Családdal indulni

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9897 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családdal indulni

kiseri írta: Sziasztok!Olvasgatlak benneteket, nagyon sok hasznos infot találtam, igazán kedves kis társaság vagytok! :) Mi még nagyon elméleti síkon mozgunk, férjemnek ajánlottak állást odakint, de nem akarunk fejestugrani, előbb informálódunk... pl. a lakásokkal kapcsolatban volna aggályom: neten néztem hirdetéseket, nagyon kecsegtetőek, ám attól félek, nem szívesen adnák ki nekünk, ugyanis öt gyerekkel mennénk(1,5 évestől 13 évesig)... Ijesztően hangzik, tudom, mert persze, hogy rögtön a legrosszabbra gondolnának... pedig ezek a kölkök igazán rendesek, kitűnő tanulók és valódi könyvmolyok, nem ugrabugrálnak meg hangoskodnak, de ezt a főbérlő úgyse hinné el... igaz?
Mit gondoltok vagy van-e hasonló tapasztalatotok? Rastattba mennénk.

Kedves Erika! (?)
A dolog nem azon fog elbukni, hogy 5 gyerköc van, hanem azon,
hogy akkor lakás kell, amit nem nagyon fogtok tudni megfizetni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9903 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia Kiseri!

Ha szép, hivatalos kereseti igazolásotok van, természetesen német munkaadótól, természetesen túl a próbaidőn, baj nem lehet. Mert be kell bizonyítani, hogy fizetni tudjátok. Illetve azt már korábban fogják tőletek kérni, hogy miből éltek, s azt hitelt érdemlő módon bizonyítani szükséges.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9927 Írta: kiseri
kiseri válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Köszönöm a válaszokat!:)
Én is abban bízom, h a környéken találnánk valamit, nagyon közel is vannak.
Maya, előre is köszi!! biztos lesz kérdésem még ezer, alaposan szeretnénk felkészülni:)
Decotext (bocsánat, nem tudom a keresztneved :unsure: ), arra gondolsz, hogy nagy lakás kellene? ha tudnád, mekkorában lakunk most ! :laugh: És természetesen tisztában vagyunk az árakkal... röhejes, de odakint nagyobb helyen lakhatunk majd, mint itt:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9931 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családdal indulni

kiseri írta: ... röhejes, de odakint nagyobb helyen lakhatunk majd, mint itt:)


Ebben mi a vidám dolog? Ma Mo.-on a legnagyobb része az ingatlanoknak magánkézben van s a tulaj lakja a sajátját.! Itt a legnagyobb részét bérbe adják! Ezért nagy a választék. Természetesen területtől függő az ár is, de hát ez otthon sincs másképpen. A Rózsadombon (BP) százezreket fizetsz bérként, havonta, Borsodban, falun utánad dobálják a bérleményeket, csak legyen bérlő....

Szerintem ha 5 gyerekkel kényelmesen akartok lakni, minimum 100-120
négyzetméter kell, de ha nem is ilyen nagy, 4-5 szoba biztosan jó lenne!
Ilyenek vannak falun bőven. Sőt, én ajánlanám, hogy falusi házakat keressetek
ezek nem drágák, ha nem nagy településen vannak.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9934 Írta: kiseri
kiseri válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Hát pont ez a röhejes! :) itt saját kertes házunk van, amit kinőttünk, de bérből és fizetésből nem tudod még a terveket és az engedélyeket se megfizetni a bővítéshez! Ott nem lesz ugyan a sajátunk, de kényelmesebben elférünk majd...
Maya, próbáltam privát válaszolni, de nem megy. Nem tudom, hogy szabad-e cégnevet írnom... már egyszer kaptam a fejemre :) autóüléseket gyártanak...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9935 Írta: kiseri
kiseri válaszolt a következő témában: Családdal indulni

És igen, mi is a környező kistelepüléseken nézelődünk, 90 nm körül elég volna. Később még költözhetünk nagyobba :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!