Családdal indulni

Több
12 éve 7 hónapja #7688 Írta: abraham64
abraham64 válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia Andi!
A többi kedves fórumozó társamhoz csatlakozva nekem is az a véleményem ne adjatok senkinek semmi pénzt. Mi is úgy jöttünk ki, hogy a férjem már 2 éve itt dolgozott kint. És mikor már volt lakás ( mert hozzáteszem nem egyszerű lakást találni )
Szóval mikor mindent elintézett akkor jöttünk mi is a gyerekekkel 8 ÉS 11 évesek.
Nem tudom elképzelni miért kérnek ennyi pénzt? hisz a lakás bejelentés ingyenes, ha vállalkozó lenne a párod az is csak kb. max : 50 Euro, nem tudom pontosan mert tartományonként változik.Nem írtad, hogy milyen szakmában szeretnétek elhelyezkedni?
Üdv Annamari

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7689 Írta: molnarandrea
molnarandrea válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia Annamari!
Azért kell nekem fizetni a lakás bérlésért és a papírokért, mert egyáltalán nem tudunk németül.Senki nem segít egy vad idegennek ingyen.Ezt használják ki és ezért bármennyit elmernek kérni.Nyelvtudás nélkül nem alkalmaznak semmilyen szakmában, de még segédmunkában sem.Minden álláshirdetésben legalább alapfokú nyelvtudást kérnek,itt is a gumiszereléshez.Itthon nem tudunk megtanulni, mert még ha tanfolyamra iratkozunk is be azzal sem szerzünk használható nyelvtudást.Arról nem is beszélve, hogy heti 2 szer 1 órában 2 év alatt sem érnénk el eredményt.Úgy gondoltuk,hogy nyelvi környezetben eltudnánk sajátítani a kellő tudást,amivel már segédmunkára jók leszünk.Sok családról hallottunk akik külföldön élnek és úgy mentek ki, hogy egyáltalán nem beszéltek nyelveket.Egyébként a párom hegesztő,én virágkötő,újságíró vagyok,de megvannak az ECDL vizsgáim is.Ezen kívül a párommal mindenféle kőmüves és szerelési munkát eltudunk végezni.Csempézés, burkolás,gipszkartonozás,vakolás,glettelés,festés.A párom hangfalakat,konyhaszekrényeket épít én a fodrászkodáshoz is értek nagy gyakorlatom van benne.Sajnos ezzel mit sem érünk.Ha nem értenénk semmihez, csak beszélnénk egy idegen nyelvet, nyert ügyünk lenne.40 évesek vagyunk mi még a régi rendszerben jártunk iskolába.Én még orosz nyelvből érettségiztem.Az újságíráshoz is kellene az angol, vagy német ,hogy komolyabb állásom legyen.Persze nem Borsod megyében, mert itt a fű sem nő.Egy nagy sza...-ban vagyunk,és nem látunk belőle kiutat.Ha sürgősen nem találunk ki valamit,szó szerint a télen éhen halunk.Hát ennyi.Köszönöm, hogy írtál.
Andi

Andi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7690 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családdal indulni

molnarandrea írta: Úgy gondoltuk,hogy nyelvi környezetben eltudnánk sajátítani a kellő tudást,amivel már segédmunkára jók leszünk.

Hegesztő a férjed és úgy gondoljátok, hogy egyszerűbb olyan munkaadót találni aki "eltáncol" (ezt nem rég tanultam egy másik topikból de nagyon tetszik) nektek mindent?
Rosszul gondoljátok. A nyelvtanulás, jó ha 1%-ban pénzkérdés, neki kell állni, még ma. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7691 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Pénzkérdés még egyszer. Kifizetnétek fejenként 690 eurót, hogy valaki néhány alkalommal segítsen nektek ügyintézni, miért nem fordítjátok inkább nyelvtanfolyamra? :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7692 Írta: molnarandrea
molnarandrea válaszolt a következő témában: Családdal indulni

"A nyelvtanulás, jó ha 1%-ban pénzkérdés, neki kell állni, még ma."
Már nekiálltunk,de ez még időbe telik míg eredményt érünk el.Nekünk állás kell most, mert itt a tél a nyakunkon, és ennyi pénzből vagy eszünk, vagy fűtünk.Sajnos nem túlzok.Nem találok egyáltalán semmilyen munkát a közelben magamnak ahová betudnék járni,ha csak minimálbérért(450Ft/óra bruttó)is.Nem tudom,hogy van-e köztetek Ózd környékéről származó? Ő talán megérti, hogy miről beszélek.

Andi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7693 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Andi!

Tulajdonképpen miben kérsz segítséget?

üdv:

Timi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!