Családi pótlék különbözet

  • flox
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29588 Írta: flox
flox válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

A magyar csp-t akkor mondtuk le, amikor a gyerekeknek már volt bejelentett német lakcíme, és itt már kaptuk a Kindergeldet. A különbözetet arra az időszakra kérnénk, amikor én - áprilistól júniusig - már kint dolgoztam, de a gyerekek még otthon voltak az apjukkal.
Elvileg erre az időszkara jár, utánanézettem hozzáértő és német szakemberrel, de a Famielienkasse szerint nem igényelhetem. Illetve - röhej - személyesen nem igényelhetem, csak írásban. Mindegy, megteszem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29600 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Heditta beküldte:
KI KELL HOZNI A KÖLKÖT!! :
Nem kell, de ez így fair! Csak akkor "kell" ha "Kindergeld" is kell!

Oké, kóstolgatsz! Az a helyzet, hogy te kiemeltél egy részletet és ez így már nem fedi a valóságot! ITT ahol én élek, itt KI KELL hozni a gyereket!!!De van itt olyan igénylő is, akinek ott NEM KELLETT kivinni a gyereket és mégis kapja a KG-et. Én csak leírtam 2 esetet..... még véletlenül sem nehezményeztem, pláne nem firtattam az okát, tudomásul veszem, hogy itt ez a szokás és én ehhez fogom tartani maga ha odajutok, h intézem.

Én még továbbra is borzasztónak tartom, hogy valaki olyan anyagi körülmények közé jön ki, hogy erre mindenképpen szüksége van és gondot okoz a hivatalok lassú adatfeldolgozása! Mert akkor ugyebár mi változott olyan drasztikusan anyagilag?

Ez valóban borzasztó, ha valaki ettől az összegtől függ. Milyen mázli, hogy ez nem a te problémád, így meg tudod tenni, h megrántod a vállad és nem foglalkozol vele! Amúgy mindenkinek más az igénye, így ezt nem mérheted magadhoz, ami neked borzasztó, az másnak lehet a mennyország! Nem tudod ki honnan jön, milyen változás neki a pozitív, milyen a negatív.... minden csak nézőpont kérdése! Engem más aggasztó vagy éppen pompás anyagi helyzete veled ellentétben baromian hidegen hagy! :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29610 Írta: Encsii
Encsii válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Szija
Bocsi hogy csak most válaszolok. Mi a debreceni MÁK-nál voltunk de ott azt mondták hogy Bp az illetékes csak.NA mail-ban kaptam egy több oldalas nyomtatványt amit töltsek ki,melóhelytől kérjek kereset igazolást a gyedről,majd neki küldjem el, a debreceni MÁK azt mondta Bp-re küldjem az E411 és E401-et is,nah passz most akkor mi van,túlbonyolítanak mindent.
A másik hogy ahogy számolom a gyedet meg a családit akkor nem fogok kapni semmit,de már beadom,de mi van ha betölti a gyerek a 2 évet és csak gyest kapok,akkor elvileg beadom és jár és mivel visszamenőleg lehet igényelni akkor megkapom? Vagy akkor is utánna néznek az elmult 2 évnek is?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • atina1
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29777 Írta: atina1
atina1 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Szia Encsii!

Most mi úgy döntöttünk, hogy nem adjuk be a csp különbözetre a nyomtatványt, mert ha figyelembe veszik a gyedet úgysem kapunk semmit, a MÁK-nál pedig 3 hónap az átfutási idő, addigra pedig szeretnénk mi is kimenni, akkor pedig kezdhetek mindent elölről. Mondjuk a MÁK-nál azt mondták egy próbát megér. Nekem azt mondták, hogy a gyedről ők kérik be az adatokat (Bp-i MÁK). A nyomtatványokat biztos,hogy Bp-re kell küldeni, mert amikor személyesen voltam bent, ott azt mondta a hölgy, hogy minden hozzájuk fut be. Szóval töltsd ki a rátok vonatkozó részt ( a külföldi munkahely adatai és pecsétje is kell és azt a részt is feltétlenül ki kell tölteni, amelyik a kinti illetékes hivatal címét tartalmazza (így tudják,hogy hova kell tovább küldeni)).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29785 Írta: Encsii
Encsii válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Mivel mi csak jövőre tervezzük ha összejön így ha már fizettem érte beadjuk,a német részhez nekünk segítség kellett.Még a párom előző évi adóigazolására várunk:s...Mák amit adott papírt azt kitöltve gyedről a kereseti igazolás mellékelve ha ezt előre beadjuk elviekben sokkal gyorsabb az ügyintézés,gyakorlatilag passz:S...csak haladnánk már vele... :blink:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29809 Írta: Zoli83
Zoli83 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Szia! Az anyakönyvi kivonatot le kell fordítani vagy elfogadják a 3 nyelvűt is? Elég a lakcimigazolás is ? Kértek hozzá ado számot?
Előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!