Családi pótlék különbözet

Több
9 éve 8 hónapja #37259 Írta: toto0217
toto0217 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Szia!
Én is Gyesen vagyok már,de azt mondták nem fogjak elvenni mivel a férjem kiküldetésben van és van magyar fizetése is.Én a helyedben a Solvithoz fordulnék Mi két hete fordultunk hozzájuk 1 év várakozás után és most ismét felelevenült az aktánk kértek még hiánypótlást és ma küldöm ki nekik.
Á.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: enileon

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37269 Írta: enileon
enileon válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok! Persze értem én, hogy eu-s államok között van megállapodás, de szerintem emberség és józan észnek is lenni kell!!!! Ha a két hivatal egymás között megy a levelezés, egyeztetés, MIÉRT NEM LEHET AZ LEFIXÁLNI, HOGY PL.: MAGYARORSZÁG FIZET JÚLIUS 31-IG, A NÉMET PEDIG AUGUSZTU 1-TÓL!!! ???
Ebben az esetben tájékoztatni azt a hülye ügyfelet, hogy érezze magát és családját biztonságban, nem marad hónapokig ellátás nélkül!!!
Az ember nem azért hozz ilyen döntést, hogy utána nemhogy picit pluszba megy, hanem sok mínuszba!!!

Nem kérdés ezek után, hogy fogom családot és megyünk Apa után, a kérdés leginkább az, hogy addig miből fizessük a kötelezettségeink, miből lássuk el a gyerekeinket?!
Jelen helyzetben még indulni sem tudunk, mert nincs miből lakást kivenni, viszont maradni sem tudunk, hisz ha a Magyar állam volt kedve levenni a kezét a gyerekeimről, akkor én minek indítsam iskolába magyar tagintézményben, több tízezer forintért, bár erre is azt mondják ingyenes....

Most már tudom, milyen hontalannak, kirekesztetve, kiszolgáltatottnak lenni... csak azt sajnálom, hogy a gyerekeim is átélik...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37270 Írta: enileon
enileon válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok! A 37257-es bejegyzéshez szeretném hozzátenni: Elfogadom az EU országok közti megállapodást, de szerintem gondolhatnának a családokra is! Egy anyuka nem tehet arról, hogy a gyed ideje alatt felszámolják a céget ahol dolgozik, s utána már csak az alanyi jogon jár gyes-re jogosult.
A két hivatal kapcsolatban van egymással, egymás között ellenőrzik az adatokat. Akkor kérdem én, laikus ésszel, miért nem lehet a két hivatal között egy olyan megállapodás, hogy pl. : Mo július 31-ig, Németország augusztus 1-től köteles elszámolni, utalni...
Így nem maradnak családok bajban, hisz ahogy olvasom a neten, a mi esetünk nem egyedi!! Több hónap kiesés, azt mindenki megviseli!
Fájó érzés, hogy Magyarország ennyire gyorsan leveszi a kezét a magyar gyerekeinkről, nem is gondolva arra, hogy a másik állam talán 1-2 év után folyósítja, ezzel veszélyezteti a gyerekek megélhetését.
A hiánypótláskor kértek olyan nyilatkozatot is, hogy hol élek a gyerekekkel, írtam, hogy Magyarországon élünk, tanulunk!!!! Ettől függetlenül jelenleg úgy a helyzet, hogy nem tudnak iskolába menni, mert nincs miből!!! Gondolom ránk nem vonatkozik, hogy a családi pótlék csak akkor jár ha a gyerekeink korukhoz képest magyar tagintézményekben járnak....

Nem kérdés a kivándorlás, bár egyenlőre ez is kilátástalan hisz a Német hivatal sem tesz meg semmit ennek érdekében... 3 TELJES HÓNAPJA NEM KAPOK SEMMILYEN ELLÁTÁST A GYEREKEK UTÁN, ITT MÁR NEM, OTT MÉG NEM !!!
Ennyire soha nem éreztem magam kiszolgáltatottnak, nincstelennek, HONTALANNAK!!! ...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37271 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Solvit. Írták már korábban! ;) Amúgy, szerintem készüljetek inkább a rosszabbra, mondjuk egy évig ne számítsatok a juttatásokra!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: enileon

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37272 Írta: enileon
enileon válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Köszönöm a biztató szavakat :( Írtam ma du a Solvit-nak, hát kíváncsi vagyok!!! Szerintem mások is jártak így, tutira nem lesz gyors válasz!!!.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37859 Írta: gabbog
gabbog válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!!
Megtudja vki mondani,hogy a német családi pótlék különbözetet,mikor utalják,a hónap elején,közepén???Köszi üdv!! :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!