Családdal indulni

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #10047 Írta: kiseri
kiseri válaszolt a következő témában: Családdal indulni

DECOTEXT írta: Ezt kikérem magamnak! Senki nem birált, semmit felül! Azt mondtam, hogy nem vall gondos családtervezésre az 5 gyerek vállalása ilyen anyagi helyzetben! Ez tény, nem birálat! Ök irták, hogy nem tudnak böviteni mert anyagilag éppen, hogy tartani tudják a házat![/b]
Mindenkinek magánügye, hogy mennyi gyereket
vállal, de akkor éljen ennek a következményeivel![/b]

Inkább én kérhetném ki magamnak a te hozzászólásaidat, kedves(?) Decotext... Nem kértem véleményt. Egyetlen kérdést tettem fel a lakásbérlésről, amire kaptam is választ, a többit beszéljétek meg magánlevelezésben a barátaiddal, nem ebbe a fórumba tartozik. Lásd a szabályzatot.

És igen a gyerekvállalás magánügy, vállaljuk a következményeit és a felelősséget is, nem is kértünk soha senkitől semmit. Most is, ha nem vetted volna észre, magunkon próbálunk segíteni.
És vállaljuk azt a rengeteg, pénzben nem kifejezhető örömöt is, ami egy ekkora családdal jár, és amit azok, akik csak euroban gondolkodnak, soha nem is fognak felérni ésszel és soha nem fognak tapasztalni. Mert tudod, vannak dolgok, amik megfizethetetlenek (a többire ott a MasterCard, ahogy a reklám is mondja ;) ) Ahogy végignézek az okos és vidám kis arcokon az asztal körül egy vacsorán; vagy ahogy büszkén potyognak a könnyeim, mikor a köztársasági elnöknek szaval a nagyfiam; vagy mikor a kicsit járni és beszélni tanítják a nagyok; ahogy éjjel hallgatom a békés szuszogásukat és megszaglászom a hajukat; mikor mindennap és mindenfelől, szomszédtól, tanároktól, idős nénitől és ovis pajtástól a dícséretet hallgatom – na ezek azok, amik egy láthatatlan számlán gyűlnek és kamatoznak.
És van, ami fontosabb annál, hogy mennyiért veszed a kenyeret vagy a gagyi virslit, vagy hogy hol élsz éppen és mit fizetsz érte: az a béke és összetartás, ami egy ilyen családban van. Ahol ugyan nem terv szerint alakulnak a gyerekszületések, de garantáltan mindig lesz kivel együtt örülni vagy sírni.
Ehhez nincs mit hozzáfűzni, nyissatok új topicot, ahol reagálhattok rá, vagy ahol szapulhatjátok azokat, akik a nehéz körülmények ellenére nem gyilkolják meg a nem tervezett gyerekeiket. Ez a topic a családos németországi életről, és nem a magyarországiról szól. Pont.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Vatbrigi, rombi, Lizy007, kata59, Trixi0606, Babeszanyu

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #10048 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családdal indulni

kiseri írta: Ehhez nincs mit hozzáfűzni, nyissatok új topicot, ahol reagálhattok rá, vagy ahol szapulhatjátok azokat, akik a nehéz körülmények ellenére nem gyilkolják meg a nem tervezett gyerekeiket. Ez a topic a családos németországi életről, és nem a magyarországiról szól. Pont.

Bocs' Kiseri! Én ezen a szinten már nem vagyok kapható a vitára! Kiforgattad alaposan amit irtem! Senki nem beszélt gyerekgyilkosságról, söt abortuszról sem (ami nem az!) hanem gondos elötervezésröl irtam! Azt sem irta senki, hogy itt minden jó, s otthon meg minden rossz, söt Ti irjátok állandóan milyen katasztrófális az otthoni világ! Te irtad, hogy nem megy 5 gyerek mellett a ház bövitése!
Én részemröl ezt lezártam, s kivánok nektek még további 10 egészséges gyermeket...
DCT

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kiseri, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10049 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családdal indulni

kiseri írta:

DECOTEXT írta: Ezt kikérem magamnak! Senki nem birált, semmit felül! Azt mondtam, hogy nem vall gondos családtervezésre az 5 gyerek vállalása ilyen anyagi helyzetben! Ez tény, nem birálat! Ök irták, hogy nem tudnak böviteni mert anyagilag éppen, hogy tartani tudják a házat![/b]
Mindenkinek magánügye, hogy mennyi gyereket
vállal, de akkor éljen ennek a következményeivel![/b]

Inkább én kérhetném ki magamnak a te hozzászólásaidat, kedves(?) Decotext... Nem kértem véleményt. Egyetlen kérdést tettem fel a lakásbérlésről, amire kaptam is választ, a többit beszéljétek meg magánlevelezésben a barátaiddal, nem ebbe a fórumba tartozik. Lásd a szabályzatot.

