Családdal indulni

  • intersziszi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #7721 Írta: intersziszi
intersziszi válaszolt a következő témában: Családdal indulni

szia!
nem könnyü családdal indulni.de nem lehetetlen.mi is megprobáltuk.a férjem magyar ismerössel egy évvel ezelött jött ki berlinbe. majd otthagyta és kint keresett munkát.mi most augusztusban követtük. egyéni vállalkozoként nagyon vigyázni kell mertkönnyen átverhetik az embert. elöször lakás kell. azt csak magánhirdetök utján kapsz de az olcsobb .ha a fiad kint van akár kereshetne is. a mi lakásunk a kaiser hirdetötábláján volt. egyből bejött. kevesebb kauciot kért mint az ingatlanosok és még a két havi dijat is elengedte mert fel kell ujitani a lakást.a gyerekek német iskolába járnak .az egyik 8 a másik 14. mi is féltünk de nem volt porbléma. munka itt is van de nyelvtudás nélkül nehéz. én a postánál dolgoztam ott ismertem meg egy embert. most nála dolgozik . rendes munkaszerződés szabadsággal meg egyébbel. a fizetésről nem tudok mit mondani mert most kezdtek és még nem volt fizetés.sajnos biztositék semmire sincs.mi is nagyot kockáztattunk. elözö munkahelyen szivatás volt. remélem van pár használhato info a levelembe.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #7724 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia Hennymami,

a környéken találtam neked egy ajánlatot. Olcsó lakás nem messze Iffezheimtól. A buszközlekedés megoldott Iffezheimba.
Ingatlankereső
Egyébként itt járok el minden nap a ház előtt, mert nem messze lakom.
Nyugodt környék a Murg partján, csak ajánlani tudom.
Üdv. Maya Rastattból
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hennymami

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #7893 Írta: hennymami
hennymami válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia kedves Maya, köszi, de lecsúsztam róla, ma jutott időm benézni és hiába kattintottam a linkre, nem jött be semmi. De nagyon köszönöm. Már több lakást is megnézett a párom, de mindig valami bibi volt, hol rögtön elutasitották a 3 gyerek miatt, hol a gyerekek miatt 200 euroval több lakásbérleti dijat akartak kérni. Jó lenne mihamarabb kimenni a férjem után, mert nagyon nehéz igy mindenkinek, de azt sem akarjuk, hogy elkapkodjuk és 2-3 hónap mulva meg megint másik lakást keressünk.
Köszönöm mégegyszer, szép napot!
hennymami

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 6 hónapja #7901 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia Hennymami,

Még a szombati újságot sem kell hozzá megvenni, ahol a magánszemélyek hirdetései találhatók(Rastatt és környéke).
Mert online már ezt is megtehetjük:

www.badisches-tagblatt.de/html/anzeigen_...wohnungen/index.html
A lakásokat itt csak kaucióval és az első havi "Kaltmiete"-ével(egyéb mellékköltség nélkül hirdetik)hirdetik.

(Eine Provision (von lateinisch providere ‚vorsorgen‘, ‚sorgen für‘) ist das Entgelt für eine verkäuferische oder vermittlerische Tätigkeit und wird überwiegend vom Kunden z. B. über eine Versicherungsgesellschaft an den Vermittler (meistens Handelsvertreter oder Handelsmakler) gezahlt. Synonym wird der Begriff der Courtage, Kurtage oder des Packing verwendet.)

Jó keresgetést!
Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8258 Írta: pkata
pkata válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Sziasztok! :)
Mi is még idén készülünk ki Németországba. Ismerősökön keresztül több lehetőség van, de még egy sem biztos. :dry:
Nálunk fordított valamilyen szinten a helyzet. A párom ugyan volt már kint, de a nyelvet én jobban beszélem. Valamivel viszont hátrányosabb helyzetben vagyok, mert elváltam és van egy 4 éves kislányom. Mi mindenképpen együtt akarunk kimenni. Szerencsére lesz miből kimenni és az albérletet kifizetni. Kérdésem, hogy mi az amit már most kezdjek el intézni, hogy megkönnyítsük a helyzetünket. Olvastam a fórumot, lehet értetlen vagyok :laugh: de nem szeretném később fogni a fejem, hogy ezt sem intéztem el. Hallottam olyat, hogy nem elég ha személyid van ( meg a gyereknek is) Kell az útlevél is a munka miatt. Igaz ez?
Segítségeteket és válaszotokat előre is köszönöm.
Kata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8271 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia Pkata!
először is, sok sikert és kitartást nektek! Remélem, hogy hamarosan már te is innen, Németországból fogsz írni, és tanácsokat adni az újonnan érkezőknek:)
Ami az útlevél kérdést illeti: nem feltétlen kell útlevél! És ez ezer százalékig biztos. Ha csak EU-n belül utaztok, akkor mindenhol elég a személyi és a lakcímkártya. Tőlem még a kutya nem kért útlevelet, lakásszerződéshez is csak a személyimet és a lakcímkártyámat másolták le.
Viszont azért hasznos ha van útlevél, ha esetleg úgy alakul, hogy utaznátok az EU-n kívül. Vagy tegyük fel, ellopják/eltűnik/elhagyod a személyidet. Akkor legalább van egy másik okmányod amivel igazolod magad, vagy hazautazhatsz új iratokat csináltatni. Nem hátrány....
Egyedülálló anyaként a kislányoddal több juttatás és kedvezmény is megillet(het). Mivel nincs gyermekem, részleteket nem tudok mondani, én is csak annyit tudok amit az itt élő egyedülálló anyukáktól hallottam.
Hát az albérlet, az kemény dió, én sem hittem el, amit mások írtak, hogy mennyire nehéz először lakást találni itt, ha külföldi vagy és még sose béreltél. Hát most már 6 hét után átlátom, és csak megerősíteni tudom amit az előttem szólók már elmondtak: KÜLFÖLDIKÉNT ISZONYATOSAN NEHÉZ - VOLTAK PILLANATOK AMIKOR AZT HITTEM, HOGY LEHETETLEN - LAKÁST BÉRELNI. És ez nem pénzkérdés, lobogtathatod a több ezer eurós bankszámládat, az se hatja meg őket, ha felajánlod, hogy fél évre előre kifizeted a lakbért. Egy ismerősöm már ezt is megpróbálta, hatástalanul. Végül ők is egy ismerős lakását tudták átvenni, amikor az kiköltözött. Mindenképp azt gondolom, hogy a lakásbérléshez valamilyen segítségre szorul az, aki először próbálkozik. Nekem is itteniek segítettek, különben még mindig a neten lévő lakáshirdetéseket bújnám, eredménytelenül. Ha érdekelnek a részeltek és a miértek, szívesen megosztom, ha pedig már megoldódott a lakáskérdés, akkor meg nagyon szerencsés vagy :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!