Családdal indulni

Több
12 éve 3 hónapja #11764 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Jeanner írta: Sziasztok!

Én még Magyarországról írok, lenne pár kérdésem, amit sehol nem találtam meg, gondolom, ti, akik már kint éltek, jobban képben vagytok...

Párom kapott munkát Aalenben, március 1-vel kezd. Előre megy, mi majd megyünk utána, ha már lehet, a kisfiunk most 2 hónapos, a bizonytalanra nem nagyon akarom kivinni. De nagyon érdekelne, hogy a férjemnek ugye minden papírt elintéznek, ő azzal kimehet, dolgozhat, élhet, de mi van velünk? Mint a felesége és a gyereke mi is mehetünk vele, vagy nekünk kell még igényelni valamilyen papírokat? Vagy ez hogy működik?

Albérletet hogy lehetne itthonról intézni? A párom mondta, hogy kimegy hamarabb körülnézni, de pár nap szerintem erre nem elég. Van valakinek tapasztalat, ötlete, stb?

Az is nagyon érdekelne, hogy hogyan is működik pl. az egészségügy. A kisfiamnak ugye itthon van gyerekorvosa. Gondolom kint is keresni kell, gyanítom, ez fizetős. De mennyi az annyi? Vagy havonta kell ott is TB-t fizetni, mint itthon, ha nincs munkám? Vagy ez hogy megy? Kicsiknek ingyenes az ellátás? Az oltásokat ott is beadják (15 hós, 18hós kötelező oltás), vagy azért haza kell jönni?

Köszi előre is!!!!! :)


Szia Jeanner,

pár dologra tudom a választ, azt megírom, hogy megnyugodj, de javaslom a kereső használatát ( pl. oltás, albérlet, ellátás szavakra, illetve a fórumok nevei is sokat mondóak, javaslom olvass végig mindent) :)

Nos, ha a férjed német céggel szerződve dolgozik kint, akkor Te és a gyermeked jogosultak vagytok az Ő általa fizetett biztosítás alapján ellátást kapni. Kint máshogy működik az orvosi része a dolognak, mint itthon, erről bővebben olvashatsz a fórumon. A kisgyermeknek beadandó oltásokat nem tudom, az én fiam 13 éves, nálam már ez nem aktuális. Megjegyzem, én még itthon vagyok, tehát ezt a részét nem tudom.

Neked, mint a felesége semmilyen papírra nincs szükséged ahhoz, hogy a férjedhez kimenj. EU ország vagyunk, szabadon utazhatsz, és szabadon döntheted el, hogy hol élsz.

Az albérletre sok fórumban volt választ, kérlek azt olvasd el. Általánosságban elmondható, hogy nagyobb városokban drágább, kisebb városokban olcsóbb az albérlet. Szerintem neten nem tudod ezt intézni, gondold csak végig, Te kiadnád valakinek a sajátodat, ha csak a neten tartanád vele a kapcsolatot? A német bérbeadók is szeretik megismerni azt, akinek kiadják a tulajdonukat. Ehhez viszont tudni kell a nyelvet, és pár hónap kaucióra is szükségetek lesz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11789 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szilvi írta: Az albérletre sok fórumban volt választ, kérlek azt olvasd el. Általánosságban elmondható, hogy nagyobb városokban drágább, kisebb városokban olcsóbb az albérlet. Szerintem neten nem tudod ezt intézni, gondold csak végig, Te kiadnád valakinek a sajátodat, ha csak a neten tartanád vele a kapcsolatot? A német bérbeadók is szeretik megismerni azt, akinek kiadják a tulajdonukat. Ehhez viszont tudni kell a nyelvet, és pár hónap kaucióra is szükségetek lesz.

Kicsit zavaró (nekem) ezért még egyszer tisztáznám: nem albérlet hanem BÉRLAKÁS és főbérlet!! (Olyasmi mint otthon voltak az állami bérlakások, csak itt nem az állam, hanem magánszemély, vagy cég a tulajdonos!!Azok sem albérletek voltak hanem bérlakások!! ) Az albérletnél van egy főbérlő! Itt egy bérlakásnál van egy tulajdonos és Te leszel a főbérlő! Albérletben lakik egy holland csajóca a lányomék lakásában, Münchenben. Egy szobát bérel, s használhatja a konyhát és a fürdőszobát! Ez az albérlet!!
:whistle:
Ez így korrekt! ;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11797 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Családdal indulni

DCT, Te annyira szőrszálhasogató vagy, hogy aki nálad szőrszálhasogatóbb, az festi magát ;).

Nem azt kérdezte fórumtársunk,hogy mi a különbség a Mo-on és a BRD-ben használatos meghatározások között, sőt még azt sem kérdezte, hogy pontosan melyik melyik, csupán arra volt kíváncsi, hogy albérletet ( és Ő arra gondolt, amire én válaszoltam) neten tud-e intézni.

A kinti albérlet számunkra - még Mo-on élők számára - azt jelenti, hogy nem a sajátomban fogok lakni, hanem bérelek a családom részére valamit. Mi ezt hívjuk albérletnek. ( a Mo-i újsághirdetések is így szólnak. : Albérletet keresek, kínálok.)

E tekintetben tehát tök mindegy, hogy azt - ami nem a sajátom és amiben havi x összegért lakom bérlakásnak ( így hívod Te) , vagy albérletnek (így hívom én ) nevezzük :) De mivel egy megveszekedett szó nem hangzott el arról, hogy valakivel együtt akarna lakni a férjén és a gyermekén kívül, ezért az általam írt "albérlet" szó úgy korrekt, ahogy van. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, astarta, Szugya, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11809 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családdal indulni

A vitának vége. Albérlet és kész! :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • sofiaexpress
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #11939 Írta: sofiaexpress
sofiaexpress válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Sziasztok!
A párom már kint dolgozik Nürnbergbe, és szeretnénk utánamenni két kisgyerekemmel. A fim hat éves, de itthon még maradna egy évet oviban a lányom most középső csoportos. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lenne velünk Nürnbergben, hogyan sajátítják el a nyelvet. Egyáltalán milyen az óvoda kint, ha egyáltalán van. Úgy hallottuk, hogy nem is nagyon oviznak kint és ha szeretnénk is oviba íratni őket egy évvel előbb kell beíratni őket, ami már lehetetlen lenne nekünk.
Ha valakinek van tapasztalata, vagy gondolata, hogyan indulna el a helyünkben, kérem írja meg nekem!
Köszönöm a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11976 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Családdal indulni

sofiaexpress írta: Sziasztok!
A párom már kint dolgozik Nürnbergbe, és szeretnénk utánamenni két kisgyerekemmel. A fim hat éves, de itthon még maradna egy évet oviban a lányom most középső csoportos. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lenne velünk Nürnbergben, hogyan sajátítják el a nyelvet. Egyáltalán milyen az óvoda kint, ha egyáltalán van. Úgy hallottuk, hogy nem is nagyon oviznak kint és ha szeretnénk is oviba íratni őket egy évvel előbb kell beíratni őket, ami már lehetetlen lenne nekünk.
Ha valakinek van tapasztalata, vagy gondolata, hogyan indulna el a helyünkben, kérem írja meg nekem!
Köszönöm a segítséget!


Kedves Sofiaexpress,
sok fórumban volt már erről szó, kérlek először azokat olvasd végig, és ha vannak még kérdéseid, akkor azokat tedd fel. Minden általad írt dologra kapsz választ.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!