Családi pótlék különbözet

  • atina1
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29358 Írta: atina1
atina1 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Szia Encsii!

Te is ugyanebben a helyzetben vagy? Ugyanilyen felállással? Te beszéltél a MÁK-kal? Ha igen melyikkel (én a bp-i vel)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • bubumaci19980219
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29417 Írta: bubumaci19980219
bubumaci19980219 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!
Én Hamburgban dolgozom! Február 19-én adtam be a MÁK-ba az E411-es nyomtatványt! Már nem kaptam meg a márciusi családi pótlékot. Állítólag a teljes családi Hamburgból jár majd. Jelenleg csak én magam vagyok kinn a gyerek Budapesten tanul(15 éves). Az Önkormányzat még nem töltötte ki az E401-es nyomtatványt. Miután a német munkáltatóm hajlandó lesz kitölteni a rá vonatkozó papírokat, úgy le tudom adni a hamburgi illetékes intézménynek. Nem tudom milyen hosszú folyamat lesz, mert olvasok itt minden félét a fórumon! A MÁK-nál a nemzetközi családi pótlékos hölgy azt mondta, valószínű szerencsésebb leszek a többi magyar kinti munkavállalótól, mert Hamburgban nincs sok magyar és ezért nem fognak sokat ülni rajta! :P Tartományonként változó, hogy miket kérnek a külföldiektől. Ha van valaki , aki szintén Hamburgban dolgozik és segítséget kér a családi pótlék intézésében forduljon hozzám bizalommal, szívesen segítek! ;)
Kitartás mindenkinek, ne adjátok fel, ha akadályba ütköztök!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • flox
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29487 Írta: flox
flox válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok,
most mi is épp a családi pótlék különbözet utólagos kifizetésének elindításában munkálkodunk, de sajnos addig nem tudjuk megkezdeni, amíg a magyar hatóságoktól nem kapjuk meg a hivatalos határozatot, hogy Magyarországon már nem kapjuk. Ezen pedig már jó ideje ülnek.
A hölgy az itteni Famielienkassenél rázta a fejét és közölte, hogy ezt személyesen nem tudjuk elintézni, mindenképpen írásban kell jelezni a kérést és alaposan meg kell indkolonunk, hogy miért is kérjük arra az időre, amikor a gyerekek kint sem voltak - mondta felháborodva.
Mindenesetre a könyvelőnk utánanézett, és mondta, hogy minden szívfájdalom nélkül igényelhetjük , mert jár. Szóval akkor előre.
Ha sikerült továbbjutnunk, akkor jelzek, hogy alakult.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29503 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Gergoo írta:

AiRLAC írta: Nem jó így hogy három-négyfelé van a családi pótlék információ szabdalva :(

Jó ez így. ;) Van aki Kindergeld-re keres, van akit csak a különbözet érdekel, van aki a nyomtatványt képtelen kitölteni stb...


Szerintem is jó, hogy lett egy ilyen, hogy "Családi p. Különbözet" topic.
Olyan kérdésem lenne ezzel kapcsolatban Tőletek, hogy volt-e olyan közületek már, aki az első év után kapott egy olyan papírt, aminek az a címe, hogy "Fragebogen zur Prüfung des Anspruchs auf Kindergeld".
Azt olvastam, hogy 4 évig ellenőrzi a Familienkasse, hogy történt-e változás a családtámogatási ellátások terén. Ha rosszul tudom, akkor pontosítsatok, légyszi'.
Amúgy, érthető, hogy kontrollálja! De ha változás van, azt úgyis le kell jelenteni a Veränderungos nyomtatványon.
És arra is kíváncsi lennék, hogy ha határidőre nem küldi vissza az igénylő :whew: , milyen szankciók várhatóak?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29504 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

flox írta: Sziasztok,
most mi is épp a családi pótlék különbözet utólagos kifizetésének elindításában munkálkodunk, de sajnos addig nem tudjuk megkezdeni, amíg a magyar hatóságoktól nem kapjuk meg a hivatalos határozatot, hogy Magyarországon már nem kapjuk. Ezen pedig már jó ideje ülnek.
A hölgy az itteni Famielienkassenél rázta a fejét és közölte, hogy ezt személyesen nem tudjuk elintézni, mindenképpen írásban kell jelezni a kérést és alaposan meg kell indkolonunk, hogy miért is kérjük arra az időre, amikor a gyerekek kint sem voltak - mondta felháborodva.
Mindenesetre a könyvelőnk utánanézett, és mondta, hogy minden szívfájdalom nélkül igényelhetjük , mert jár. Szóval akkor előre.
Ha sikerült továbbjutnunk, akkor jelzek, hogy alakult.


Én nem akarlak elkeseríteni, de ha a gyerekek nem éltek még kinn, akkor a KÜLÖNBÖZET jár utánuk, a mo.-i csp-t NEM kell lemondani!
Amennyiben a gyerekek No.-ban élnek, akkortól kell fel/lemondani a mo.-i csp.-t és a no.-i teljes összegű Kindergeldre vagytok jogosultak!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29506 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

bubumaci19980219 írta: Sziasztok!
Én Hamburgban dolgozom! Február 19-én adtam be a MÁK-ba az E411-es nyomtatványt! Már nem kaptam meg a márciusi családi pótlékot. Állítólag a teljes családi Hamburgból jár majd. Jelenleg csak én magam vagyok kinn a gyerek Budapesten tanul(15 éves). Az Önkormányzat még nem töltötte ki az E401-es nyomtatványt. Miután a német munkáltatóm hajlandó lesz kitölteni a rá vonatkozó papírokat, úgy le tudom adni a hamburgi illetékes intézménynek. Nem tudom milyen hosszú folyamat lesz, mert olvasok itt minden félét a fórumon! A MÁK-nál a nemzetközi családi pótlékos hölgy azt mondta, valószínű szerencsésebb leszek a többi magyar kinti munkavállalótól, mert Hamburgban nincs sok magyar és ezért nem fognak sokat ülni rajta! :P Tartományonként változó, hogy miket kérnek a külföldiektől. Ha van valaki , aki szintén Hamburgban dolgozik és segítséget kér a családi pótlék intézésében forduljon hozzám bizalommal, szívesen segítek! ;)
Kitartás mindenkinek, ne adjátok fel, ha akadályba ütköztök!


Szia,
annyit azért tegyél ehhez a hozzászólásodhoz, hogy itthon ki igényli/igényelte a gyerek után a csp.t?
Ha márciusban nem kaptad meg Mo.-ról a csp.-t, még később megkaphatod...
A gyermek állandó lakóhelye melyik ország?

És kíváncsi leszek a fejleményekre!! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!