Családi pótlék különbözet

Több
9 éve 6 hónapja #37881 Írta: Neonhal3
Neonhal3 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok-szia sziszu..
Nem tudom, egyáltalán lehetséges-e hogy valakinek itt úgy lehessen munkahelye, hogy nincsen bejelentett lakcíme. Úgy tudtam, anélkül, nem is vesznek fel senkit-vagy ha igen, akkor nincs bejelentve. Sem AOK, sem steuer.. Javaslom, mindenképpen nézzetek ennek utána.
Amikor én tavaly megnyitottam ezt a témát, akkor még én is csak néztem ki a fejemből-de egyik alkalommal kellett az adószámom-valamiért.. Mondták-mert nincs adókártyám, menjek be a lakóhelyem szerint illetékes hivatalba, és kérjem ki. Bementem. Ugyan az az ember volt benn az irodában, aki jó fél éve beírta a lakcímem..kérdezi a születési dátumom-mondom..üti be, semmi..hol dolgozik? mondom. akkor maga feketén van, mert itt nem szerepel.. szerencsére kiderült-nem jól ütötte be a születési dátumom.. de nagyon komolyan kell venni.
Azóta, elkészíttettem a könyvelőmmel a kindergeld igénylést. Beadtam júli 10.én, és szeptember 1én, megjött a határozat.. A három gyermek után a különbözet 403 euro havonta.(nekem) Rá két napra megjött a pénz is-természetesen azon egész időre visszamenőlegesen, mióta itt vagyok..és azóta még egy havi.
Kívánom mindenkinek, hogy mindenkinek sikerüljön, és hogy lehetőleg ilyen gyorsan is.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eszge, sziszu

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37886 Írta: sziszu
sziszu válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok,
Köszönöm a gyors válaszokat.
Igen, lehetséges lakcímkártya nélkül kint dolgozni, elég sokan vannak így - bármilyen furcsa. Egyéni vállalkozó, a telephelye német. Kint adózik, kint van tb-je stb. Albérletben laknak, Magyarországon se igen adnak lakcímkártyát az albérlőnek. (Hányan járnak át Ausztriába is dolgozni - és nem feketén!) De nem is erre vonatkozott a kérdés.
Több helyen közben utána érdeklődtünk és úgy tűnik jár a cs.p. különbözet állandó német lakcím nélkül is, ahogy VÁS is írja,de valóban időigényes. Mi fél éve igényeltük meg, de még semmiféle válasz nem jött. Pedig a Magyar Államkincstártól is átküldték a hivatalos papírokat és a kinti könyvelőnk is beküldte a doksikat. Próbálunk majd telefonon érdeklődni... :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37887 Írta: andvás
andvás válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

A férjem német cégnél dolgozik- kamionozik. Nincs állandó lakcíme kint, viszont fizet adót, van AOK biztosítása.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37990 Írta: sziszu
sziszu válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok,
mi most kaptunk levelet a Familienkassetól, de bekértek egy csomó hiánypótlást. Akitől még kértek be valamit, tudna segíteni, hogy megírná, hogy miket? Nem tudom, hogy most ha ezeket összeszedjük, benyújtjuk, előbb leszünk-e. Köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37991 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Úgy érted, előrébb lesztek-e, igaz? Igen, előrébb lesztek! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37994 Írta: andvás
andvás válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Nekünk is be kell adnunk nov 20-ig még: adóbevallás, szociális járulék befizetéséről igazolás
A következő felhasználók mondtak köszönetet: sziszu

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!