Családi pótlék különbözet

Több
11 éve 1 hónapja #29083 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Szia Eszty76!
Nos nem tudom melyik tartományban élsz. Mi Rheinland-Pfalzban és itt nem lehet leadni addig a családi pótlék igénylést amíg a gyerek be nem jelentkezett a városházán. :blink: Ott pedig csak személyes bejelentkezést fogadnak el tehát.... mi csak áprilistól tudjuk elindítani a folyamatot :dry: addig összeszedem a hozzávaló dokumentumokat
- munkáltatói igazolás ( németül)
- iskolalátogatási (németül)
- E411-es nyomtatvány
- Kindergeld ausland nyomtatvány
- és majd a lakcímbejelentő
Menj be a hozzátok tartozó Familienkasséhoz, ott bizonyosan teljes körű felvilágosítást kapsz, mi itt csak a saját tapasztalatainkat tudjuk leírni, ami nálad bizonyos dolgokban eltérhet, több vagy kevesebb nyomtatványt, igazolást kérhetnek.
Sok sikert: Hédi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • atina1
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29331 Írta: atina1
atina1 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!

Valaki közületek megkapta a németországi családi pótlék különbözetet úgy,hogy az apuka kint dolgozik, én itthon vagyok a gyerekekkel jelenleg gyeden? A MÁK-nál azt mondták,hogy elvileg nem kaphatok, mert a gyedet is beleszámítják, de azért igényeljük meg, egy próbát megér.

Kíváncsi vagyok,hogy valaki járt-e úgy,hogy nem vették figyelembe a gyedet.

Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29332 Írta: Encsii
Encsii válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Erre én is kíváncsi vagyok,gyeden vagyok,most töltögetem a papírokat,nem tudom miért adják össze elvileg két külön dolog...nem örülök....akkor lehet csak gyes mellett fog járni:(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29333 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Szia atina1!

Én megkaptam a különbözetet és a gyed-et tényleg beszámolják. Nálunk 3 kicsi van, ezért a német Kindergeld több, mint a magyar csp+gyed, így van + különbség. Ha a magyar a több, akkor nem jár semmi.:(
A következő felhasználók mondtak köszönetet: atina1

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29336 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Encsii írta: Erre én is kíváncsi vagyok,gyeden vagyok,most töltögetem a papírokat,nem tudom miért adják össze elvileg két külön dolog...nem örülök....akkor lehet csak gyes mellett fog járni:(


De, összeadják mert mindkettő a családtámogatás körébe tartozik, itt leírtuk miért:
iranynemetorszag.com/forum/csalad/2114-c...agban.html?start=756

Mellesleg érdemes azt a topikot elolvasni, mert kb. mindenre megvan benne a válasz. Nem jó így hogy három-négyfelé van a családi pótlék információ szabdalva :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29337 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

AiRLAC írta: Nem jó így hogy három-négyfelé van a családi pótlék információ szabdalva :(

Jó ez így. ;) Van aki Kindergeld-re keres, van akit csak a különbözet érdekel, van aki a nyomtatványt képtelen kitölteni stb...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!