Családdal indulni

Több
12 éve 8 hónapja #6551 Írta: ida
ida válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia Kema82!
Bár csak most tudok reagálni a véleményedre, mindenesetre köszi a pozitív hozzáállást, és a biztatást!
Az lenne a kérdésem, hogy ez melyik város lenne pontosabban, mert egy német barátnőm felhívná az ottani hatóságot, hogy érdeklődjön hogy milyen papírok kellenek.
Még egyszer köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7557 Írta: KBarbara
KBarbara válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Családostul szeretnénk kimenni Németországba.
Meguntuk ezt amagyarországi széthúzást és csődöt. Én ápolónő és asszisztens vagyok, párom villanyszerelő.
jelenleg GYED-n vagyok ,de van 2 ált.iskolás (5.-esek ) gyermekem .
A párom most kezdett el németül tanulni, én kicsit beszélek csak ,mert érettségi óta nem használtam -ráadásul angolul kezdtem tanulni )1 éve ....most ismét elővettem a könyveket :) (a gyermekeim is angolt tan.az isiben ) :unsure:
Vannak kint magyar iskolák?
szeretném megkérdezni hogy így családostul kimenni és hosszútávon mketten dolgozni mekkora macera -ill. mennyire fogadják be a magyarokat -vagy ott is "negyedek" vannak ?
ha valaki írna pár szót megköszönném ;)
nagyon jó hogy rátaláltam, erre az oldalra :lol:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja - 9 éve 1 hónapja #7558 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családdal indulni

htimea írta: Köszönöm a választ!
Ezt még így senki nem írta le nekem.

Nincs mit. A helyzet az az, hogy a fiam is együtt él a barátnöjével, s a helyzet ugyan ez. Söt egy kicsit bonyolultabb, mert vettek együtt egy házat... igy a törvény elött két idegen a tulajdonos egy ingatlannál. Ha "crash" lesz, nem lesz könnyü....

htimea írta:


....Tehát hiába vagyunk egy háztartásban, itt házasnak kell ahhoz lenni, hogy a legjobban járjunk mindenféle szempontból? Vagyis irány haza összeházasodni?

Az "Eigetragene Lebenspartnerschaft" egyrészt az azonos nemüek kapcsolatánál és az öröklésnél fontos, meg esetleg ha a parner beteg lesz, és nem tud dönteni valamiröl.... Adó szempontjából semmi! Ki van ez találva!

De miért haza? Itt is házasodhatsz, vagy Dániában, ahol még
olcsóbb és 3 nap alatt meg van!(Teljesen érvényesen!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 9 éve 1 hónapja #7562 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia DEKOTEXT!

Úgy tűnik előbb kérdeznem kellett volna ezt is.:)
De megoldottuk:már összeházasodtunk.

És ezentúl mindig kérdezni fogok előbb. Olvasom és hasznosítom hozzászólásaidat, értelmesek és érdekesek! Nekem már eddig is rengeteget segítettél, másoknak szóló válaszaiddal is! Köszönöm....:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja - 9 éve 1 hónapja #7572 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családdal indulni

htimea írta: Szia DEKOTEXT!
.... Nekem már eddig is rengeteget segítettél, másoknak szóló válaszaiddal is! Köszönöm....


Kedves Timea,
Mégis itt kérek tőled, és a többi fórumozótól is elnézést, a sokszor túl racionális beírásom miatt! Nekem azonban az a véleményem, hogy jobb ha azonnal "visszahozzunk valakit a Földre", mintha álmokban hagyjuk és később csak a próbléma és a konfliktus van! Nekem annak idején sajnos nem adatott meg egy ilyen jó kis fórum, mert akkor még nem volt internet, s computert sem vettünk! (1989-óta vagyunk kint. Még javában volt NDK.)

Ahogy itt olvasgatok, sajnos nagyon sokszor kitűnik az, hogy otthon a készülődők nagyon kevés valós információval rendelkeznek! (Vagy sok tévessel!) A legnagyobb hiba ha a médiából értesülnek és nem valamilyen erdeti forássból szármoznak az információk! Itt voszont sokan vagyunk akik hosszabb, rövidebb ideje kint vannak, s megtanitottak bennünket a németek "kesztyűbe dudálni"! Ez itt teljesen más világ, nincs az az irgalmatlan szociális rendszer ami otthon van de nincs szájbarágósdi sem, éppen ezért jobbak a perspektivák! Mindenki maga felel a saját életéért!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: htimea, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7588 Írta: molnarandrea
molnarandrea válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Sziasztok!
Mi is családostul szeretnénk kiutazni.Sajnos a nyelvtudásomat nem nevezném tudásnak, a párom az angolt érti,de azt sem beszéli.A kislányunk 13 éves az iskolában németet tanul,de tudjátok milyen az itthoni nyelvoktatás.Szóval azt mondhatnám, hogy a nyelvtudásunk nulla.Régóta rágódunk, hogy menjünk vagy ne.Tudjuk, hogy kevés az esélyünk, de úgy néz ki, hogy ez az egyetlen.Nekem mióta leérettségiztem (1989)hol van állásom, hol nincs. Rengeteg tanfolyamot elvégeztem, több szakmám van, mégsem tudok elhelyezkedni.Borsod megyében, Ózd közelében egy kis faluban élünk.Nem vagyok tanulatlan,buta,tehetségtelen,még sem kellek sehová.Nagyon nehéz a megélhetésünk.A párom 70000 Ft-ot keres két műszakban én szociális járadékot kapok(28500Ft)meg a családi pótlék.Képtelenek leszünk ebből megélni a télen amikor már fűteni is kellene.Van egy nagy fiam is,20 éves, aki a barátnőjével most augusztusban ment ki Németországba dolgozni.Ők mezőgazdász technikusok és most Berlinben dolgoznak a szakmájukban.Az összes megtakarított pénzünket nekik adtuk oda.Most az a dilemmánk,hogy a magán nyugdíj pénztári reálhozamunkból tüzelőt vegyünk, vagy kiutazzunk Németországba.Erre a télre ez még megoldaná a helyzetünket, de mi lesz a jövő télen?Találtunk egy hirdetést és fel is hívtuk.Ők azt ígérik, hogy Baden-Württenbergben keresnek nekünk munkát, és szállást, elintéznek minden papírmunkát 690 euró/fő fejében.Nekünk ennyi pénzünk nincs,ha csak nem veszünk fel valami kölcsönt.Vagy felteszünk mindent egy lapra és akkor nincs visszaút,vagy ezt a telet túléljük valahogy,aztán pedig várunk a csodára.Lehet,hogy hosszan írtam le a problémámat,de kérlek adjatok tanácsot! Előre is köszönöm!

Andi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!