Családdal indulni

Több
12 éve 6 hónapja #7589 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Kedves molnarandrea

Én a kiutazás mellett vagyok,de ne IGY. Elősszőr a nyelvet tanuljátok, ha olvastad a forumokat, ez az első ! Aztán hirdetésre fizetni szerintem ez nem valos, de itteni forumokon olvass utánna milyen papirt intéznének el 690 euroért :sick: ? vicc szerintem.
Ha eldőntőttétek, hogy léptek és itt akartok németországban dolgozni, előszőr egyikőtők jőjjőn ki és alapozza meg a kőzős kinti jővőtőket.
Itt az álláshirdetésekben biztos találtok, munkát és nem vesznek le pénzel benn eteket ;)
De ez az én véleményem, sokan fognak adni tanácsot itt , de ne fizessetek semmit előre mert az nem valos hirdetés :sick:
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • mira
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #7590 Írta: mira
mira válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia Andi,
Tényleg nem egyszerű a helyzetetek :( Én azt mondom, hogy próbáljátok meg a németországi dolgot, itthon vége van mindennek :( Nekem a párom most már két éve kint van az építőiparban, jövőre mi is megyünk utána a 3 gyerekkel. Ennyi volt, itthon nincs jövőjük a gyerekeknek, itt soha nem lessz már jobb csak rosszabb. Úgy, hogy Irány Németország :) ha egy mód van rá :) Nagyon sok sikert és kitartást mindehhez :)
Üdv:mira

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #7610 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Andi,
a papírokért NEM KELL fizetni. Az én párom is próbálkozott ilyen hirdetésekkel, egyik sem sikerült. Legtöbb esetben még munka sem volt, vagy nem fizették aztén ki....Nem sorolnám.Erre biztosan nem költeném az utolsó forintjaimat.
Nem dönthetek helyetted, de igyekszem leírni a tapasztalataimat:
A gyerekek nagyon könnyen és gyorsan illeszkednek be, az ő nyelvtanulásukkal semmi gond. A tiéddel sincs,van itt segítség és támogatás arra is, de! amíg nem beszéltek,csak olyan helyen tudtok érvényesülni,ahol van magyar segítség.
Ja és közben valakinek pénzt is kell keresni.
Mi két év után követtük a páromat....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #7616 Írta: nagyberci
nagyberci válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia Andrea.

Meg csak ne is gondolkodj azon hogy valakinek 690 eurot adj szemelyenkent, azert hogy munkat keressen nektek. Az mar kettotok szamara 1380euro, ennyi penzzel ti is neki tudtok vagni, persze ha van Nemetorszagba egy magyar ismerosotok aki segiteni is hajlando. Ha pedig nincs ferjed maris jelentkezhet gumiszereloi allasra. Szerintem kezdetnek ez is megteszi. Sok sikert!

Azert vagyunk a vilagon, hogy valahol otthon legyunk benne!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #7673 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családdal indulni

molnarandrea írta: .....Találtunk egy hirdetést és fel is hívtuk.Ők azt ígérik, hogy Baden-Württenbergben keresnek nekünk munkát, és szállást, elintéznek minden papírmunkát 690 euró/fő fejében.Nekünk ennyi pénzünk nincs,ha csak nem veszünk fel valami kölcsönt.Vagy felteszünk mindent egy lapra és akkor nincs visszaút,vagy ezt a telet túléljük valahogy,aztán pedig várunk a csodára.Lehet,hogy hosszan írtam le a problémámat,de kérlek adjatok tanácsot! Előre is köszönöm!


Kedves Andrea!
Én megadom a számlaszámomat és arra küldj 300 eurót! Ez neked ugyan úgy elveszett pénz, lesz mint a 690 euró, de ez kevesebb mint a fele....
Ne haragudj a kérdésért, de miért nem fordulsz a fiadhoz aki már Berlinben van! Biztosan ingyen is segít kijönni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #7676 Írta: molnarandrea
molnarandrea válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Sziasztok!
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a tanácsot.A fiam még nem tud nekünk segíteni mert ők is ismerősök által kerültek ki.Mindent ők intéztek nekik,ott is laknak náluk.Az lesz a legjobb, hogyha várunk míg a fiam és a barátnője egyenesbe jönnek.Addig itthon próbálok elhelyezkedni. Ez sajnos nagyon nehéz,olyan munkahelyet találni,ahol fizetést adnak, nem alamizsnát.Addig tanuljuk a nyelvet itthon, ahogy tudjuk, mert ugye tanfolyamra nem telik. Még egyszer köszönöm nektek, hogy segítettetek a döntésben!

Andi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!