Családi pótlék különbözet

Több
7 éve 9 hónapja #40098 Írta: bezsu09
bezsu09 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Tudom,sokféle hozzászólás érkezik ide a fórumba,de én mégsem találtam választ a kérdésemre. Valaki segítsen nekem elmagyarázni,hogy is megy ez. Kint találtam bejelentett munkát.Kérdéseim:
1. kérdésem: Mi számít életvitelszerű kinttartózkodásnak? Mert ugye életvitelszerű kinttartózkodásnál le kell otthon mondani a Csp-ot....
2.kérdésem: 21 éves nagy fiamra otthon nem jár a Csp., mivel nagykorú. Viszont nappali tagozaton tanul még. Ilyenkor itt kint megigényelhetem rá a Kindergeld különbözetet?
3.kérdésem: Ha otthon lemondom a kisebb fiamra a Csp-ot,mivel itt vagyok kint,akkor a nagyszülő megigényelheti az unokára? Mivel a fiam most ott lakik,de az én gyámságom alatt van. Kell ehhez a nagypapának valamiféle papír vagy nyilatkozat?
Nagyon köszönöm ha valaki segít végre eligazodnom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 9 hónapja #40099 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

bezsu09 írta: 1. kérdésem: Mi számít életvitelszerű kinttartózkodásnak? Mert ugye életvitelszerű kinttartózkodásnál le kell otthon mondani a Csp-ot...

Ez le van így sarkosítva, ez így nem igaz!

Családi ellátásokra jogosultak akik:
ott dolgoznak,
a helyi társadalombiztosítási rendszerből állami nyugdíjat (pl. öregségi nyugdíjat, rokkantsági nyugdíjat vagy túlélő hozzátartozói nyugdíjat) kapnak,
vagy ha a kérdéses országban élnek.

Aki jogosult, az gyakorlatilag megfelel az életvitelszerű kint tartózkodásnak és határozatban megszüntetik az otthoni családi ellátásokat.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bezsu09

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!