Családi pótlék különbözet

Több
8 éve 3 hónapja #39860 Írta: bezsu09
bezsu09 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok.
A segítségeteket kérném, biztos van valaki, aki járatos a témában.
Egy éve élek itt kint , van bejelentett munkahelyem. A két gyerkőc még otthon tartózkodnak.
Kérdésem lenne, hogy a nagyobbik fiam 20. éves, otthon tanulói jogviszonya van, de már nem jár rá a családi pótlék, mert betöltötte a 20. életévét. Szerintetek ettől függetlenül itt kint megigényelhetem rá a különbözetet?
A második fiam 13 éves, ő a nyártól fog itt lakni velem. Ha nyáron beadom a családi pótlékra az igényt, mivel itt lesz kint, attól még visszamenőleg az egy év különbözetét megigényelhetem?
Remélem, érthetően leírtam. Köszönöm a válaszokat és a segítséget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #39861 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Ha a nagyobbik fiad Németországban tanul, akkor jár utána (25 éves koráig) a családi pótlék (Kindergeld) tehát a "különbözet" az itteni CSP: A kisebbik fiad után mivel Magyarországon kapod érte a családi pótlékot, csak a különbözet jár! Korábban már belinkeltem ehhez az infót.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #39873 Írta: bezsu09
bezsu09 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

A nagyobbik is otthon tanul, elmúlt 20 éves, így nem kapok rá otthon Csp.-ot. Ezért kérdeztem, hogy esetleg ilyen formában a különbözetet ettől függetlenül megigényelhetem rá?
Köszönöm a gyors választ és a segítséget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #39874 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Mivel nem vagy rá jogosult, szó nincs különbözetről!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bezsu09

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #39875 Írta: andvás
andvás válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Szerintem a nagyobbik gyerek után is jár, ha nappalin tanul. Tanulói jogviszonyt kell igazolni. Ha jól emlékszem, 4 évre visszamenőleg lehet igényelni a különbözetet.
Ajánlom a Német Adó-s lányokat, ők mindenben tudnak segíteni.
nemetado.hu

Ezt az oldalukon találtam:
"Ki igényelheti a német családi pótlékot, vagy a különbözetet?
Aki minimum 180 napnál többet dolgozott Németországban, valamint adóbevallással rendelkezik, ott fizeti adóját. Függetlenül attól, hogy a gyermek Magyarországon él, vagy nem. A gyermek 25 éves koráig jár, abban az esetben, ha tanulmányi jogviszonnyal rendelkezik.
Az igénylést, akár négy évre visszamenőleg megteheted."

Andi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bezsu09

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #39876 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

A megoldas egyszerü, Be kell jelentkezni a gyereknek a nemet lakcimedre. Az otthoni lakcim -röl ideiglenesen ki kell jelentkezni. Teljes csaladi potlekot igenyelhetsz utanna 25 eves koraig. Az, hogy otthon tanul nem relevans. Amit viszont kerni fognak, az egy iskolalatogatasi igazolas, ketnyelvü, a Familienkasse sajat formanyomtatvanyan !!! Ezt lezongorazod es az igenyles idöpontjaig visszamenöleg csengetik a 190,- jurot. (Minden szemeszternel uj iskolalatogatasi kell, ugyhogy idöben kerni az uj nyomtatvanyt) Nem kell a sok, "de ha" kommentar. A sajat lanyom esetet irtam le. 2012 Agusztusaban jelentkezett be az itteni lakcimre, Szeptembertöl volt "Kindergeld", igaz csak januarra intezödött el, de visszamenöleg csengettek. Nem biztos, hogy minden tartomanyban ugyanigy müködik, lehet masutt több vagy epp kevesebb idöbe kerül. A bejelentett lakcim a lenyeg, ilyen esetekben jar a zsozso. Mi Bayernban elünk, itt igy müködött. Idöközben vegzett, ugyhogy Ö is kinnt van folyamatosan. A nemet gyerek is tanul külföldön es jar utanna a KG. Ugyanaz a moka.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, bezsu09

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!