Családi pótlék különbözet

Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #39879 Írta: bezsu09
bezsu09 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Köszönöm a gyors választ. Ha jól értelmezem, akkor mindegy, hogy otthon jár tovább nappali tagozatos iskolába, a lényeg, hogy itt ideiglenesen bejelentem a kinti lakcímre, otthon az ideiglenes lakcíme megmarad, míg elrendezem a papírokat? Jól értettem ezt? Így jár utána a teljes összeg? Mi északon vagyunk, tehát itt is ugyanaz a helyzet? Ezt a Famílienkasse-nél tudom kérvényezni?
Még egy valami van, ami eszembe jutott. Ha itt kint ideiglenesen bejelentem a lakcímre, az még ok. De akkor kell neki ID- Nummer és a többi, ami egy kint élőnek is? Vagy tévedek? Köszönöm
Bocsi a sok kérdésért. Csak valahogy el kell kezdenem. Köszönöm még egyszer!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #39924 Írta: pgabesz
pgabesz válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!
Tanácstalanságom miatt segítségeteket kérném. A férjem 2009-től Németországban,NRW-ben dolgozik. Én a 2 gyerkőcünkkel Magyarországon maradtam /természetesen 2 gyerekre kaptam a családi pótlékot magyarba/. Amikor a nagyobbik gyermekünk befejezte a középiskolát, ő is Németországba került, és már dolgozik. A kissebik fiúval 2014-ben kijöttünk, hogy együtt legyen a család. Beadtuk a családi pótlék igénylésünket a kicsire /14 éves most/, mert ő még tanul, és ezzel nem is volt semmigond, azt rendszeresen kapjuk is. A családi pótlék különbözet visszaigénylését 2014 márciusa körül adtuk be, aminek sajnos még mostsem értünk a végére. Minden szükséges papírt beszereztünk. Férjem munkaviszonyára vonatkozó papírokat, gyerekek születésije, és a hiánypótlásra bekért paprokat is. Sokáig vártunk türelmesen, és nemm is történt semmi. Egy idő után elkezdtünk személyesen bejárni a Familienkasséhoz, de mindig csak hitegettek minket, látták, hogy bevan adva minden papír, csak még nincs iktatva, de 2 hét, és kapunk értesítést. Lassan 2 év telt el, és az utolsó előtti személyes látogatásunkkal azt mondták nekem, hogy nincsenek meg a paprjaink. Értetlenül álltam a dolog előtt, hogy ami a múltkorában iktatásra várt, az hová tűnhetett el??Tegnap bevittem minden papírt, hogy akkor rendezzük már el végre a dolgot, és annyit mondtak nekem, hogy mivel nem az én nevem van az igénylőnél, hanem a férjemé, csak személyesen neki adnak ki információt. Teljesen kiakadtam, mert eddig legalább ezzel nem volt gond. Férjem dolgozik, nem teheti meg, hogy 2 hetente a nyakukra járjon. Egyre sürgősebb lenne a dolog, és a türelem is fogyóban van.
Van esetleg tippje valakinek, hogy ilyen esetben mit kellene tenni, és hogyan lehet ezt a dolgot végre felpörgetni??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 1 hónapja #39934 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

bezsu09 írta: Még egy valami van, ami eszembe jutott. Ha itt kint ideiglenesen bejelentem a lakcímre, az még ok. De akkor kell neki ID- Nummer és a többi, ami egy kint élőnek is? Vagy tévedek? Köszönöm

Éppen tegnap harcolták ki az angolok, hogy a családi pótlék összegét hozzáigazíthatják – csökkenthetik – annak az országnak a kereseti viszonyaihoz, ahol a gyerekek laknak de ezt csak úgy kaphatták meg, hogy az összes tagállam számolhatja így a családi pótlékot. Németország jelezte is, hogy lehetséges, hogy élni fognak a lehetőséggel, szóval készülj fel rá, hogy sok hűhó lesz semmiért!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 1 hónapja - 8 éve 1 hónapja #39936 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Valahol azért ez igazságtalan volt mindig! Azok akik külföldön dolgoznak eleve több a jövedelmük mégis kapták a teljes családi pótlék kiegészítést ha a gyerek nem volt kint a magyart kiegészítve. Akik meg otthon vannak s dolgoznak azok csak a magyart kapták eddig is!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 1 hónapja #39937 Írta: pgabesz
pgabesz válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Igazságtalan valóban, de az itteni kifizitett adó, és a nyugdíj és egészségbiztosítás összege sem hasonlítható össze az otthonival. Nekünk egy rövid időre ki lett fizetve, és megkérdezte az ügyintéző, hogy az nem elég?? Erre majdnem elszállt az agyam, mert hogy miből gondolja, hogy az én gyerekem kevesebbet érne, mint a német vagy pl. török gyerekek?? Az enyém feláll a villamoson, ha idős emberek szálnak fel rá, és nem ordítozik folyamatosan a tömegközlekedési eszközökön, sőt még köszönni is megtanítottuk őket. Szóval egyébként igazságtalanság az van itt rendesen

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 1 hónapja - 8 éve 1 hónapja #39942 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Ne felejtsük azért ki, hogy a havi jövedelmek is lényegesen magasabbak itt Németországban, mint Mo.-on! Ne keverjük a gyereknevelést az szociális és egyéb családi juttatásokkal pláne ne, hogy Mo.-on ma még a támogatásokat is támogatják! Itt Németországban messze nincs olyan magas szintű támogatási rendszer mint Mo.-on! Most a német kormány valószínű hogy csak azt a családi pótlékot engedi kifizetni ami abban az országban van ahonnan az EU polgár jött! (Nagy egyezkedés folyik a brittekkel!) :chuckle:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: pgabesz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!