Családdal indulni

Több
12 éve 7 hónapja #6202 Írta: ida
ida válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia Maya!
Nem tudom nekem írtad-e a választ mindenesetre köszönöm neked is a segítségadást!
Tőled is megkérdezem hogy szerinted a Magyarországon üzemeltettet büfékocsit kint is tudnánk csinálni már ha engedélyt adnak rá?
Lángost, hamburger stb. arrafelé van ilyesmi?
Vajon az oviba felveszik őket,akkor hány órában van a foglalkozás?
Bár a Kevin fiam 6 éves ő jövő szeptemberben már iskola köteles,Stefike 4 éves.
További szép napot!
Ida

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6203 Írta: ida
ida válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia Éva!
Köszi neked is a választ!
Örülök hogy jól érzed magad kint,és hogy bejött a kinti élet, neked van családod?
Tudsz valamit esetleg az oviról,van e hely hány órában foglalkoznak velük?
Arrafelé vannak-e büfékocsik,szerinted lenne kereslet rá(lángos retro hambi stb.) mert mi itthon ezzel foglalkozunk és jó lenne kint is ezt csinálni!
Nagyon jó a minősége,de sajnos itthon nem találunk helyet ahol ne lenne drága a bérleti díj, és az embereknek pedig egyre kevesebb a pénze!
Jó sok kérdést tettem fel! Bocsi!
További szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6204 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Kedves Bea!
Nagy kő esett le a szívenről,amikor láttam mekkora sráccal érkeztetek.A mi fiunk 12 éves,hetedikes lesz,semmi nyelvtudása nincs, januárban szeretnénk jönni Apa után. Azt mondják, hatodikba kellene beíratni és akkor egy év alatt megoldódik a beilleszkedés.Mit gondolsz erről?
Illetve még egy kérdés:nem vagyunk házasok és már az első hivatalos papíroknál is ezt kérdezik.Számít-e ez bármilyen juttatásnál, adónál hátrányosan, vagy elég az együttélés. És ha igen,azt hogyan bizonyítom?
köszönöm:

Timi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 7 hónapja #6206 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia Ida.
Az első kérdésre tudok válaszolni: Az én városomról, Rastattról tudok nyilatkozni: Nálunk hetente 3x van piac a főtéren, ott ezeken a napokon árul egy sültkolbászos, retrohamburgeres lakókocsis (német) vállalkozó. Lángosos is van minden nap, a város másik felén, minden nap nyitva van. A tulaj és alkalmazott magyar, eladnak egyéb magyar tartósélelmiszert is.
Itt MINDEN hétvégén fesztivál van, hol kisebb, hol nagyobb, nagyvárosokban, kisfalvakban, mindenhol. Így borzasztóan sokan foglalkoznak ilyesmivel. Sörös, sültkolbászos, lángosos mindenhol megtalálható.
A gyerekekkel kapcsolatban nem tudok válaszolni.
Üdv. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6207 Írta: beatrix0623
beatrix0623 válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia Timi!

Hát igazából én csak azt tudom mondani ami a mi tapasztalatunk volt ebbe a félévbe.Ügye mi is januárba jöttünk otthon a 6-ik osztályt járta a fiam,megkértem az igazgatót ha letudják-e zárni neki a félévet és a bizonyítványt lefordítanák (lefénymásolták és a német tanár oda írta németül a tantárgyak nevét és megjegyzésként,hogy nálunk az 5jegy az jó,mert itt kint fordított osztályzás van).Amikor kiértünk itt még szünet volt de a következő hétfőn bementünk a suliba és jelentkeztünk elfogadták a fénymásolt bizonyítványt elkérték az adatokat és máris beülhetett az iskola padba 6.osztályosok közzé,kapott könyveket és leírták milyen füzeteket vegyünk.Hát nem mondom,hogy a szívem nem vert nagy főleg amikor láttod a gyerek arcán sírás határt olyan amikor elsőnek megy óvodába.Nem elrémiszteni akarlak!!!De már úgy jött haza tök jó anyu!Sőt párnap múlva amit írtam is megjegyezte sokkal jobb az osztály mint otthon és 1hónap múlva már ott alvós szülinapra is hivatalos volt.Összességébe én össze teszem a két kezem,hogy ilyen iskolába került nagyon kedvesek a tanárok,osztálytársak lehet mert ez egy kis város kis iskola.Heti átlagba volt neki 6óra legalább fejlesztő és sikerült neki annyira felzárkózni és megtanulni beszélni,hogy kezdheti a 7.ik osztályt szeptembertől.Én csak azt tudom mondani írasd 7ik osztályba folytassa tovább aztán úgy is meglátjátok mennyire megy neki és akkor még mindig van választás,hogy maradjon-e 1évet újra 7.ik osztályba.Ezért jó ha esetleg szeptermber körül már itt tudna kezdeni mert akkor biztos bele jönne jobban.Ja még annyit az iskoláról,hogy itt nem haladnak annyira nagy léptekkel mint otthon 6ik osztályba matekból azt tanulta mint otthon 4-5 osztályba törtek,egyenletek.
Sajnos a második kérdésedre én nem nagyon tudom a választ,hogy ha nem vagytok házasok akkor milyen juttatások járnak.De azt igen,hogy már erről volt szó itt a fórumon akik egyedül állóként jönnek ki esetleg keres rá.Ha esetleg tudok még segíteni a tapasztalatommal akkor írj.Sok sikert nektek!Üdv.Bea
A következő felhasználók mondtak köszönetet: htimea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #6208 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Sziasztok!

Én azért látok ebben lehetőséget. Mi a német-svájci határnál laktunk és ott a hármas határ környékén sehol nem találkoztam lángosossal, pedig sok felé jártunk. Szerintem nem mindegy hol szeretnétek ezt beindítani. Ott ezen a környéken nagyon jó lett volna, ha lett volna. Szerintem...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!