Családi pótlék különbözet

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31785 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Nandarani33 írta: Vagy esetleg egyszerűbb lenne ha átjelentenék a gyerekeket?!
.

Ha átjelented a gyerekeket ide a BRD-be, akkor itt is kell iskolába járatnod! Itt Németországban is van iskolakötelezettség!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nandarani33

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Nandarani33
  • Nandarani33 profilkép
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Az Életet szeretetben és humorral kell leélni. :)
Több
10 éve 10 hónapja #31796 Írta: Nandarani33
Nandarani33 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Akkor én most :baby: leszek :) ....Nos én meg kell mondjam hogy ezt nem miattam kérdezem de nekem is hasznomra válhat a jövőben :) nem vagyok egy nagyon bürokráciás zseni :) a lényeg az esetben a következő, a fiatalember itt dolgozik kint, de a családja otthon van. Szeretné viszont igénybe venni a CS. Pótlékot itt, szerinted/-tetek mi lenne a leghelyesebb az ő esetében. Az enyémben max az fordulhat elő hogy lesz egy gyerek aki itt fog élni, cseperedni és felnőni :)
de addig van még bőven idő :) Várom válaszaitokat. Előre is köszike.

:baby:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31798 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Nandarani33 írta: Szeretné viszont igénybe venni a CS. Pótlékot itt, szerinted/-tetek mi lenne a leghelyesebb az ő esetében.

Valamit félreérthettél a Familienkass-és hölggyel történt beszélgetés során. Nincs opció! Nincs leghelyesebb! Ha kapják otthon a juttatásokat a gyerekek után akkor megigényelheti a különbözetet. Ez pedig ott igényelhető ahol az "extra" keletkezne, tehát Németországban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32600 Írta: encyke
encyke válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!Megigényeltük a családi pótlék különbözetét Nünbergbe!azt szeretném kérdezni tőletek hogy kinek milyen tapasztalata van mennyi idő alatt bírálják el?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ravi79
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 9 hónapja #32621 Írta: Ravi79
Ravi79 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!

Mi tavaly dec. 3-án adtuk be az igénylésünket. Most ott tartunk, hogy tegnap kaptunk egy levelet, melyben kérik visszamenőlegesen a Steuerbescheide-t. Ez azért háborít fel, mert december óta ez a 3. levél, amiben még ezt meg azt bekérnek és eddig szó sem volt ilyesmiről egyik levélben sem. Ráadásul a férjem személyesen ment be a Familienkasse-ba, hogy szeretné igényelni ezt a csp különbözetet igényelni, segítsenek mi kell hozzá, stb. Hát 7 hónap után még mindig ki tudnak találni valamit. Nagyon rosszak a tapasztalataim ezzel kapcsolatban. Nyögve-nyelős, nehézkes.
És a kérdésem az lenne, ha valaki már végigjárta ezt a procedúrát, hogy valóban kell a Steuerbescheide? Eddig csak a lakcímbejelentőről volt szó.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32628 Írta: tzsv
tzsv válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Szia!Hétfőn kaptam levelet Ulm Familienkasse-tól.19 hónapra visszamenőleg ,de sikerült.Kitartás! : )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!