És igen a gyerekvállalás magánügy, vállaljuk a következményeit és a felelősséget is, nem is kértünk soha senkitől semmit. Most is, ha nem vetted volna észre, magunkon próbálunk segíteni.
És vállaljuk azt a rengeteg, pénzben nem kifejezhető örömöt is, ami egy ekkora családdal jár, és amit azok, akik csak euroban gondolkodnak, soha nem is fognak felérni ésszel és soha nem fognak tapasztalni. Mert tudod, vannak dolgok, amik megfizethetetlenek (a többire ott a MasterCard, ahogy a reklám is mondja ;) ) Ahogy végignézek az okos és vidám kis arcokon az asztal körül egy vacsorán; vagy ahogy büszkén potyognak a könnyeim, mikor a köztársasági elnöknek szaval a nagyfiam; vagy mikor a kicsit járni és beszélni tanítják a nagyok; ahogy éjjel hallgatom a békés szuszogásukat és megszaglászom a hajukat; mikor mindennap és mindenfelől, szomszédtól, tanároktól, idős nénitől és ovis pajtástól a dícséretet hallgatom – na ezek azok, amik egy láthatatlan számlán gyűlnek és kamatoznak.
És van, ami fontosabb annál, hogy mennyiért veszed a kenyeret vagy a gagyi virslit, vagy hogy hol élsz éppen és mit fizetsz érte: az a béke és összetartás, ami egy ilyen családban van. Ahol ugyan nem terv szerint alakulnak a gyerekszületések, de garantáltan mindig lesz kivel együtt örülni vagy sírni.
Ehhez nincs mit hozzáfűzni, nyissatok új topicot, ahol reagálhattok rá, vagy ahol szapulhatjátok azokat, akik a nehéz körülmények ellenére nem gyilkolják meg a nem tervezett gyerekeiket. Ez a topic a családos németországi életről, és nem a magyarországiról szól. Pont.

kiseri írta: Nem kértem véleményt. Egyetlen kérdést tettem fel a lakásbérlésről, amire kaptam is választ, a többit beszéljétek meg magánlevelezésben a barátaiddal, nem ebbe a fórumba tartozik. Lásd a szabályzatot.

Én nem kérem ki magamnak de álljunk meg egy percre. Ez nem kívánságműsor! Ugyan, sokan azt gondolják (jobb esetben), nem rég valaki írta, hogy "csak építő jellegű hozzászólásokat vár" amikor alapvető hibával, másfél év alatt nem sikerült csak 3 heti tartalékot képeznie építőipari vállalkozóként. Mégis milyen, kizárólag pozitív hozzászólásokat várt? Ismétlem, jobb esetben azt gondolják! Sokan inkább meg vannak győződve róla, hogy az oldalam egy szócső amibe azt ordibálhatnak bele, ott, amit és amikor csak akarnak. Tévedés!
Azt is én fogom eldönteni, hogy melyik hozzászólás melyik topikba való, lehet tévedek alkalmanként, jelezzétek javítom. Mindenesetre a családdal indulni topikba bőven belefér Magyarország is, hiszen onnan indultok, nem? Szóval, itt marad!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10050 Írta: kiseri
kiseri válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Gergoo írta:

kiseri írta:

DECOTEXT írta: Ezt kikérem magamnak! Senki nem birált, semmit felül! Azt mondtam, hogy nem vall gondos családtervezésre az 5 gyerek vállalása ilyen anyagi helyzetben! Ez tény, nem birálat! Ök irták, hogy nem tudnak böviteni mert anyagilag éppen, hogy tartani tudják a házat![/b]
Mindenkinek magánügye, hogy mennyi gyereket
vállal, de akkor éljen ennek a következményeivel![/b]

Inkább én kérhetném ki magamnak a te hozzászólásaidat, kedves(?) Decotext... Nem kértem véleményt. Egyetlen kérdést tettem fel a lakásbérlésről, amire kaptam is választ, a többit beszéljétek meg magánlevelezésben a barátaiddal, nem ebbe a fórumba tartozik. Lásd a szabályzatot.

