Családi pótlék különbözet

Több
9 éve 6 hónapja #38006 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

sziszu írta: Sziasztok,
mi most kaptunk levelet a Familienkassetól, de bekértek egy csomó hiánypótlást. Akitől még kértek be valamit, tudna segíteni, hogy megírná, hogy miket? Nem tudom, hogy most ha ezeket összeszedjük, benyújtjuk, előbb leszünk-e. Köszönöm.


Természetesen. Hiszen ha végig gondolod, ha nem küldöd vissza akkor ők nem foglalkoznak tovább az üggyel és előbb utóbb papírhiányra hivatkozva elutasítanak. Ha szeretnétek ebből bármit is látni akkor muszály a hiányt pótolni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #38011 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

sziszu írta: Sziasztok,
.... de bekértek egy csomó hiánypótlást. Akitől még kértek be valamit, tudna segíteni, hogy megírná, hogy miket? .....


Öszintén szólva, rohadtul nem értem már a kérdést sem !!! Gondolom a Familienkasse megírta, hogy mit hiányol, azt kell beküldeni. Mit számít akkor, hogy mástól mit kértek és mennyiben jelentene ez neked segítséget ??? :hyper:
És igen, ha azt beküldöd, akkor "elörébb lesztek"... ???? :woohoo:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #38022 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sajnos nem csak papírhiányra hivatkozva szüntethetik meg az eljárást. Mi anno kaptunk egy olyan levelet amelyben közölték, hogy megszüntetik az eljárást mert az ügy már tul régota húzodik a magyar fél miatt. Szoval azért mert a magyar államkincstár nem válasszolt a német félnek ezért a németek megakarták szüntetni az ügyet, megtagatták a visszamenöleges Kindergeld kifizetést. Persze mi nem hagytuk annyiban és fellebeztünk, de nem volt egyszerü procedura. Még a törzsgyökeres német barátainknak is feladta a leckét és értetlenül álltak a történtekkel szemben.
Természetessem egyértelmüen nem a németek hibáztak az ügyben, hanem a magyar "leszarom" mentelitás a ludas, csak ha ebben az esetben valaki nem figyel, nem tartsa be a határidöket és nem tud tökéletesen németül akkor búcsút mondhat a pénznek. Tudom ez az eset nem mindennapos, rajtunk kívül még soha senkitöl nem hallottam, hogy ilyen megtörtént. Sőt én azt gondoltam velünk semmi meglepő nem fog történni Kindergeld ügyben, mert itt a forumon mindennek utánnajártam, ezerszer elolvastam a hozzászólásokat, de a végén mégis meglepödtem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38090 Írta: gabbog
gabbog válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!Szeretném megérdeklődni,hogy tudja-e vki,hogy férjem 1-én szokta kapni a családi különbözetet,most hogy hétvégére esik,megkapja pénteken vagy csak jövőhéten.A másik kérdésem gimnáziumba ment a lányunk kiküldtem szeptemberbe az igazolást kb.mennyi idő ,hogy újra kapjuk rá???Köszi :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38104 Írta: carys
carys válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!

Lassan egy éve, hogy beadtuk a cs. pótlék különbözethez a papírokat, mire a sok hiánypótlás után kaptunk egy elutasító határozatot. :( :(
Férjem 5 hónapot dolgozott Németországban 2013-ban bejelentve (német cégnél), előtte kb. 4 hónapot Magyarországon dolgozott. Van 2 gyerekünk, én Magyarországon élek a gyerekekkel, és ott dolgozok/tam.
Férjemnek nem volt lakcíme Németországban, ideiglenes se, mert a munkaközvetítője Ausztriában tudott szállást biztosítani neki.
A határozatban indoklásként bejelentett Németországi lakcím, vagy korlátlan jövedelemadó kötelesség esetén adható a cs. pótlék különbözet.
Idén beadtuk az adóvisszaigénylést, de úgy, hogy férjem az I-es adókategóriában volt 2013-ban.
Kérdésem:
A "Kérelem korlátozás nélkül jövedelemadó-fizetésre kötelezett munkavállalóként való elbíráshoz " nevű nyomtatványt érdemes-e beadnunk 2013-as évre kitöltve, hogy megkaphassuk a cs. pótlék különbözetet?
Ilyen esetben férjemnek a 3-as adóosztályt kell-e a nyomtatványon megjelölnie?

Előre is köszönöm a választ!

Betti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38111 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

carys írta: Sziasztok!

Lassan egy éve, hogy beadtuk a cs. pótlék különbözethez a papírokat, mire a sok hiánypótlás után kaptunk egy elutasító határozatot. :( :(
Férjem 5 hónapot dolgozott Németországban 2013-ban bejelentve (német cégnél), előtte kb. 4 hónapot Magyarországon dolgozott. Van 2 gyerekünk, én Magyarországon élek a gyerekekkel, és ott dolgozok/tam.
Férjemnek nem volt lakcíme Németországban, ideiglenes se, mert a munkaközvetítője Ausztriában tudott szállást biztosítani neki.
A határozatban indoklásként bejelentett Németországi lakcím, vagy korlátlan jövedelemadó kötelesség esetén adható a cs. pótlék különbözet.
Idén beadtuk az adóvisszaigénylést, de úgy, hogy férjem az I-es adókategóriában volt 2013-ban.
Kérdésem:
A "Kérelem korlátozás nélkül jövedelemadó-fizetésre kötelezett munkavállalóként való elbíráshoz " nevű nyomtatványt érdemes-e beadnunk 2013-as évre kitöltve, hogy megkaphassuk a cs. pótlék különbözetet?
Ilyen esetben férjemnek a 3-as adóosztályt kell-e a nyomtatványon megjelölnie?

Előre is köszönöm a választ!

Betti


Hello! Nem értek még annyira az itteni hivatali dolgokhoz. De én azt sem értem, ha csak 5 hónapot dolgozott és nincs is németországi lakcíme, akkor mire fel szeretnétek a családi különbözetet? Az adóbevallásnak ehez semmi köze, ha a Familienkasse elutasította, akkor itt vége. Otthon adózik és ennyi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!