Családi pótlék különbözet

Több
11 éve 2 hónapja #28462 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Szia Su!
Köszönöm kedves szavaidat! :cheer: Ha a gyerkőcöt bemutattam, akkor már igényelhetem a teljes kindergeldet, függetlenül attól, hogy ezt a tanévet már Magyarországon fejezi be. :clap: Viszont ezt áprilisban kezdhetem, mert annál előbb nem tud jönni, akkor lesz tavaszi szünet. Szerencsére nem ettől az összegtől függ a család anyagi helyzete, így nyugalommal kivárjuk míg a dolgok szépen elrendeződnek! :lol:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mandula

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28634 Írta: Krisza
Krisza válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Szia CSibike.

Azt szeretném megtudni, hogy az E401 és 411 nyomtatványt a FKasse küldte meg Neked? HA igen, azok is magyar nyelvűt adnak? A 401-et azt a magyar lakcím szerinti PolgHivba kell vinni, a 411-et meg mindenképp a pesti címre, a NKO-hoz? Ez a németek által már le volt pecsételve, mikor Neked megküldték - amennyiben ők küldték?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28636 Írta: csibike
csibike válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Szia Krisza!
Igen, mind a két nyomtatványt a FKasse küldte meg a hiánypótló levelükkel együtt. Magyar nyelvűek voltak, főbb adatainkat (név, igazolt időszak) kitöltötték, a 411 -st lepecsételték. A 401-est a saját polg. hiv.-ba vittük. Én pest megyei vagyok ezért tartozunk a váci úti MÁK-hoz. Gondolom ez megyénként változó lehet, érdemes rászánni azt a 20 perc telefonálást (nekünk 20 perc alatt nem sikerült telefonos kapcsolatot létesíteni az ügyintézővel :confused: ) elindulás előtt.
Ha van még kérdés megpróbálok válaszolni: Csibike
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Krisza, rékbar

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28648 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok...
mi Szolnok megyeiek vagyunk de nekünk is a Váci útra kellett bemenni. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28718 Írta: Eszty76
Eszty76 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok! Új vagyok az oldalon és lenne néhány kérdésem hátha valaki jártasabb és tud segíteni.
Másfél éve dolgozom Németországba ápolóként teljes itteni adózással egyéb. Két kiskorú gyermekem van akik jelenleg még Magyarországon vannak édesapjukkal. A célunk mindenképp a teljes kiköltözés.
A kérdésem, hogyan tudom megigényelni a családi pótlék különbözetet, hova kell beadni és melyik nyomtatványon? Illetve halottam un különélési támogatásról is. Azt hol kell igényelni vagy ki fizeti azt? A munkaadó, vagy egyéb szerv?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Szép napot mindenkinek!! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29041 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Eszty76 írta: A kérdésem, hogyan tudom megigényelni a családi pótlék különbözetet, hova kell beadni és melyik nyomtatványon? Illetve halottam un különélési támogatásról is. Azt hol kell igényelni vagy ki fizeti azt? A munkaadó, vagy egyéb szerv?

Böngéssz itt egy kicsit! 1000x leírtuk! Ezt azonban,
mint a kérvényezést is magadnak kell megtenni!

:whew:

Ui: ha mindenki kiköltözik akkor itt kaptok "Kendergeld"-et, igy nem
kell túlkomplikálni! Otthon lemondjátok itt meg megigényelitek!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Eszty76

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!