Családi pótlék különbözet

Több
10 éve 1 hónapja #35798 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Nekem annyi kérdésem lenne a visszamenőleges családi pótlékkal kapcsolatban, hogy a sima családit már kapjuk, a Magyar Államkincstár megküldött már minden papírt, egy papír hiányzik a Népesség Nyilvántartóból, de a hétre megérkezik az is. Ha beadjuk a papírokat a hivatalba itt Ansbachban, akkor kb. mennyi idő alatt hoznak határozatot? Sokan mondják, hogy itt nem ülnek rá hónapokra mint otthon. Ezt tapasztaltuk a sima családi igénylésnél is...gyors volt. De ha minden papír megvan akkor mennyi idő?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35813 Írta: jotty75
jotty75 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Szia! Én úgy tudom, hogy csak az egy háztartásban élő gyermekekre jár. Nekem is van előző házasságból is. Mi már 1.5 éve várjuk a különbözetet is meg a teljeset is :( . Mi is márciusra kaptunk ígéretet, most már áprilist írunk és még semmi :( . De reménykedünk :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35816 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Hello!! A sima családit ennyi ideje varjatok? Magyarországon éltek? Mi be mentünk február 4-én és 11-én mar a számlán is volt a februári családi pótlék.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35830 Írta: jotty75
jotty75 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Hello! Sajnos ennyi ideje várjuk és szeptember óta kint élünk. Azt mondták, hogy március 19-től április 2-ig megkapjuk a pénzt, visszamenőleg is meg a teljeset is. Kíváncsi leszek ma jön-e valami, mert még határozatot sem kaptunk. Egyszerűen nem értem, hogy hogy lehet az, hogy egyik embernek 1-2 hét ( nem egy ilyet tudok ) a másik embernek meg akár évek is :( . Van olyan ismerősünk, aki szeptemberen megkapta a különbözetet visszamenőleg aztán megint semmi és most február végén kapta meg a teljeset egyösszegben, meg a különbözet maradékát. Ezt sem értettem igazán :S

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35852 Írta: 21Erika21
21Erika21 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Szia!
Mi már 8 hónapja beadtuk és még semmi,igaz közben kellett hiánypotolni papirt,miután beadtuk még semmi. Illetve annyi történt,hogy Magyarországon elvették tölem a családit mert a párom kint dolgozik. Pedig csak különbözetet igényeltünk! Járt már igy más is? Söt még semilyen papirt,értesitést sem kaptam,csak egyszerüen nem kaptam semmit és mikor felhivtam öket mondták,hogy nem jár :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35856 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Ma bevittük a papírjainkat a helyileg illetékes Familienkasse-ba. A hölgy átnézte megvan minden ami szükséges. Annyit mondott hogy mindent átküldenek Nürnbergbe és kb. fél év...
Tulajdon képen tudja valaki, hogy ezután mi történik? A nürnbergi hivatal még papírokat kér Magyarországról? Vagy csak a tényleges bírálat fél év mire sorra kerül az ember?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!