjátok. Ha még írásos határozat sincs, akkor nem marad még más, mint a várakozás (persze két év után nem túl jó tanács), vagy az ügyintézö/hivatal mindennapos Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.ása....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: andvás

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35661 Írta: andvás
andvás válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sajnos határozat még nincs, csak ígéret :( Már az is eszembe jutott, hogy csak azért mondták a március, hogy addig se Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. őket...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35794 Írta: andmik
andmik válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!

Tud valaki segíteni a következö kérdésben? Férjem 2013. novemberében ment ki Saarland tartományba dolgozni. Itthon van 4 gyermekünk a következö felállás szerint:
- lassan 11 éves fiú gyermek és 9 éves lány gyermek az én elözö házasságomból velünk élnek
- 9 éves lánygyermek a férjem elözö házasságából, aki anyukájával él
- 4 éves fiúgyermek közös a férjemmel.
1. Szerintetek a másik anyuka megkaphatja -e a kindergeld különbözetet, ha nem édesapával él házasságban, mert neki is jól jönne egy kis + pénz?

2. Nekünk mind a három gyermekre jár a különbözet, majd a kindergeld ha augusztusban kimentünk, vagy csak a közös gyermek után?

Elöre nagyon köszönöm, ha valaki megosztja velem a választ, mert nem találtam az egész témakörben leírást ilyen speciális esetre!
Tisztelettel! Zsuzsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35797 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Hello!
Mi már Németországban élünk pár hónapja ismét közösen.
Nálunk a sima Kindergeld kb 1 hét volt és kaptuk is.
A mi családunkban is hasonló a felállás, azt leszámítva hogy a páromnak nincs előző házasságából gyermeke. Nekem viszont van.
Itt ugyanúgy kapjuk a közös gyermekre is a családi pótlékot, mint a nagylányomra, aki a férjemnek csak a nevelt lánya. Visszamenőleg is beadtuk a kérelmet, mert egy évet ő már itt dolgozott, mielőtt mi kiköltöztünk és ugyanúgy mind a három gyerkőcre kértük. Mivel mind a három itt él, ide jár suliba. Ezzel semmi probléma nem is volt. Se válási papírt nem kértek semmit, csak azt hogy egy lakcímre vagyunk bejelentve és házasok vagyunk illetve hogy a gyerekek ide járnak suliba.
Hogy a másik anyuka kaphat e azt nem tudom, szerintem ez annyira speciális eset, hogy személyesen kell megkérdezni...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!