Családdal indulni

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja #6277 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Válasz: Családdal indulni

htimea írta: Sziasztok!
Jeleztétek már,hogy a kérdésem valahol téma volt a fórumon,de nem találom...
Szóval:számít-e adózás, szociális juttatások szempontjából, hogy a párommal nem vagyunk házasok. 12 éves fiúnk van, akár össze is házasodhatunk,de eddig ennek nem láttuk szükségét Mo-n.
Januárban szeretnénk költözni...Köszönöm a segítséget, szép napot Mindenkinek:
Timi


Számit! Ha nem vagytok házasok, akkor az anya "egyedülélö gyermekes" az apa meg "egyedül élönek számit" s független attól, hogy egy háztartásban vannak! Adócsoportok: az apa igy 1-es adócsoport, az anya 2-es. Ha összeházasodtok, akkor lehetöség van: mindketten 4-es (ebben az esetben magasabb az elvonás mindkettönél, de évvégén sokat kaphattok vissza,) a másik az 5-3 párositás! Ennél a 3-as az akinek a nevén van a gyarek.(Ezt úgy értsd, hogy az egyik gyerekes házas, a másik gyermektelen házas) A másik fél az 5-ös.(Gyerek nélküli számitás.)
Lehet az apa, vagy az anya a "gyerekes". Rendszerint úgy szoktuk csinálni hogy aki többet keres az legyen a 3-as, aki keveset, az 5-ös, mert a 3-as a legjobb, s a legkevesebb az elvonás. Igy ugyan a kevés fizuból vonnak sokat, de összegben kevesebb. Ha mindketten egyformán kerestek akkor a 4-4 az szuper mert mindig kaptok vissza, s az jól jön évvégén....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6336 Írta: ida
ida válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Köszi a válaszodat!
Ez pontosan hol van,ha megtudnád írni a város nevét akkor megköszönném,esetleg hogy melyik hatósághoz tartozik,mert egy németül jól beszelő ismerősöm felhívná nekem.Tudod valamilyen olyan hivatal mint nálunk az önkormányzat!
Köszi előre is a segítségedet!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6341 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Válasz: Családdal indulni

Köszönöm a választ!
Ezt még így senki nem írta le nekem.:)
Viszont papírokon sokszor szerepel lehetőségként a Eigetragene Lebenspartnerschaft. Na de hol bejegyzett, ezt nem értem?
Tehát hiába vagyunk egy háztartásban, itt házasnak kell ahhoz lenni,hogy a legjobban járjunk mindenféle szempontból?
Vagyis irány haza összeházasodni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6347 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Válasz: Családdal indulni

Vigyázz, az "eingetragene Lebenspartnerschaft" az egynemüek bejelentett életközösséget jelenti, ha jól értem ez nem rátok vonatkozik!:P

Ha adókedvezményt, családi tb-t szeretnél, akkor nincs más hátra, mint irány az anyakönyvvezetö!;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: htimea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 8 hónapja #6351 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia Ida!

Polgármesteri Hivatal(de szószerinti fordításban Tanácsházát jelent): Rathaus
azon belül van a Bürgerbüro : az a hely, ahol a lakcím ki-, és bejelentését(An/Umeldung)
gyest, gyedet, stb. (Elterngeldantrag)
személyit(Ausweiß), útlevelet (Reisepass)(az lehet, hogy csak a németeknek van, a külföldieknek lehet az Auslandsamt-ban lehet elintézni, nem tudom) és sok egyebet tudsz elintézni.

Ez itt egy "példaváros"
www.rastatt.de/index.php?id=112

Azonkívül van még a Landratsamt, ott találod a Volkshochschule-t, ahol a nyelvet tanulhatod,
azonkívül az autódhoz szükséges papírügyeket tudhatod le, meg a szemétszállítást, meg az építési engedélyeket szerezheted be, és azon kívül ezer más dolgot is..

www.landkreis-rastatt.de/servlet/PB/menu/1891539_l1/index.html

Gruß Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ida, pkata, Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6444 Írta: janecsku
janecsku válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Sziasztok!
Mivel ma regisztráltam,így először is üdvözlök mindenkit.Több mint 2 órát olvasgattam a különböző topikokat és ennyi kedves embert már rég láttam,rengeteg hasznos infóval.Egyszóval szuper az oldal!
Magamról egy pár mondatban:3-4 hét múlva indulok Stuttgart mellé dolgozni(szortiment),2 hónapja elkezdet egy kezdő Német tanfolyamot az alapok miatt,bár a munkám nem mindig tette lehetővé a megjelenést.Már lassan 4 hónapja készülök-készülünk ki lelkileg,de most jött a lehetőség,úgyhogy Irány Németország.3 fantasztikus gyermekünk van,akiket a feleségemmel együtt nevelünk nagy Boldogságban(nagy szegénységben,hi-hi).Mivel elég megfontolt vagyok és szeretek pozitívan hozzá állni a dolgokhoz,így ha minden tervem bejön(mért ne),akkor 1 év múlva a családom többi tagja is kint lesz.Lassan 2 hete tudom,hogy kiindulok és minden éjjel azzal az álomképpel fekszem,hogy végre ezek valóra is vállnak.
Végül köszönet a hasznos infókért,majd megpróbálok Én is kapcsolódni a csapathoz és megosztom az élményeinket!Üdv:Jani

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!