Családi pótlék különbözet

Több
9 éve 5 hónapja #38116 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Kedves Betti!
A korlátlan adóügyi illetékesség feltételei a következők (§1 I EStG):
- lakóhely
- állandó tartózkodás (gewöhnlicher Aufenthalt)

Mivel a férjednek nem volt tartózkodási helye Németországban, nem teljesíti a feltételeket. Azonban:

A korlátlan adóügyi illetékességet "fiktíven" is meg lehet állapítani, tartózkódás nélkül is, ha teljesülnek az alábbi feltételek (§1 III EStG)

- a német adózás alá eső jövedelem az összjövedelem 90%-át teszi ki, illetve a nem német adózás alá eső jövedelmek nem haladják meg a Grundfreibetrag-ot (2013-ben 8.130 Euro, házastársak esetén 16.260 Euro)

Az általad említett nyomtatvány tulajdonképpen akkor nyer értelmet, ha párod még Németországban dolgozna és az I-es adóosztály helyett a IV-es vagy III-ast választaná. Ha az adóhivatal leigazolja nektek, mindenképpen éljetek a lehetősséggel.

A határozat ellen fellebbezhettek, ha alá tudjátok támasztani, hogy a fenti feltételek teljesülnek (EU/EGT igazolás + német adóhatározat).
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, carys

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38117 Írta: gabbog
gabbog válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!! Nem tudjátok,hogy 3 gyermekem közül 2 maradt iskolás egy 7 éves ő alap,és egy 19 éves gimnáziumba ment még tovább ,kiküldtem a 402-est és egy külön iskolalátogatásit,mert rá júniusba megszüntették,most újra kell megint elölről kezdeni mindent??? Köszi :confused:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38121 Írta: carys
carys válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Kedves Athena!

Nagyon köszönöm a választ.

Férjem idén október közepétől újra németországban dolgozik, akkor ha jól értettem ha most beadjuk a kérelmet korlátlan adókötelezettségre, talán van esélyünk...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38134 Írta: sziszu
sziszu válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Betti nekünk se volt lakcíme a férjemnek, de kint adózik és úgy néz ki, hogy a sok hiánypótlás után lesz pozitív eredmény a Fk-tól. Viszont az kellett, hogy a kérelem benyújtásakor kint legyen munkaviszonya. Plusz úgy vettük észre, hogy a különböző régiókban különbözőképp lehet az eljárás és amit bekérnek...
Szerintem ha bizonytalan vagy érdemes felkeresni esetleg egy magyar céget (több is van), akik pl. német családi pótlék ügyek intézésével foglalkoznak. Nekünk is segített egy, telefonon mindent segítőkészen elmagyarázott és még csak pénzt sem kért.
Szerintem próbálj meg utánajárni, mert ha jár a csp, akkor ne hagyjátok bent.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: carys

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38324 Írta: Hennaa
Hennaa válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni az E411 és E401-es nyomtatvány kitöltéséhez. Ez ugye a különbözetre vonatkozik. Már közben kiköltöztünk Németországba, de ezeket a nyomtatványokat most kell kitöltenem és elküldenem Magyarországra. A férjem kiküldetésben van, és azt nem tudom, hogy milyen lakcímet kell a nyomtatványra írnom. :dry: Tudna valaki segíteni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38325 Írta: andvás
andvás válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Szerintem, mivel ezt a nyomtatványt a MÁK továbbítja majd a Familienkassenak, azt a címet írd, ahol ténylegesen tartózkodtok. Mert a hiánypótlást vagy a határozatot oda fogják küldeni.

Egy jó hír: 2012. márcusától igényeltünk csp. különbözetet. Idén novemberben kifizették visszamenőleg. Igaz, csak 2013 decemberéig, de már ez is nagy előre lépés :) 2014-re állítólag újra igényelni kell. Nagyon sok visszaélés volt, ezért óvatosak a németek. Ezt már egy céggel csináltatjuk.

Szóval, mindenkinek: KITARTÁS!!!!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Hennaa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!