Családdal indulni

Több
12 éve 3 hete #17322 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia ZSEBI!
Az én férjem kedden kezd kinn.
Mi a hivatalban kikértük a NEMZETKÖZI születési anyakönyvi kivonatokat (a kislányom 2006-ban született Ő már születésekór nemzetközit kapott "rózsaszín")
Mindenki csak abban a városban tudja kikérni ahol születtet és 2000Ft-ba kerül.
A NEMZETKÖZI házassági anyakönyvi kivonatott is csak ott tudod igényelni ahol a házzasság történt, szintén 2000Ft.
A fórdítást nem tudom, mert mi itthon nem éltünk a lehetőséggel, mert horribilis összeg és lehet, hogy kinn el sem fogadják, majd kinn amire szükség lesz még azt ott pótoljuk.
Valaki már beírta ide a fórumra, hogy kinn hol érdemes fordíttatni, ha gondolod olvass vissza.
Sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17335 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia Zsebi,
az EU-s Anyakönyvi kivonatokat elfogadják,nem kell még fordíttatni. Amúgy is három nyelven van.
Ha pedig külföldi munkavállalás az indok, ingyenes. Illetve röhejes,de attól függ,hol kéred.
A mi esetünk: Zalaegerszeg ingyenes, Siófok 2000. Ez van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17337 Írta: BMisi
BMisi válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat !
A nyelvtudásom tényleg elég kevés október óta jártam német nyelvtanfolyamra aminek most lett vége.Így,hogy nem használom ( ismételgetem ahogy van időm) nem sokat ér szerintem .
Ismét be kellene iratkozni egy következő nyelvtanfolyamra ,jelenleg nincs munkahelyem, akkor ismét telik az idő.A tervem az lett volna ha a közeljövőben ki tudtunk volna menni megnézni a kinti lehetőségeket,szeptemberig maradtunk volna,ha semmi nem jött volna össze, ha nem sikerült volna beilleszkednünk akkor visszajövünk az óvoda kezdésre.Itthon ha még várunk akkor az óvodából is ki kellene venni év közben a gyerekeket.Tartalékunk lenne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17375 Írta: ZSEBI
ZSEBI válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Sziasztok!
Köszi mindenkinek a gyors választ. A lányom 2010-ben született, neki már a rózsaszín anyakönyvi kivonata van. Akkor csak a házassági és és a fiam születési anyakönyvi kivonatát kell megkérnem. Még 2000 Ft-onként is olcsóbb, mint közjegyzővel hitelesíteni és fordíttatni. Még egyszer köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17381 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Családdal indulni

BMisi írta: A nyelvtudásom tényleg elég kevés október óta jártam német nyelvtanfolyamra aminek most lett vége.Így,hogy nem használom ( ismételgetem ahogy van időm) nem sokat ér szerintem .
Ismét be kellene iratkozni egy következő nyelvtanfolyamra ,jelenleg nincs munkahelyem, akkor ismét telik az idő.


Szerintem, ha nincs melóhelyed akkor rengeteg időd van...nézz szét a német nyelvtanulás topic-ban.
Ott találsz rengeteg tanácsot. A kényszer szabadidődet meg használd ki. A magyar idegennyelv tanítás szerintem egy óriási katasztrófa. Az egész arra van beállítva, hogy a diplomára áhítozó ifjúság a nyelvvizsga helyeken az ásítozós vizsgáztatókat jól elkábítsa.
Aztán az első adott alkalommal meg amikor kell nem tudnak megmukkanni sem egy felsőfokú nyelvvizsgával :angry:
De félre ne érts, azért egy tanfolyam az tanfolyam...rákényszerít a tanulásra. ;)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17423 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Kedves BMisi! Minden az agyban dől el. Akarsz-e megtanulni németül, vag nem. Ha igen, akkor rengeteg lehetőség van, pláne ha valaki nem dolgozik éppen. Nem sajnáltatni kell magunkat, hanem nekiállni. Találd meg azt a módszert amivel a leghatékonyabban tudod elsajátítani a nyelvet. A választék hatalmas: könyvek, cd, net, egyéni vagy csoportos oktatás...
De tudjad, hogy mit is akarsz, mi is a célod! Ha nem beszélsz németül, akkor nem tudsz kinn dolgozni, és sajnálhatod magad itthon, nem fog változni semmi.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zoli35

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!