És igen a gyerekvállalás magánügy, vállaljuk a következményeit és a felelősséget is, nem is kértünk soha senkitől semmit. Most is, ha nem vetted volna észre, magunkon próbálunk segíteni.
És vállaljuk azt a rengeteg, pénzben nem kifejezhető örömöt is, ami egy ekkora családdal jár, és amit azok, akik csak euroban gondolkodnak, soha nem is fognak felérni ésszel és soha nem fognak tapasztalni. Mert tudod, vannak dolgok, amik megfizethetetlenek (a többire ott a MasterCard, ahogy a reklám is mondja ;) ) Ahogy végignézek az okos és vidám kis arcokon az asztal körül egy vacsorán; vagy ahogy büszkén potyognak a könnyeim, mikor a köztársasági elnöknek szaval a nagyfiam; vagy mikor a kicsit járni és beszélni tanítják a nagyok; ahogy éjjel hallgatom a békés szuszogásukat és megszaglászom a hajukat; mikor mindennap és mindenfelől, szomszédtól, tanároktól, idős nénitől és ovis pajtástól a dícséretet hallgatom – na ezek azok, amik egy láthatatlan számlán gyűlnek és kamatoznak.
És van, ami fontosabb annál, hogy mennyiért veszed a kenyeret vagy a gagyi virslit, vagy hogy hol élsz éppen és mit fizetsz érte: az a béke és összetartás, ami egy ilyen családban van. Ahol ugyan nem terv szerint alakulnak a gyerekszületések, de garantáltan mindig lesz kivel együtt örülni vagy sírni.
Ehhez nincs mit hozzáfűzni, nyissatok új topicot, ahol reagálhattok rá, vagy ahol szapulhatjátok azokat, akik a nehéz körülmények ellenére nem gyilkolják meg a nem tervezett gyerekeiket. Ez a topic a családos németországi életről, és nem a magyarországiról szól. Pont.

kiseri írta: Nem kértem véleményt. Egyetlen kérdést tettem fel a lakásbérlésről, amire kaptam is választ, a többit beszéljétek meg magánlevelezésben a barátaiddal, nem ebbe a fórumba tartozik. Lásd a szabályzatot.

Én nem kérem ki magamnak de álljunk meg egy percre. Ez nem kívánságműsor! Ugyan, sokan azt gondolják (jobb esetben), nem rég valaki írta, hogy "csak építő jellegű hozzászólásokat vár" amikor alapvető hibával, másfél év alatt nem sikerült csak 3 heti tartalékot képeznie építőipari vállalkozóként. Mégis milyen, kizárólag pozitív hozzászólásokat várt? Ismétlem, jobb esetben azt gondolják! Sokan inkább meg vannak győződve róla, hogy az oldalam egy szócső amibe azt ordibálhatnak bele, ott, amit és amikor csak akarnak. Tévedés!
Azt is én fogom eldönteni, hogy melyik hozzászólás melyik topikba való, lehet tévedek alkalmanként, jelezzétek javítom. Mindenesetre a családdal indulni topikba bőven belefér Magyarország is, hiszen onnan indultok, nem? Szóval, itt marad!


Nem is kértem a törlését, drága Gergő! :)
És ha ti ordibálhattok a szócsőbe, más miért nem?
Ha a tiéd az oldal, alakítsd úgy a szabályokat, hogy te is követni tudd.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10052 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családdal indulni

kiseri írta: Nem is kértem a törlését, drága Gergő! :)
És ha ti ordibálhattok a szócsőbe, más miért nem?
Ha a tiéd az oldal, alakítsd úgy a szabályokat, hogy te is követni tudd.

Próbálom de nem egyszerű :) mert képtelenek vagytok az adott topik témájánál maradni. :laugh: Ebben élenjár DCT de megfigyeltem, hogy az Ő esetében mindig az a probléma, hogy gyökereinél pedzegeti a dolgokat, így sok esetben nem tudom hová tegyem, jobb ha marad ahol van. Nem célom minden egyes szituációnak külön topikot készíteni, tehát családdal indulni, családdal indulni egy gyerekkel, családdal indulni két gyerekkel,... stb. :)
A szócsövet jobb ha elfelejtjük, hiszen egyetlen hozzászólásod sem lett törölve, sőt amint kifogásoltál egy hozzászólást, azt eltávolítottam, igaz? ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10053 Írta: kata59
kata59 válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Kedves Gergő!

Rendszeresen olvasom az oldaladat ,a fórumokat.
Sok hasznos tanácsot kaphatnak az ide látogatók,köszönet érte mindenkinek hiszen teszik ezt önzetlenül,szabadidejük rovására.

De azért ez senkit nem hatalmaz fel arra,hogy másokat megsértsen emberi méltóságában,anyai érzéseiben!
A gyerekek száma a családban nem az a téma amire cinizmussal kellene reagálni!

Kiseritől én kérek elnézést.

Üdvözlettel:
Kata
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!