Családi pótlék különbözet

Több
10 éve 1 hónapja #35857 Írta: kricsó1
kricsó1 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!
Lene pár kérdésem ha tudna valaki válaszolni aszt meg köszönném.
Párom már évek óta németországban dolgozik van két gyermekünk és még nem igényeltünk vissza semit se adót sem családi különbözetet. Tudnátok segíteni ,hogy hol lehet ezeket intézni aszt meg köszönném. Most juniusban fogunk hozzá ki költözi és az iskolával kapcsolatban jó lenne egy kis tanács. köszönöm mindenki a válaszát előre. krisztina

krisztina

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35858 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Mielőtt kijöttünk én beadtam a szükséges iratokat, ami majd később kell. Tőlem is szó szerint egyik napról a másikra vonták meg. De személy szerint jobb így mert nem kellett külön megszüntetni. Valószínű, hogy Te nem dolgozol otthon Magyarországon csak a párod itt kint és ezért szüntetik meg automatikusan. van erre egy jogszabály, én anno megkaptam levélben, ha gondolod kikeresem.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: 21Erika21

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35859 Írta: 21Erika21
21Erika21 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Köszönöm szépen! :)
Ma a párom volt bent Németországban az ottani hivatalban nem tudom a pontos nevét,és azt mondták,hogy már minden megvan,minden rendben a papirokkal csak Budapeströl várják a papirt és utána már kaphatjuk is. Itt viszont nem tudtam,hogy ha nem dolgozok akkor nem vagyok rá jogosult. De igy semmire sem,ha viszont dolgozok akkor az anyaságira sem,akkor ez igy se ugyse. De már nem is érdekel,akkor itthon ne adjanak semmit és kintröl akkor teljes családit és nem különbözetet. Igy lehet még jobbis lesz. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35902 Írta: beákum
beákum válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok! Végigolvasgattam a topicot, de a saját problémámra választ nem találtam igazából, szeretném a segítségeteket kérni. A helyzet nem egyszerű. Számomra legalábbis. Szóval. Családi pótlék különbözetet igényeltünk Németországban, és a Familienkasse kéri a következő igazolásokat:

Bescheinigung des Betriebsstattenfinanzamtes über den Umfang Ihrer Steuerpflicht 2013+2014 (beschrankt oder unberschrankt). Erre a munkáltató a következő nyomtatványt adta:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Ezzel mit kell kezdeni, tudtok segíteni? Ebben is van, hogy kérelmezem az adóosztály váltást. A férjem kint dolgozik, én itthon. Olvastam olyat is, hogy ha közösen adóznánk, akkor a magyar fizetésemet is megadóztatnák kint. De hát nem ez a lényeg, hogy elkerüljük a kettős adózást, ezért van az EU tagállamoknak szerződése egymással?
Szóval, gondolom menjek vele a NAV-hoz, töltessem ki a magyar részt, a férjem meg vigye a helyi Finanzamt-hoz?
Előre is köszi a válaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #37253 Írta: enileon
enileon válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

A történet rólunk szól, a családunkról.... Sajnos mi is belecsöppentünk a svájci frankos hitel buktatóiban, de úgy voltunk vele amíg van egészség, munka, addig nincs baj... Nagy család volt az álmunk, egészséges okos gyerekeink vannak... Szerettük volna bővíteni a házat, ezért úgy döntöttünk, hogy férjem kimegy Németországba dolgozni... de itt kezdődtek a gondok!!!!
A gyed ideje alatt megszűnt a munkahelyem, így én alanyi jogon járó gyes-t, illetve 4 gyerek utáni családi pótlékot kaptam.... Hogy meddig???? Itt jön az érdekes dolog, amire szeretném felhívni minden kitelepülőnek, vagy arra vágyó családnak a figyelmét felhívni!!! Novembertől megigényeltük a különbözeti Kindergeltet... májusra sikerült minden hiánypótlást leadni..... ÉÉÉÉSSSS!!!! Júniusban várom itthon a családtámogatás összegét, de nem jön!!! Felhívom, kérdem, miért nem küldték???? Azt válaszolták, hogy várjam a németektől, mert Magyarországon megszüntették a folyósítást, mivel a férjem kint dolgozik, ott adózik, ő kapja... én itthon "nem vagyok aktív tagja a társadalomnak, csak gyesen vagyok", így ne is várjam!!!! borult az agyam, mert tudtam, hogy nagy gond lesz, nekem iskolába, óvodába kell fizetnem mindenért, ebéd, stb.... (túl lépjuk pár száz forinttal az egy főre jutót :( ) , sőt enni kell adnom a gyerekeknek, hiteltörlesztés, stb... mondom az ügyintézőnek, hogy mégis hogy gondolják, a bugyim méretét elkérték, mindenről kell nyilatkoznom, nem tudtak volna erről értesítés küldeni??? Erre ő: "ó, hát folyamatban van a határozat megírása és annak postára adása" ... De hát a férjem nem meggazdagodni ment ki, hanem, hogy lenullázuk magunkat, és ha tudunk egy szobával bővítsük a házat...
Azt hangoztatják "Magyarországon, magyar családoknak, magyar gyerekek, magyar kultúrát tanuljanak".... VICCCES!!!!
Jelenleg itthon MÁR nem kapok 3 hónapja semmi ellátást a gyerekek után, kint meg MÉG nem kaptuk meg!!!!
S ha már a családi pótlék kifizetése függ attól, hogy a gyerekek magyar tagintézményekben kell legyenek, akkor kérdem én, miből fogom most a gyerekeket iskolába, óvodában indítani????!!!!

Arról nem beszélve, hogy az orvosi ellátást is megvonták, külön fizessem a tb-t... azt amit már több mint 20 éve fizetek Magyarországnak...
.. Ezek után nem kérdés, hogy fogom a kicsi családomat és ..................

A németek sem reagálnak semmit, fel sem fogják, hogy egy fizetésből két háztartást, házhitelt és gyerekeket finanszírozni lehetetlenség!!!! KIHEZ FORDULJUNK???

.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • márfel
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 9 hónapja #37254 Írta: márfel
márfel válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Senkihez.... Ez sajnos így van. Mivel te nem dolgozol a férjed pedig nem Magyarországon kap jövedelmet így az akármilyen jogszabály alapján, ti már nem vagytok jogosultak otthon a családi pótlékra!
A kintivel meg várni kell...nekünk a sima ellátás megvolt 2 hét alatt szinte, de a visszamenőlegesre már 7-8 hónapja beadtuk az igényt, pedig mi itt élünk... Várni kell!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!